غذاهای تایلندی که هرگز درباره آن‌ها نشنیده‌اید

سارا حسینقلی‌زاده
یکشنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۰
غذاهای تایلندی که هرگز درباره آن‌ها نشنیده‌اید

غذاهای متنوعتری از «پد تای» (Pad Thai) در بانکوک وجود دارد. بهتر است با انواع غذاهای محلی در تایلند آشنا شوید تا در صورت سفر به آنجا، هیچ یک از این غذاها را از دست ندهید.

غذاهای تایلندی از مواد معطر و تند ترکیب شده‌اند. در تهیه‌ی غذاهای محلی تایلندی به ریزه‌کاری‌های ظریف، جزئیات، بافت غذا، رنگ و طعم آن بسیار توجه می‌شود. در این غذاها همان اندازه که به طعم غذا اهمیت داده می‌شود، فواید درمانی آن‌ها نیز مورد توجه قرار می‌گیرد. در ادامه شما را با برخی از غذاهای این کشور که زیاد مشهور و شناخته‌شده نیست، آشنا می‌کنیم:

املت پد تای

املت پدتای

اگر سالاد پد تای را دوست دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا املت پد تایلندی را هم حتما امتحان کنید.

در رستوران معروف «تیپسامای» (Thipsamai) شناخته شدهترین غذای تایلندی، همچنان برای گردشگران خارجی ناشناخته باقی مانده است. یک پد تایلندی واقعی در بانکوک در واقع املتی ترکیب شده از میگوی خشک، نودل تزیین شده با تمرهندی و توفوی نرمی است که داخل آن یک تخممرغ گذاشته شده است.

سالاد پوملو

سالاد پوملو

اگر سالاد پاپایا را دوست دارید، حتما سالاد پوملو را امتحان کنید. «سالاد پوملو» (Pomelo Salad) در واقع متعلق به استان «ناخن پاتوم» (Nakhon Pathom) است. اما برای صرف خوشمزهترین نوع آن در بانکوک میزی را در رستوران «کلوب ایسایا سیمائز» (Issaya Siamese Club) رزرو کنید. این رستوران تایلندی با سبک مدرنیتهاش، غذایی با تکههای پوملو (یک نوع گریپفروت چینی)، تخممرغ کامل پخته‌شده به‌همراه میگوی سرخ‌شده در وک (یک نوع ماهیتابهی چینی کاسه شکل) با ادویهی لیموترش و فلفل را سرو میکند.

کوآی تئو نو

کوآی تئو نو

اگر سوپ «تام یام» (Tom Yum) را دوست دارید، «کوآی تئو نو» (Kuay Teow Neau) را امتحان کنید. «کوآی تئو نو» یک سوپ نودل پرگوشت است. به میزهای جمعی در رستورانهای تایلندی همچون رستوران «کوآی تئو نو نا سو» (Kuay Teow Neau Nai Soi) در خیابان «فرا آتیت» (Phra Athit Road) بپیوندید و از طعم گوشت پخته شده با حرارت ملایم و نودلهای نچسبیدهی درون یک سس ادویهدار ترکیب شده با سرکه، دارچین و ادیه‌ی ستاره انیس لذت ببرید.

از شما دعوت می‌کنیم ویدئوی زیر را ببینید:

 

دانلود ویدیو

دیدگاه