رستوران های قونیه؛ از رستوران علی بابا تا رستوران آرنا

عاطفه کماسی
جمعه، ۲۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۰
رستوران های قونیه؛ از رستوران علی بابا تا رستوران آرنا

قونیه از جمله مقاصد گردشگری ترکیه است که گردشگران بسیاری به خود جلب می‌کند. اگر قصد سفر یا آشنایی با این شهر را دارید، تا انتهای این مقاله با کجارو  همراه باشید تا در این بخش با بهترین رستوران‌های قونیه بیشتر آشنا شویم.

قونیه به‌ لطف مزار مولانا، یکی از جذاب‌ترین مقاصد گردشگری در میان ایرانیان است و تور قونیه از محبوب‌ترین انواع تور ترکیه به شمار می‌آید. بعد از یک بازدید طولانی یا شاید هم کوتاه در قونیه وقت آن می‌شود تا لذت این گشت و گذار خود را با یک وعده غذای خوشمزه کامل کنید. در این شهر، رستوران خوب با غذاهای با کیفیت و متنوع کم نیست. از جمله رستوران‌های خوب، با امتیاز بالا را در ادامه با هم می‌بینیم.

رستوران کاندیل اتلیکمک اوی (Kandil Etliekmek Evi)

رستوران کاندیل قونیه

رستوران کاندیل قونیه

رستوران کاندیل قونیه

رستوران کاندیل قونیه

در این رستوران می‌توانید انواع پیتزاها را امتحان کنید. از ویژگی‌های این رستوران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: تحویل درب منزل، مکان مخصوص کودکان، مکان مخصوص معلولان، مکان مخصوص استفاده از دخانیات، منوی چاشت، صرف غذا در فضای باز، مکان مخصوص حیوانات خانگی، اینترنت بی‌سیم، منوی مخصوص گیاه‌خواران، میزهای دوستانه و میزهای رمانتیک یا دونفره.

ساعت کار: همه روزه از ۹ صبح تا ۹ شب

موقعیت رستوران کاندیل روی نقشه

رستوران مولوی (Mevlevi Sofrasi)

رستوران مولوی قونیه

اگر به‌دنبال غذاهای خوشمزه با قیمت مناسب می‌گردید سری به منوی غذاهای رستوران مولوی بزنید. این رستوران غذاهای خانگی تهیه می‌کند و دارای پیک موتوری است.

موقعیت رستوران مولوی روی نقشه

رستوران سمو یا کمو (Cemo)

رستوران سمو یا کمو قونیه

منوی این رستوران شامل پیتزاهای ترکی و کباب است. از ویژگی‌های آن صرف غذا در فضای باز و پیک موتوری است.

ساعت کار: همه روزه از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

موقعیت رستوران روی نقشه

رستوران سوماتچی فیهی ما فیه (Smoatci Fihi Ma Fih)

رستوران سوماتچی قونیه

رستوران سوماتچی قونیه

منو این رستوران شامل غذاهای ترکی است. غذاهای خوشمزه این رستوران افراد زیادی را به خود جذب می‌کند. دستور پخت غذاهای این رستوران از قدیمی‌ترین دستور پخت‌های ترکیه است. کارکنان این مکان بسیار خوش برخورد هستند و شما را در صورت تمایل در انتخاب غذا یاری می‌کنند.

ساعت کار: هر روز از ۹ صبح تا ۹ شب.

موقعیت رستوران سوماتچی، قونیه

رستوران میتهات تیریت سالونو (Mithat Tirit Salonu)

رستوران میتهات قونیه

این رستوران غذاهای سنتی ترکی سرو می‌کند و علاوه بر غذاهای لذیذ، دارای فضای دلچسب و زیبایی است.

ساعت کار: از ۱۱:۳۰ تا ۱۸:۳۰

موقعیت رستوران روی نقشه

رستوران تاکا (Taka)

رستوران تاکا قونیه

منوی این رستوران شامل غذاهای دریایی، گیاهی، نوشیدنی، سالاد و انواع دسر است. این رستوران از مواد تازه و سالم برای تهیه غذاهای خود استفاده می‌کند.

ساعت کار: هر روز از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۰ شب.

