سفری هیجان انگیز با قطار آلمانی

گلسا امیری دیبا
جمعه، ۲۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۰
سفری هیجان انگیز با قطار آلمانی

کشور آلمان جزو ده کشور پیشرفته‌ی جهان و پیشرو در علوم و نوآوری‌های مهندسی است. در این مقاله با یکی از طرح‌های جدید این کشور که در آینده‌ای نه چندان دور اجرایی می‌شود، آشنا می‌شویم.

نام کشور آلمان چه چیزی را برای شما تداعی می‌کند؟ به احتمال زیاد، به یاد بهترین و باکیفیت‌ترین دستگاه‌ها و ماشین‌ها و... می‌افتید. مدت‌ها است که تکنولوژی کشور آلمان در بحث شاهکارهای نوین مهندسی، پیشتاز بوده است و آخرین طراحی این کشور، یعنی طرح قطارهای آینده،‌ در یک شرکت راه‌آهن دولتی به نام «دویچه بان» (Deutsche Bahn)، از آن مستثنی نیست.

صندلی قطار آلمانی

این قطار که به تازگی در شهر نورمبرگ، با نام «ایدین زوگ» (Ideenzug) به معنی قطار تخیلی معرفی شده، با صندلی‌های مدرن، امکانات پیشرفته (مثل کنسول‌های تلویزیون و بازی)، و محوطه‌هایی برای کار همراه با آشپزخانه‌های کوچک، انقلابی در حمل و‌ نقل با قطار (خصوصا در سفرهای صبحگاهی) ایجاد می‌کند.

قسمت کار و آشپزخانه قطار آلمانی

پیشنهادهای قابل توجه دیگر شامل پایه‌های تبلت توکار، صندلی‌های گیرنده‌ی نویز، صندلی‌های چرخشی، «بهشت بازی» برای بچه‌ها، و، شاید جالب‌ترین ویژگی در بین همه، اتاق تناسب اندام با تجهیزات ورزشی و مربیان مجازی است (طوری که شما دیگر هیچ بهانه‌ای برای شانه خالی کردن از ورزش صبحگاهی نداشته باشید.) این طرح، ما را به یاد ایده‌ی کلاس دوچرخه‌های ثابت در هواپیمای شرکت ایرباس می‌اندازد.

محوطه بازی قطار آلمانی

از آنجایی که قرار است این قطار با سیستم قریب‌الوقوع ماشین‌های شخصی آینده رقابت کند، سال‌ها است که در حال آماده‌سازی است.

دوچرخه ثابت قطار آلمانی

و در حالی که هنوز در مرحله‌ی آماده‌سازی است، ما مطمئن هستیم که مهندسی قوی و دیرینه‌‌ی آلمانی به زودی چرخ‌های این قطار را به حرکت درمی‌آورد.

ویدیوی معرفی این قطار را تماشا کنید:

دانلود ویدیو

دیدگاه