تأثیر سریال بازی تاج و تخت بر جستجوی هتل ها

راضیه شاهوردی
پنجشنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۰
تأثیر سریال بازی تاج و تخت بر جستجوی هتل ها

در هفت سالی که از آغاز سریال Game of Thrones می‌گذرد، رشد قابل توجهی در جستجوی اینترنتی برخی هتل‌ها که در لوکیشن‌های این مجموعه قرار دارند، رخ داده است.

پس از مراسم افتتاحیه‌ی فصل جدید سریال تلویزیونی بازی تاج و تخت (Game of Thrones)، سایت هتلز (Hotels.com) با رشدی قابل توجه در جستجوی اینترنتی لوکیشن‌های فیلمبرداری سریال روبه‌رو شده است.

ایسلند، که لوکیشن بخش «آن سوی دیوار» (Beyond the Wall) است، افزایشی ۲۸۵ درصدی در مورد جستجو قرار گرفتن نسبت به سال ۲۰۱۴ را نشان می‌دهد.

پخش بازی تاج و تخت از سال ۲۰۱۱ آغاز و از آن زمان تا به حال دائماً بر محبوبیتش اضافه شده است، اما در سال ۲۰۱۴ بود که یکی از اپیزودهای این مجموعه بر قسمت آخر «سوپرانوز» (The Sopranos) پیشی گرفت و به پربیننده‌ترین قسمت یک سریال در شبکه‌ی اچ‌بی‌او (HBO) تبدیل شد. وب‌سایت هتلز می‌گوید که این همان سالی بود که «که عشق به این سریال، مانند طوفان تمام جهان را فرا گرفت».

کاخ دیوکلسین

کاخ دیوکلسین، در اسپلیت، کرواسی

همچنین در جستجوی برخی مقصدها در کرواسی نیز رشد مشاهده شده است. شهر اسپلیت (Split) رشدی ۱۲۰ درصدی در سرچ‌ها داشته است. اسپلیت شهری است که کاخ دیوکلسین (Diocletian)، محل اتاق فرمانروایی دناریس تارگرین، در آن قرار دارد. «سیبنیک» (Sibenik)، لوکیشن شهر براووس، نیز حدود ۶۰٪ رشد در جستجوهای اینترنتی داشته است.

وب‌سایت هتلز می‌گوید که شهر سویل (Seville) در اسپانیا که جایی است که صحنه‌های مربوط به دورن در آن فیلمبرداری می‌شود، با ۱۴۵ درصد رشد در سرچ‌ها مواجه شده است.

سرچ‌های مربوط به شهر بلفاست، ۱۲۰ درصد افزایش داشته است. بلفاست در فصل‌های مختلف سریال مورد استفاده قرار گرفته و به گفته‌ی سایت هتلز «این شایعه وجود دارد که در فصل آخر قرار است نقشی بسیار مهم در سریال داشته باشد».

پخش فصل هفتم این سریال شبکه‌ی اچ‌بی‌او، از روز ۲۶ تیر، آغاز شده است.

مطالب مرتبط:

    منبع Travel Weekly

    دیدگاه