دریاچه‌ی نمک کویاشسکوی در شبه جزیره کریمه،‌ روسیه

مینا رهبری | دوشنبه, ۹ فروردین ۹۵ ساعت ۱۴:۳۰

دریاچه‌های نمک جذابیت‌های منحصر به فرد خود را دارند. یکی از زیباترین آن‌ها دریاچه‌ی نمک کویاشسکوی روسیه است که رنگ صورتی زیبایی دارد. برای آشنایی با این دریاچه با کجارو همراه باشید.

دریاچه‌ی نمک کویاشسکوی در سواحل شبه جزیره‌ی کرچ در شبه جزیره کریمه (محل مناقشه اوکراین و روسیه) واقع شده که توسط یک نوار زمینی از دریای سیاه جدا شده است. مانند بسیاری از دریاچه‌های نمک در سراسر جهان، آب این دریاچه به دلیل وجود جلبک‌های میکروسکوپی که در آب شور رشد می‌کنند، رنگ صورتی چشمگیری دارد. این دریاچه زیاد بزرگ نیست و حدود ۴ کیلومتر طول و دو کیلومتر عرض دارد و با متوسط عمق یک متر، بسیار کم‌عمق است. به دلیل این عمق کم، جزایر کوچک و صخره‌ای بی‌شماری در سطح دریاچه به چشم می‌خورد. زمانی که آب دریاچه تبخیر می‌شود، نمک موجود در آب در اطراف سنگ‌ها و ساحل به شکل بلور در می‌آید و سنگ‌های بلورین با بوی بنفشه‌ی عطری تولید می‌کند.

دریاچه نمک کویاشسکوی۱

این دریاچه در میان گردشگران زیاد شناخته شده نیست، اما میان مردم محلی که باور دارند گل این دریاچه خواص درمانی دارد، بسیار محبوب است. این دریاچه متعلق به منطقه‌ی حفاظت شده‌ی اپوکسکی است که در سال ۱۹۹۸ ایجاد شده است.

دریاچه نمک کویاشسکوی۲

دریاچه نمک کویاشسکوی۳

دریاچه نمک کویاشسکوی۴

دریاچه نمک کویاشسکوی۵

دریاچه نمک کویاشسکوی۶

دریاچه نمک کویاشسکوی۷

دریاچه نمک کویاشسکوی۸

دریاچه نمک کویاشسکوی۹

دریاچه نمک کویاشسکوی۱۰

دریاچه نمک کویاشسکوی۱۱

منبع amusingplanet

دیدگاه  

    تبلیغات