گران ترین قهوه جهان که از مدفوع یک حیوان بدست می آید!

شایان شفایی
یکشنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۰
گران ترین قهوه جهان که از مدفوع یک حیوان بدست می آید!

گران‌ قیمت‌ترین قهوه جهان، کوپی لواک (Kopi Luwak) نام دارد. این قهوه یکی از عجیب‌ترین روش‌های تهیه را دارد چرا که از مدفوع یک حیوان آسیایی بدست می آید! با کجارو همراه باشید.

قهوه کوپی لواک از دانه‌های قهوه قرمز وحشی بدست می‌آید، اما فوت کوزه‌گری تهیه آن این است که ابتدا باید دانه‌های قهوه را از دستگاه گوارش حیوانی به نام Asian Palm Civet رد کرد. در فارسی این حیوان را «زباد نخلی آسیایی» یا «گربه زباد» می‌نامیم. زباد نخلی آسیایی علاقه عجیبی به قهوه دارد. دانه‌های قهوه قرمز که در اندونزی و فیلیپین رشد می‌کند در ابتدا توسط این حیوان خورده می‌شود و دانه اصلی قهوه هضم نشده و به صورت مدفوع خارج می‌شود.

قهوه

دانه‌های خارج شده از بدن حیوان بعد از جمع‌آوری کاملا شسته می‌شود، سپس با نور خورشید خشک شده و برشته می‌شوند. پس از اینکه دانه‌ها دم کشیدند، حاصل کار یک قهوه بسیار معطر و خوشبو خواهدبود. این دانه‌ها پس از حدود یک روز و نیم گردش در دستگاه گوارش زباد نخلی آسیایی، عطر و طعم خاصی به خود می‌گیرند. کسانی که این قهوه را امتحان کرده‌اند، می‌گویند که این نوشیدنی طعم کارامل و شکلات می‌دهد.
هر پوند (حدود ۴۵۰ گرم) از کوپی لواک در آمریکا به قیمت ۱۰۰  تا  ۶۰۰ دلار به فروش می‌رسد. در کافی شاپ‌های اطراف ژاپن و خود آمریکا، قیمت هر فنجان از این قهوه ۳۰ دلار است. در سال ۲۰۰۸ یک فروشگاه بزرگ در لندن، شروع به فروش محصول جدیدی کرد. این فروشگاه مخلوطی از کوپی لواک و بلو مانتین (Blue Mountain) را تحت عنوان کافه رارو (Caffe Raro)  فنجانی ۵۰ پوند انگلیس (معادل ۹۹.۰۰دلار آمریکا) به فروش می‌رساند.

در ادامه تصاویری از زباد نخلی آسیایی و نحوه تهیه کوپی لواک را می‌بینید.

قهوه

قهوه

قهوه

قهوه

قهوه

قهوه

قهوه

قهوه

قهوه

قهوه

نظر شما درباره این تصاویر و قهوه کوپی لواک چیست؟ آیا حاضر هستید که این قهوه را امتحان کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: amusingplanet

مطالب مرتبط:

    دیدگاه