فهرست شهرهای برتر گردشگری از نگاه یورو مانیتور: استانبول در جایگاه نهم

فهرست شهرهای برتر گردشگری از نگاه یورو مانیتور: استانبول در جایگاه نهم

تیم  کجارو
| پنجشنبه, ۱۵ بهمن ۹۴ ساعت ۱۹:۱۵

یورو مانیتور اقدام به تهیه فهرست بهترین شهرهای دنیا برای گردشگری کرده که در آن هنگ کنگ در جایگاه اول قرار گرفته و استانبول با وجود تنش‌های منطقه‌ای و مناقشات به وجود آمده بین ترکیه و روسیه در جایگاه نهم جای گرفته است.

طبق بررسی‌های انجام شده از سوی یورو مانیتور ازمیان ۱۰۰ شهرتوریستی جهان، هنگ کنگ همچنان در رتبه نخست جدول شهرهای برتر گردشگری جهان ثبت شد و استانبول نیز با دو رتبه افزایش در فهرست ده شهر برتر گردشگری جهان راه یافت.

طبق همین گزارش این شهر برای

یورو مانیتور

۵ سال پیاپی این جایگاه را برای خود حفظ کرده است. لندن در ردیف دوم و سنگاپور در ردیف سوم از مهمترین و برترین شهرهای جهانی ثبت شده‌اند. هممچنین شهر استانبول در رده نهم و آنتالیا در رتبه ۱۱ از مقصدهای برتر جهان قرار گرفته‌اند.

طبق همین بررسی‌ها درجدول ۱۰۰ شهر برتر گردشگری جهان ، علاوه بر استانبول و آنتالیا شهر «آرتوین» در شمال شرقی ترکیه و در سواحل دریای سیاه در ردیف صدم این جدول قرار گرفته است. به این ترتیب ترکیه دراین جدول موفق به ثبت سه شهر برتر شده است.

وونتر گریتس، تحلیلگر صنایع مسافرتی در دفتر یورو مانیتور واقع در لندن خاطر نشان کرد که شهرهای برتری چون استانبول و آنتالیا با وجود بروز ناآرامی‌های ژئوپولتیک درسال ۲۰۱۴ همچنان شاهد جذب فزاینده گردشگران خارجی بوده‌اند.

این گزارش خاطر نشان کرده است که افزایش تعداد گردشگران به استانبول عمدتا حاصل افزایش علاقه و سفر گردشگران عرب و به ویژه گردشگران منطقه خلیج فارس بوده است.

منبع: CHN

برچسب‌ها توریسم

دیدگاه  

    تبلیغات