۱۰ مکان دیدنی با زلال‌ترین آب‌ها

عادله حقیقت حسینی
چهار شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۰
۱۰ مکان دیدنی با زلال‌ترین آب‌ها

شنا در آب‌های زلال مزه و هیجان دیگری دارد و تجربه‌ اینکه بتوانید هنگام حرکت در آب زیر پاهایتان را با شفافیت هر چه تمام‌تر ببینید تجربه‌ای منحصر به فرد است. در این مقاله قصد داریم به معرفی مکان‌هایی با شفا‌ترین و زلال‌ترین آب‌ها بپردازیم؛ با کجارو همراه باشید.

چشمانتان را ببندید و تصور کنید که در آب‌های گرم و گرمسیری شناور هستید و اطراف شما را آب‌های درخشان و شفاف احاطه کرده است. در این حالت به راحتی محیط اطراف خود و ماهی‌هایی که در حال شنا کردن هستند را در زیر پای خود حس می‌کنید. حتی اگر امکان شنا کردن هم وجود نداشته باشد، همین‌ که روی قایقی بنشینید و روی این آب‌ها حرکت کنید و از مناظر لذت ببرید، لذت وصف‌نشدنی را برای شما به همراه خواهد داشت. در بسیاری از مناطق جهان دریا، دریاچه و رودخانه‌هایی با این توصیفات وجود دارد و به راحتی تصور چنین مکانی به حقیقت تبدیل می‌شود. در این مقاله با ما همراه باشید تا با سفری به زیباترین مکان‌ها، با شفاف‌ترین آب‌ها در این تابستان زیبا حس خنکی و سرزندگی را بچشیم.

لامپدوسا (ایتالیا)

مکان هایی با زلال ترین آب- ایتالیا

«لامپدوسا» (Lampedusa) جزیره‌ای در ایتالیا است که بزرگترین جزیره‌ پلاجیه (Pelagie Islands) در دریای مدیترانه است. ماهیگیری بخشی اصلی اقتصادی در این جزیره زیبا است و بسیاری از گردشگران در دریای زیبا و آرام آن به ماهیگیری می‌پردازند.

سفر به این منطقه و گردشگری در سواحل آن و شنا کردن در دریای بی‌نظیر این جزیره تجربه‌ای تکرار نشدنی است.

بیشتر بخوانید:

مکان هایی با زلال ترین آب- ایتالیا

دره جیوژایگو (چین)

مکان هایی با زلال ترین آب- چین

«دره جیوژایگو» (Jiuzhaigou Valley) یا پارک ملی جیوژایگو در جنوب غربی چین قرار دارد و از مناطق حفاظت شده‌ای است که دارای تعداد بسیار زیادی آبشار و دریاچه است.

دره جیوژایگو که به سرزمین پریان شهرت دارد با داشتن آب زلال دریاچه‌ها، امکان دیدن عمق دریاچه را به بازدیدکنندگان می‌دهد. این منطقه با داشتن حیات وحش و گونه‌ای از پانداهای چینی و داشتن محیطی آرامش بخش یکی از جاذبه‌های چین است که گردشگران بسیاری را به سمت خود روانه می‌کند.

مکان هایی با زلال ترین آب- چین

دره‌ی پنج دریاچه (لهستان)

مکان هایی با زلال ترین آب- لهستان

با سفر به شمال اروپا نه تنها یک دریاچه بلکه پنج دریاچه زیبا را به نام «دره‌ی پنج دریاچه» (Valley of the Five Lakes) در لهستان خواید دید.

این منطقه دیدنی هم در تابستان با درختان سرسبز و هم در زمستان با آب یخ زده دریاچه‌ها دیدنی و باشکوه است و در زمستان با قدم زدن بر روی سطح یخ زده دریاچه حس قدم زدن در آسمان را خواهید داشت. این دریاچه با داشتن آب‌های شفاف و محیط دلنشین جزو زیباترین دریاچه‌های اروپا محسوب می‌شود.

