هواپیمایی امارات : ایرباس می تواند توسعه A380 را ضمانت کند

نگین توکلی
سه شنبه، ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۰
هواپیمایی امارات : ایرباس می تواند توسعه A380 را ضمانت کند

قرارداد از پیش تعیین‌شده هواپیمایی امارات در مورد خریدن هواپیماهای A380 از ایرباس، از طرف این شرکت هواپیمایی معلق شد. برای جزئیات بیشتر در ادامه خبر، با ما همراه شوید.

بر اساس خبرگزاری رویترز از دبی، هواپیمایی امارات بر این باور است که ایرباس می‌تواند درخواست‌های صاحب هواپیمایی و دولت دبی را عملی کند. این درخواست شامل ضمانت کردن توسعه برنامه A380 های غول‌پیکر توسط طراح هواپیمای اروپایی است.

این خبر را تیم هفر گزارش کرده و توسط الکساندر کرنول در خبرگزاری رویترز، نوشته شده است.

A380

عکس از فابیان بیمر در تیم خبرگزاری رویترز. ۳ نوامبر ۲۰۱۷

صدمین A380 ایرباس متعلق به هواپیمایی امارات در طول جشن تحویل در دفتر مرکزی کمپانی هواپیمایی در هامبورگ، آلمان.

تیم کلارک، مدیر امارات ایرلاین روز سه‌شنبه در شوی هوایی دبی به خبرنگاران گفت:

من مطمئن هستم اگر ما به سفارش بعدی نزدیک شویم، هیئت مدیره ایرباس، تعهدات لازم را متقبل خواهند شد.

یک سفارش برای سوپرجامبوهای A380 با ارزش ۱۶ میلیارد دلار (۶۴ هزار میلیارد تومان) که انتظار می‌رفت بر سر آن توافق به عمل آید، در لحظه آخر در روز یکشنبه، با شکست مواجه شد و امارات و ایرباس را مجبور به گفتمان‌های بیشتری برای نهایی کردن این قرارداد کرد.

کلارک زمانی برای به توافق رسیدن را مشخص نکرده است، ولی در روز دوشنبه اشاره کرد این موضوع ممکن است هفته‌ها یا ماه‌ها به طول بیانجامد.

مدیر اجرایی ایرباس، تام اندرز، شوی هوایی روز دوشنبه را ترک کرد، اگرچه مدیر فروش، جان لیهی در این رویداد ماند تا تلاشی برای برقراری دوباره گفتمان‌های اضطراری در مورد تعلیق غیرمنتظره قرارداد A380 کند.

کلارک گفت هر دوی شرکت‌های هواپیمایی امارات و فلای دبی که صاحب آن‌ها دولت دبی است، ممکن است به هواپیماهای سایز متوسطی که بوئینگ در حال توسعه آن‌ها است، علاقه‌مند باشند.

کلارک گفت:

چه در فلای دبی یا در امارات، که نسبت به همیشه، روابط کاری نزدیک‌تری با هم برقرار کرده‌اند، آیا با ورود هواپیماهای جدید، به بازار کاری یکدیگر صدمه وارد نمی‌کنند؟ خیر، با برنامه‌ریزی در مسیرهای موردنظر، مشکلی نخواهد بود.

هواپیمای مورد نظر، با اصلاح فضای بار و با قابلیت حمل ۲۲۵-۲۷۵ مسافر، مناسب برای مسیرهایی که هواپیمایی امارات، نخواهد بود و کاربری آن در خطوط دیگری است.

اما کلارک گفت صنعت هوایی، پذیرای هواپیمای جدید، خواهد بود.

او گفت:

من می‌توانم جایی در اروپا برای آن ببینم. من می‌توانم جایی در بین قاره‌ای آمریکا و آسیا برای آن ببینم.

وی اضافه کرد:

این هواپیما مناسب بازارهایی با فرودگاه‌های متراکم ولی با ترافیک باری کم است. در جایی که هواپیمایی‌ها ممکن است به انتخاب هواپیمای دو طبقه سنتی با بیش از ۲۵۰ مسافر، علاقه‌ای نداشته باشند.

او گفت:

با نگاه از منظر صنعتی، من فکر می‌کنم حوزه‌ای برای آن وجود دارد.

از کلارک ۶۷ ساله، مهره‌ای موثر در صنعت هواپیمایی که توسط همتای انگلیسی خود، ارتقا پیدا کرد، سوال شد که آیا قصد بازنشستگی دارد یا خیر؛ وی گفت:

من هنوز اینجا هستم.

وی همچنین گفت موفقیت نهایی او در امارات تضمین‌شده خواهد بود و این هواپیمایی دارای تیم اجرایی بسیار قوی‌ای است.

 

مطالب مرتبط:

    منبع reuters

    دیدگاه