۱۳ روش آسان برای پخت نودلی خوشمزه

سعیده خلیلی‌صفا | جمعه, ۷ خرداد ۹۵ ساعت ۱۴:۰۰

نودل یا رشته فرنگی یکی از بهترین مواد اولیه برای آشپزی است، زیرا به لحاظ اقتصادی کاملا مقرون به صرفه بوده، سرشار از کالری است و طرز تهیه آن بسیار آسان است. البته روش‌های متنوعی متناسب با ذائقه افراد برای تهیه نودل وجود دارد، برای آشنایی با آنها همراه کجارو باشید

مقاله مرتبط:

اگرچه نودل، غذایی آسان و خوشمزه است، ولی به مرور زمان طعم آن تکراری خواهد شد. همچنین، الزامی برای سرو آن با سبزیجات وجود ندارد و می‌توان آن را به روش‌های متنوعی تهیه کرد.

۱. نودل کاسیو په‌په (Cacio e Pepe)

۱۳ راهکار آسان برای پخت نودلی خوشمزه!

خانواده ماکارونی از آسان‌ترین غذاهای دنیا است. برای تهیه یک وعده غذای خوشمزه مقداری پنیر پارمزان، کره، روغن زیتون، قارچ و یک بسته نودل کافی است. برای تهیه این نودل ابتدا باید آب، کره و روغن زیتون را در ظرفی ریخته و آن را روی شعله قرار دهید و منتظر بمانید تا مواد داخل ظرف بجوش بیایند. سپس حرارت را کم کرده و پنیر را به همراه فلفل سیاه به محتویات ظرف اضافه کنید. بلافاصله نودل را داخل ظرف مذکور ریخته و مرتب هم بزنید. اگر میزان مایع زیاد بود، می‌توانید مقداری از آن را بیرون بریزید. در مرحله، پایانی قارچ را اضافه کنید. غذا آماده است، فقط به یاد داشته باشید که باید بصورت گرم صرف شود.

۲. سالاد نودل

۱۳ راهکار آسان برای پخت نودلی خوشمزه!

این سالاد یکی از آسان‌ترین شکل ممکن برای تهیه نودل است فقط کافی است تا سالاد مورد علاقه خود را تهیه کرده و سپس نودل را به ترکیب آن اضافه کنید. یکی از متداول‌ترین سالادها برای تهیه این دستور، سالاد آسیایی ( یا سالاد فصل) است که ترکیب آن مخلوطی از هویج، کلم خرد شده و نخودفرنگی است که می‌توان سس سویا و روغن کنجد را به همراه نودل به آن اضافه کرد. بادام‌ زمینی نیز طعم جالبی به این ترکیب می‌بخشد.

 ۳. نودل چیلی

۱۳ راهکار آسان برای پخت نودلی خوشمزه!

طرز تهیه نودل چیلی نیز یکی از آسان‌ترین کارهای دنیا است! فقط کافی است تا یک بسته نودل را به روش معمول در آب جوشانده و آب‌کشی کنید. سپس یک قوطی چیلی آماده را گرم کرده و نودل را به آن اضافه کنید. در صورت دلخواه و مطابق با ذائقه‌تان می‌توانید موادی مانند پنیر خرد شده، پیاز یا فلفل سبز نیز به این ترکیب اضافه کنید.

 ۴. سوپ نودل

۱۳ راهکار آسان برای پخت نودلی خوشمزه!

هیچ چیز نمی‌تواند مانند یک کاسه سوپ داغ نودل با آب مرغ گرمابخش روزهای سرد و دلگیر زمستان باشد طرز تهیه این سوپ نیز بسیار ساده است. سوپ مرغ را از قبل آماده کرده و سپس نودل را به آن اضافه کنیدو اجازه دهید تا کاملا پخته شود. فقط کافی است تا یکبار این سوپ را امتحان کنید تا عاشق طعم بی‌نظیر آن شوید

 ۵. املت صبحانه نودل

۱۳ راهکار آسان برای پخت نودلی خوشمزه!

چه کسی گفته که نمی‌توان نودل را برای صبحانه صرف کرد! ترکیب نودل با ژامبون و تخم‌مرغ یکی از لذیذترین املت‌های دنیا است. برای تهیه این املت ابتدا نودل را به روش مرسوم در آب پخته و آب کشی کنید. سپس آن را داخل ماهیتابه‌ای که از قبل گرم کرده‌اید، ریخته و تخم‌مرغ‌ها را اضافه کنید. ترکیب نودل و تخم‌مرغ را کاملا هم بزنید و صاف کنید. سپس ژامبون و پنیر را اضافه کنید و چند دقیقه صبر کنید تا عطر و طعم مواد با هم ترکیب شوند.

۶. نودل با بروکلی و پنیر چدار

۱۳ راهکار آسان برای پخت نودلی خوشمزه!

آیا تصوری درباره ترکیب نودل با کلم بروکلی و پنیر چدار دارید؟ این وعده غذایی خوشمزه و خاص را می‌توانید به آسانی تهیه کنید. ابتدا نودل را به روش مرسوم و معمول آماده کنید و سپس پنیر را به آن اضافه کنید و بگذارید تا کاملا غلیظ شود (از ترکیب‌های آماده پنیر چدار با نام Rice-a-Roni نیز می‌توان استفاده کرد). در پایان، بروکلی و مقداری فلفل سیاه را به ترکیب اضافه کرده و نوش جان کنید!