مکان هایی با زلال ترین آب- لهستان

براکای (فیلیپین)

مکان هایی با زلال ترین آب- فیلیپین

سواحل زیبای فیلیپین شهرت جهانی دارند به خصوص جزایر مرجانی منحصر به فرد این منطقه سبب شده تا غواصی از قسمت‌های اصلی تفریحی در سفر به فیلیپین باشد.

«براکای» (Boracay) یک جزیره کوچک در بین جزایر فیلیپین است اما به دلیلی زیبایی و زلال بودن آبش یکی از پربازدیدترین جزایر در فیلیپین است.

مکان هایی با زلال ترین آب- فیلیپین

دریاچه‌ی آبی (نیوزلند)

مکان هایی با زلال ترین آب- نیوزلند

هنگامیکه با قایقی در «دریاچه آبی» (Blue Lake) در پارک ملّی دریاچه‌ی نلسون در نیوزیلند شناور هستید به مانند این است که در آسمان پرواز می‌کنید؛ این نشان از اوج زلال بودن آب این دریاچه است.

گیاهان سرسبز و جلبک‌ها در لبه‌های کناری دریاچه با انعکاس نور خورشید در آب نیلگون آن را به منطقه‌ای جادویی تبدیل کرده است.

مکان هایی با زلال ترین آب- نیوزلند

لفکادا (یونان)

مکان هایی با زلال ترین آب-یونان

«لفکادا» (Lefkada) جزیره‌ای یونانی واقع در شرق دریای یونان است. به طور کلی دریای یونان با داشتن شفاف‌ترین آب‌های جهان شناخته شده است و این جزیره با داشتن صخره‌های خیره کننده و ساحل زیبا با آب فیروزه‌ای شهرت دارد و قدم زدن در ساحل شنی در هوای دلپذیر آن وصف ناپذیر است.

مکان هایی با زلال ترین آب-یونان

دریاچه موراین (کانادا)

مکان هایی با زلال ترین آب-کانادا

«دریاچه موراین» (Moraine Lake) دریاچه‌ای در پارک ملی «بنف» (Banff)، در ایالت آلبرتای کانادا است که ذخایر معدنی متمایز آن در آب، باعث می‌شود که دریاچه به شدت سایه‌ای از رنگ آبی داشته باشد.

این دریاچه که در منطقه‌ای کوهستانی احاطه شده است با بازتاب قله‌های بلند آن بر دریاچه زیبایی آن را دوچندان کرده است. این دریاچه یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های طبیعی در کانادا است و تورهای بسیای برای گردش در آن وجود دارد.

مکان هایی با زلال ترین آب-کانادا

Laghi de Fusine (ایتالیا)

مکان هایی با زلال ترین آب-ایتالیا

این دریاچه، دریاچه‌ای دیدنی، فوق‌العاده و باشکوه در ایتالیا است که محیط بکر و آرام این دریاچه با آب نیلگون و زلال آن محیطی عالی برای آرامش و استراحت است. یکی از تفریحات این دریاچه قایق سواری است و اغلب به دلیل سرد بودن آب آن، گردشگران به ندرت در آن شنا می‌کنند.

مکان هایی با زلال ترین آب-ایتالیا

 اگزوما (باهاما)

مکان هایی با زلال ترین آب-باهاما

جزیره اگزوما (Exuma) در کارائیب و در کشور باهاما (Bahamas) قطعا یکی از گزینه‌های گردشگری برتر در منطقه است. شنا در این جزیره با هیجان بسیاری همراه است زیرا امکان اینکه با شنا کردن خوک‌های وحشی مواجه شوید بسیار زیاد است.

مکان هایی با زلال ترین آب-باهاما

مطالب مرتبط:

    منبع Places To See
    برچسب‌ها رودخانه دریاچه

    دیدگاه