کارهایی که باید در ونیز انجام دهید

زهره زرشکیان | دوشنبه, ۲۴ خرداد ۹۵ ساعت ۱۶:۳۰

ونیز به‌عنوان شهری پر پیچ‌وخم با کانال‌های آبی و خیابان‌های سنگفرش شده، عجیب نیست که همواره در ابتدای فهرست سفرهای پیش از مرگ هر فردی قرار بگیرد. اگر برای سفر به ونیز برنامه‌ریزی می‌کنید، کجارو پیشنهاد می‌کند حتما این پنج کار را در آنجا انجام دهید.

ونیز را بیشتر از هر چیز با کانال‌های آبی‌اش می‌شناسیم و بدون گشت‌وگذار در آبراه‌های این شهر، هرگز تجربه‌ی ونیزی بودن کامل نخواهد شد. می‌توانید از هتل خود vaporetto یا تاکسی آبی سوار شوید و سرتاسر کانال بزرگ (Grand Canal) را کاوش یا گاندولاسواری را تجربه کنید. اگر محدودیت بودجه دارید می‌توانید از حمل‌ونقل عمومی یعنی قطارهای فرابر استفاده کنید که در نقاط مشخصی از کانال عبور می‌کنند.

بعد از یک روز گشت‌وگذار در کانال‌ها برای اینکه سرحال بمانید، به فرهنگ نوشیدن قهوه بپیوندید. گفته می‌شود ونیز خواستگاه قدیمی‌ترین قهوه‌خانه در دنیا است: کافه فلوریان (Caffè Florian). البته چیزی که سفارش خواهید داد یک فنجان شکلات داغ است که دستور تهیه آن به سال ۱۷۲۰ برمی‌گردد. اگر به همراه آن دونات کشمشی یا پنکیک فروشگاهی مانند Didovich را سفارش دهید، می‌توانید آن را به‌عنوان یک وعده غذایی در نظر بگیرید.

بهترین نما را از میدان سن مارکو که ناپلئون به آن لقب «اتاق طراحی اروپا» داده است می‌توانید از بالای برج کلیسا مشاهده کنید که چشم‌اندازی بسیار تحسین‌برانگیز دارد. مناظر اینستاگرامی نیز از بلندای برج ساعت در دسترس هستند.

ونیز فرهنگ و تاریخ پرباری دارد. یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید در آنجا انجام دهید بازدید از مجموعه کلیساهای گروه کر شامل سنت ماریا دلا سلوته (Santa Maria Della Salute) است. با تهیه یک بلیت می‌توانید از هر ۱۶ کلیسا بازدید کنید که شامل آثار تینتورتو، ورونز و تیسین هستند. همچنین می‌توانید از کنسرت‌های ارگ که مرتب و مجانی برگزار می‌شوند لذت ببرید.

قبل از اینکه ونیز را ترک کنید سری به جزیره‌ی لیدو بزنید. در امتداد گیاردینی (Giardini) ساحل ۱۲ کیلومتری زیبایی قرار دارد که تنها منطقه مجاز برای وسایل نقلیه در شهر است. این منطقه به دلیل سبک معماری هنر نو (Art Noveau) به‌سادگی قابل‌تشخیص است.

با مردم محلی ارتباط برقرار کنید و در تعامل باشید تا اطلاعات بیشتری از جاذبه‌های ونیز کسب کنید. می‌توانید به‌سادگی در فروشگاه ریالتو (Rialto) یا غذاخوری Ca’ d’Oro alla Vedova با مردم محلی صحبت کنید و اسنک‌های ایتالیایی را امتحان کنید.

لینک دانلود

دیدگاه  

    تبلیغات