معرفی لوکیشن : سریال Game of thrones (قسمت دوم)

معرفی لوکیشن : سریال Game of thrones (قسمت دوم)

مرتضی گودرزی
| سه شنبه, ۴ خرداد ۹۵ ساعت ۱۸:۳۰

در بخش جدید لوکیشن فیلم  ما به دنبال معروف‌ترین فیلم‌های جهان می‌رویم و محل فیلمبرادی زیبا و فوق العاده آنها را برای شما معرفی خواهیم کرد.در ادامه با کجارو همراه باشید

در قسمت اول معرفی لوکیشن فیلم، محل فیلمبرداری فصل اول و دوم سریال پرطرفدار «بازی تاج و تخت‎ها» را برای شما معرفی کردیم. امروز نیز در قسمت دوم، لوکیشن‌های فصل سوم تا ششم را معرفی خواهیم کرد. ضمنا گروه سازنده این سریال هم اکنون در حال فیلمبرداری فصل هفتم مجموعه هستند که طبق اعلام شبکه HBO در سال ۲۰۱۷ پخش خواهد شد.

گیم آو ترونز

پیچیدگی داستانی سریال، شخصیت‌های فراوان و بازی بازیگران حرفه‌ای باعث شده تا این سریال عنوان پربیننده‌ترین مجموعه تلوزیونی سال‌های اخیر را کسب کند.

بازیکن

بازیگران فیلم

فصل سوم

مکان فیلمبرداری فصل سوم هم بمانند فصل دوم به خاطر نوع داستان بیشتر در شهر  دوبروونیک در کرواسی قرار داشت تا گروه تولید بتوانند از شهر و قلعه لوریه‌ناتس برای لوکیشن صحنه‌های «کینگز لندینگ» و «رد کیپ» استفاده کنند.

شهر

شهر دوبروونیک

ترستنو آربورتوم (Trsteno Arboretum) نیز به‌عنوان یک مکان جدید برای باغ درون کینگز لندینگ که تایرل‌ها از آن استفاده می‌کنند، به لوکیشن‌ها افزوده شد. این باغ یکی از قدیمی‌ترین باغ‌های جهان، واقع در کشور کرواسی است. تاریخ ساخت این باغ مشخص نیست، اما تاریخ‌نگاران از وجود باغ در قرن ۱۴ خبر می‌دهند. این باغ  ۲۵۵۰۰۰ هزار متر‌مربعی که عمارت‌های باشکوهی نیز در آن ساخته شده، متاسفانه در سال ۲۰۰۰ به علت آتش‌سوزی و خشکسالی طولانی مدت صدمات فراوانی دیده است. در این باغ درختانی به ارتفاع ۶۰ و قطر ۵ متر وجود دارد.

موقعیت باغ ترستنو آربورتوم 

لوکیشن باغ

باغ ترستنو آربورتوم 

برای ادامه تولید فصل سوم گروه فیلمبرداری به مراکش سفر کرد و با استفاده از مکان‌های شهر صویره صحنه‌های دنریس در اسوس را به‌ تصویر کشید و بخشی از صحنه‌های کوچک را نیز در لوس‌آنجلس فیلمبرداری کردند.

نقشه صویره

فصل چهارم

فیلمبرداری فصل چهارم که در سال ۲۰۱۳ انجام می‌شد حدود ۴ ماه طول کشید، در بخش لوکیشن‌ها نیز علاوه بر لوکیشن‌های قبلی، چندین لوکیشن دیگر مانند قصر دیوکلشنو (Diocletian's) قلعه کلیس (Klis Fortress) در اسپلیت، دومین شهر بزرگ کرواسی، به مکان‌های فیلمبرداری فیلم اضافه شد.

شهر اسپلیت روی نقشه

گیم اف گرواسی

فصل پنجم

فیلمبرداری فصل ۵ در سال ۲۰۱۴ انجام شد، در این فصل لوکیشن‌های جدیدی از جمله ایموتسکی (Imotski) در کرواسی اضافه شد، اما شاید زیباترین لوکیشن کل فیلم را بتوان محلی در ایالت خود مختار آندلس اسپانیا و قصر سویا نام برد.

سویا

شهر سویا روی نقشه

سریال «بازی تاج و تخت‌ها» بسیار گستره بود و در هر فصل حدود ۲۰۰ بازیگر داشته که در برخی مواد به‌طور همزمان ۷ گروه فیلمبرداری در لوکیشن‌های متفاوتی در سراسر جهان کار ساخت فیلم را انجام می‌دادند. به همین دلیل معرفی تمام لوکیشن‌ها در این مجال امکان‌پذیر نبود. در ضمن لوکیشن‌های فصل ششم و هفتم نیز در ادامه مطالب آینده معرفی خواهد شد.

امیدواریم خوانندگان محترم با این مجموعه همراهی کنند و با نظرات سازنده خود ما را در بهتر کردن این بخش یاری رسانند.

برچسب‌ها فیلم لوکیشن فیلم

دیدگاه  

    تبلیغات