موقعیت رستوران تاکا روی نقشه

رستوران علی بابا (Ali Baba Firin Kebap)

رستوران علی بابا قونیه

اگر به‌شدت به گوشت و کباب علاقه دارید حتما به این مکان سر بزنید و کباب‌های آن را امتحان کنید، چراکه رستوران علی بابا به خاطر کباب‌های خوشمزه بسیار معروف است. فضای این رستوران بسیار زیبا است. این رستوران تا عصر پذیرای مشتریان است، پس سعی کنید برای صرف وعده ناهار به اینجا مراجعه کنید. این رستوران از قدیمی‌ترین و بهترین رستوران‌های قونیه به حساب می‌آید.

ساعت کار: ۱۰ صبح تا ۵ عصر.

موقعیت رستوران علی بابا روی نقشه

رستوران بولو لوکانتاسی (Bolu Lokantasi)

رستوران بلو لوکانتاسی قونیه

رستوران بلو لوکانتاسی قونیه

منوی این رستوران شامل پیتزاهای ترکی است. این رستوران از غذا، سرویس‌دهی، فضا و کیفیت نسبتا خوب و قابل قبولی برخوردار است. این رستوران را نیز برای صرف ناهار انتخاب کنید بدین خاطر که به هنگام عصر تعطیل می‌شود.

ساعت کار: هر روز به‌جز یکشنبه‌ها، از ساعت ۸ صبح تا ۶ غروب.

موقعیت رستوران روی نقشه

رستوران سرناده اتلیکمک (Serenadr Etlikmek)

رستوران سرناده قونیه

این رستوران نیز به‌دلیل سرو پیزاهای ترکی خوشمزه بسیار معرف است. از ویژگی‌های این رستوران پیک موتوری و تحویل غذا درب منزل است. این رستوران از غذا و کیفیت خوبی برخوردار است. این رستوران برخلاف رستوران‌های قبل دیرتر تعطیل می‌شود، پس می‌توانید وعده شام را در این مکان صرف کنید.

ساعت کار: همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

موقعیت رستوران سرناده روی نقشه

رستوران کوفته چی سوفو (Kofteci Sofu)

رستوران کوفتچی قونیه

در رستوران کوفته چی، غذاهای ترکی سرو می‌شود. از ویژگی‌های این رستوران پیک موتوری و صرف غذا در فضای باز است. کیفیت غذا، سرویس‌دهی و فضای خوب و قابل قبول از دیگر ویژگی‌های این مکان است.

ساعت کار: هر روز از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

موقعیت رستوران روی نقشه

رستوران آسایا لاهماکان (Asaya Lahmacun)

رستوران اسایا قونیه

این رستوران با ۱۸ سال سابقه از رستوران‌های قدیمی این شهر به حساب می‌آید. منوی این رستوران شامل غذاهای ترکی، پیتزاهای ترکی، کباب، نوشیدنی، دسر، غذاهای سرد، میوه و شیرینی است. این رستوران از غذا، سرویس‌دهی و فضای زیبا و قابل قبولی برخوردار است به‌طوری که مشتری‌های بسیاری را به خود جذب می‌کند.

ساعت کار: هر روز از ۷:۳۰ صبح تا ۱۱:۳۰ شب.

موقعیت رستوران آسایا روی نقشه

رستوران آرنا (Arena Restaurant)

رستوران ارنا قونیه

در این رستوران غذاهای ترکی سرو می‌شود. و دارای کیفیت و فضای مناسب بوده و در میان مشتریان محبوبیت دارد. این رستوران نمایی به استادیوم دارد. این مکان را می‌توانید برای صرف شام انتخاب کنید، زیرا تا ۱۱ شب آماده سروس‌دهی به مشتریان است.

ساعت کار: هر روز از ۷ صبح تا ۱۱ شب.

موقعیت رستوران آرنا روی نقشه

رستوران کوناک موتفاجی (Konak Mutfagy)

رستوران کوناک قونیه

این رستوران در قونیه و در میان مردم بسیار محبوب و معروف است. فضای خارجی این رستوران با گل‌های رز تزیین شده و صرف غذا در فضای باز را برای مشتریان بسیار لذت‌بخش‌تر می‌کند. دسرهای این رستوران را حتما امتحان کنید.

موقعیت رستوران روی نقشه

منبع zomato

دیدگاه