پرو؛ سفری به جنگل ابری

پرو؛ سفری به جنگل ابری

عادله حقیقت حسینی
| شنبه, ۱۷ تیر ۹۶ ساعت ۱۷:۳۰

پرو یکی از کشورهای مطرح و مهم در مقاصد گردشگری در آمریکای جنوبی است. در این مقاله از کجارو با ما همراه باشید تا یکی از جاذبه‌های دیدنی این کشور، یعنی جنگل ابری را به شما معرفی کنیم.

جنگل‌های ابری اکوسیستم منحصر به فرد خود را دارند و با توجه به شرایط خاص خود و همچنین مه شدیدی که دارند منبع رطوبت را حفظ می‌کنند. بنابراین با توجه به حجم عظیمی از این رطوبت، فرصت رشد گونه‌های مختلف گیاهی به خصوص قارچ‌ها و سرخس‌های سرخ در آنجا فراهم است.

در جنگل ابری پرو با توجه به شرایط ویژه‌ای که دارد تنوع گیاهی بسیار زیاد است و همچنان تعدادی از گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری در آن ناشناخته است. این جنگل که در آن ابرهای کوهستانی به ملاقات جنگل‌های سرسبز می‌روند یکی از مهم‌ترین بخش‌های حیات در کره زمین است.

دامنه شرقی این جنگل به آمازون می‌رسد، از یک سو چشم‌انداز کوهستانی و قله‌های پوشیده از برف و از سمت دیگر دشت‌های بیابانی آن را به منطقه‌ای با پیچیدگی توپوگرافی و زیستگاه‌های مختلف تبدیل کرده است. با توجه به ویژگی‌های خاص این منطقه تصمیم گرفتیم تا سفری به این جنگل در این مقاله داشته باشیم؛ در ادامه با ما همراه باشید.

پرو-جنگل ابری

پرو-جنگل ابری

برای دسترسی به این جنگل یک مسیر ۶ ساعته از شهر «کوزکو» (Cusco) به «پارک ملی مانو» (Manu National Park) که از رشته‌کوه‌های آند (Ande) می‌گذرد راه است. روستاهای دیدنی بسیاری در مسیر وجود دارد که برای نوشیدنی و سرو غذا به آنجا مراجعه کردیم.

بیشتر بخوانید:

پرو-جنگل ابری

در تیر ماه شهر Paucartambo محل برگزاری جشنواره سه روزه Virgen del Carmen است که یکی از بزرگ‌ترین جشن‌های خیابانی در این کشور است و سالانه ده‌ها هزار نفر از مردم پرو به این شهر می‌آیند.

پرو-جنگل ابری

پارک ملی مانو با تنوع گسترده‌ای از گونه‌ها و اقلیم‌ها شناخته شده و در سال ۱۹۶۸ تاسیس شد که شامل اکوسیستم‌های متنوع، جنگل‌های ابری و جنگل‌های گرمسیری است. در سال ۱۹۸۷ این پارک، به عنوان میراث جهانی معرفی شد.

پرو-جنگل ابری

انجمن حفاظت از آمازون، اقامتگاه‌های راحتی را برای محققین و زیست‌شناسان در این پارک طراحی و ساخته است که این کابین‌ها در بالای دره‌ها قرار دارد و در هنگام غروب و شب‌ها در میان ابرها قرار می‌گیرد و بسیار هیجان‌انگیز است.

پرو-جنگل ابری

پیاده‌روی در جنگل ابرها به مانند قدم زدن در دنیای فانتزی و خیالی است. تنوع گونه‌های گیاهی که در میان ابرها غرق شده‌اند بسیار سحرانگیز است و ماجراهای سفرهای بزرگ را در ذهن تداعی می‌کند.

پرو-جنگل ابری

مسیرهای پیاده‌روی و بالا رفتن از کوه‌ها که با گیاهان عجیب پوشیده‌ شده، بسیار جذاب است.

پرو-جنگل ابری

یکی از گونه‌های دیدنی در این جنگل میمون‌ها پشمالو هستند که در قسمت‌های پایینی جنگل به چشم‌ می‌خورند. پریدن آن‌ها از شاخه‌های درخت‌ها و همچنین غذا خوردن آن‌ها بسیار مهیج است.

پرو-جنگل ابری

سپیده‌دم در بخش‌ها و دامنه‌های این منطقه با نور صورتی رنگ به همراه درخشش نور خورشید که با تلاقی ابرها صورت می‌گیرد، فوق‌العاده و باشکوه است.

پرو-جنگل ابری

دیدن این جنگل با همه جاذبه‌هایش به علاقه‌مندان ماجراجویی توصیه می‌شود و تجربه‌ای وصف ناپذیر است. تورها و گروه‌های بسیاری برای راهنمایی علاقه‌مندان وجود دارد که در این سفر دلپذیر علاقه‌مندان را همراهی می‌کنند.

پرو-جنگل ابری

منبع Matador Network
برچسب‌ها ماجراجویی

دیدگاه  

    تبلیغات