دایر شدن بازارچه صنایع دستی در جوار گنبد سلطانیه

تیم  کجارو
دوشنبه، ۲ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۰
دایر شدن بازارچه صنایع دستی در جوار گنبد سلطانیه

معاون صنایع دستی اداره‌ کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان از برپایی بازارچه صنایع دستی در جوار گنبد سلطانیه خبر داد.

«محمود علیمحمدی» معاون صنایع دستی اداره‌ کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، امروز گفت:

اداره‌ کل میراث فرهنگی استان زنجان به‌منظور معرفی بهتر صنایع دستی استان اقدام به برپایی بازارچه‌های صنایع دستی در شهرهای مختلف زنجان کرده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از بزرگ‌ترین بازارچه‌های صنایع دستی در جوار گنبد سلطانیه دایر شده است، افزود که این بازارچه شامل ۲۵ غرفه از صنایع دستی مختلف استان از جمله چاقو، چرم، جاجیم، میناکاری، ملیله، حکاکی روی مس، ظروف مسی، چاروق و ... است. همچنین در چلبی اوغلی سلطانیه نیز بازارچه صنایع دستی به‌منظور معرفی این صنایع دایر شده و استقبال مسافران نوروزی از آن مطلوب بوده است.

علیمحمدی با بیان اینکه امسال بازارچه‌های فروش صنایع دستی در هشت مرکز فروش دایر شده است، افزود:

با توجه به اینکه بازارچه‌های اعلام شده در شهرستان‎‌های مختلف دایر هستند، از همین رو نسبت به معرفی این مراکز از طریق بروشور اقدام شده است.

وی با بیان اینکه در بروشورهای تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی اسامی فروشگاه‌های بزرگ فعال در زمینه صنایع دستی درج شده است، تصریح کرد که طبق برنامه این بروشورها در مبادی ورودی شهر، هتل‎‌ها، اماکن اقامتی و کیوسک‌های اطلاع‌رسانی در بین مسافران نوروزی توزیع می‌شود.

معاون صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان برگزاری مسابقه عکاسی از پنج اثر تاریخی سلطانیه و هفت اثر تاریخی زنجان را از دیگر برنامه‌های اجرایی در این ایام اعلام کرد و گفت:

همچنین در جوار گنبد تاریخی سلطانیه افرادی با لباس ایلخانان در چادرهای دوره ایلخانی و سوار بر اسب به استقبال مسافران نوروزی می‌روند.

به گزارش فارس، تا دیروز حدود ۲ هزار نفر از اماکن تاریخی و گردشگری استان زنجان بازدید کردند و حدود ۶ هزار نفر در اماکن پذیرایی و خدماتی اقامت داشتند.

گفتنی است، ستاد تسهیلات خدمات سفر استان زنجان به‌منظور رسیدگی به شکایات مسافران نوروزی، سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۷۳۲۴۱ را راه‌اندازی کرده و شماره تلفن گویای ۰۲۴۳۳۳۲۲۰۰۱ دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفرهای استان نیز در همین زمینه آماده پاسخگویی به مسافران نوروزی است.

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها صنایع دستی

    دیدگاه