۷. ترکیب نودل با سبزیجات سرخ شده

۱۳ راهکار آسان برای پخت نودلی خوشمزه!

غذاهای بیرون‌بر چینی با وجود اینکه بسیار خوشمزه هستند، ولی قیمت بالایی دارند؛ در حالی که با اندکی حوصله می‌توان بصورت سالم آن‌ها را تهیه کرد. کافی است تا سبزیجاتی مانند بروکلی، فلفل دلمه‌ای و هویج را تفت دهید و سپس همه مواد را با هم ترکیب کنید. در مرحله بعد، این مواد را به سس سویا آغشته کرده و حتی در صورت دلخواه مقداری تخم‌مرغ و لوبیا نیز به آن اضافه کنید. در پایان همه مواد را با نودل آماده شده مخلوط کنید.

۸. نودل با پنیر

۱۳ راهکار آسان برای پخت نودلی خوشمزه!

آیا شما نیز طرفدار پر و پا قرص پنیر هستید؟ کافی است تا نودل را به روش معمول آماده کرده، نصف قاشق چایخوری کره را به همراه ورقه‌هایی از پنیر آمریکایی یا پنیر دلخواهتان اضافه کنید. سپس اجازه دهید تا پنیر آب شود. ترکیب را هم بزنید تا پنیر به خورد همه نودل‌ها برود. بنا به ذائقه می‌توانید همانند یک مزه‌شناس حرفه‌ای مواد دیگری مانند ژامبون، سبزیجات و ... را به آن اضافه کنید. 

۹. نودل با تخم‌مرغ آب‌پز و سبزیجات

۱۳ راهکار آسان برای پخت نودلی خوشمزه!

اگر شیفته آشپزخانه و آشپزی هستید، می‌توانید ترکیب‌های جدید و نامتعارفی را با نودل امتحان کنید! برای مثال، می‌توان میان‌وعده‌ای خوشمزه را با ترکیب نودل و سبزیجات تهیه کرد. کافی است تا نودل را با آب مرغ پخته و سپس آن ا با ترکیب سبزیجات تفت داده شده مانند قارچ، اسفناج و برگ چغندر مخلوط کرده و در پایان، رویه آن را با تخم‌مرغ آب‌پز تزیین کرد. این ترکیب خوشمزه را می‌توان با سس تند مانند sriracha (ترکیب چیلی و سیر) به همراه کمی فلفل سیاه تازه میل کرد.

۱۰. نودل پد تایلندی

۱۳ راهکار آسان برای پخت نودلی خوشمزه!

این طرز تهیه نودل اندکی با سایر دستورهای تهیه متفاوت است. ابتدا باید نودل را طبق دستورالعمل روی پاکت آماده کرده و سپس آن را با مقدار زیادی کره بادام‌زمینی مخلوط کنید. ترکیب مواد را به ظرف بزرگی منتقل کرده و آن را با انواع سبزیجات و دانه‌های کنجد ترکیب کنید.

۱۱. ترکیب نودل با ادویه‌جات 

۱۳ راهکار آسان برای پخت نودلی خوشمزه!

نودل یکی از بهترین مواد اولیه در آشپزخانه است، زیرا علاوه بر اینکه طرز تهیه آسانی دارد، می‌توان غذاهای متنوعی را با آن تهیه کرد. از اینرو، کافی است تا انواع اویه‌ها را در اختیار داشته باشید، زیرا ترکیب نودل با ادویه‌جاتی مانند فلفل سفید، پودر زنجبیل و حتی فلفل تند قرمز بی‌نظیر است. حتی در صورت مطابقت با ذائقه می‌توان نودل را با چاشنی‌های خاصی مانند مرغ، عسل و سس تند Sriracha ترکیب کرد. ترکیب این مواد با یکدیگر طعمی ترش و شیرین خواهد داشت.

۱۲. نودل و بیکن

۱۳ راهکار آسان برای پخت نودلی خوشمزه!

نام این غذا معرف طعم آن است! اگر برای درست‌کردن شام هنوز تصمیم نگرفته‌اید، کافی است تا مقداری نودل را آماده کرده و آن را با مقداری اسفناج آماده، تخم‌مرغی نیم بند شده و مقداری بیکن ترکیب کنید. حاصل این کار شامی خوشمزه و سرشار از پروتئین خواهد بود.

۱۳. تهیه نودل در آرام‌پز

۱۳ راهکار آسان برای پخت نودلی خوشمزه!

با استفاده از آرام‌پز می‌توان نودل را به روشی سنتی تهیه کرد. برای این کار کلیه مواد اولیه مانند گوشت، پیاز، سیر، زنجبیل، قارچ، آب گوشت یا مرغ را به همراه سس سویا در داخل آرام‌پز ریخته و به مدت ۸ ساعت بپزید. سپس، نودل‌ها را آماده کرده، تخم‌مرغ‌ها را بصورت کاملا سفت آب‌پز و با بقیه مواد پخته شده مخلوط کنید. شام خوشمزه شما آماده است!  

منبع allday
برچسب‌ها آشپزی

دیدگاه  

    جستجوی تور، پرواز، هتل، رستوران و دیدنی‌ها...

    تبلیغات