حقایق جالب در مورد ایالت فلوریدا

مینا رهبری
سه شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۰
حقایق جالب در مورد ایالت فلوریدا

فلوریدا یکی از ایالت‌های کشور آمریکا است که نام آن به معنی «سرزمین گل» است. با کجارو همراه باشید تا با حقایق و قوانین جالب این ایالت بیشتر آشنا شوید.

۱. فلوریدا اولین جایی در قاره‌ی آمریکا بود که اروپایی‌ها به آن پا گذاشتند. کشورگشای اسپانیایی به نام «خوان پونسه دلئون» این اسم را روی ایالت فلوریدا گذاشت که به معنی «سرزمین گل» است.

ایالت فلوریدا

۲. با وجود این که به فلوریدا لقب «ایالت آفتابی» داده‌اند، اما این ایالت آفتابی‌ترین ایالت آمریکا نیست. ایالت آریزونا آفتابی‌ترین ایالت آمریکا است و بعد از آن هم ایالت نوادا قرار دارد.

۳. ایالت فلوریدا سومین ایالت پرجمعیت آمریکا است.

۴. شما در هر نقطه‌ای از ایالت فلوریدا هم که باشید، نمی‌توانید بیشتر از ۹۶ کیلومتر از نزدیک‌ترین آب شور دورتر بروید.

۵. جکسون‌ویل پرجمعیت‌ترین شهر ایالت فلوریدا و بزرگترین شهر این منطقه از آمریکا است.

۶. در سال ۱۹۹۴ در فلوریدا یک کیسه‌ی ۳۴ کیلوگرمی از کوکائین از یک هواپیما به زمین افتاد و سازمان دیده‌بان جرم فلوریدا هواپیما را در وسط این ایالت به زمین نشاند.

۷. میلیونر آمریکایی، «هریس روزن» حامی و پشتیبان مالی مردم یک محله در فلوریدا شد، مهدکودک در اختیار تمام خانواده‌های این محل گذاشت، آمار فارغ التحصیلی را به ۷۵ درصد افزایش داد و میزان جرم و جنایت آن را به نصف کاهش داد.

۸. در سال ۲۰۰۲ یک  پسر ۱۵ که از حادثه‌ی یازده سپتامبر الهام گرفته بود، یک هواپیما دزدید و به یک برج در «تامپا» اصابت کرد و تنها کشته‌ی این حادثه خود این پسر بود.

۹. در فلوریدا خوابیدن زیر سشوار در آرایشگاه غیرقانونی است، حتی اگر شما صاحب آن آرایشگاه باشید.

۱۰. در فلوریدا اگر احساس کنید که حیوانی داخل ماشین کسی بیش از اندازه گرمش شده است، از نظر قانونی این اجازه را دارید که شیشه‌ی آن را بشکنید.

ایالت فلوریدا

۱۱. برخلاف باور عموم، مسطح‌ترین ایالت آمریکا فلوریدا است نه کانزاس.

مطالب مرتبط:

    منبع factslides

    دیدگاه