بهترین نقاط دنیا برای شن سواری

بهترین نقاط دنیا برای شن سواری

سارا صریحی
| دوشنبه, ۱۵ مهر ۹۸ ساعت ۱۷:۰۰

درکنار بسیاری از ورزش‌های ماجراجویانه و مهیج مثل رفتینگ، قایق‌سواری، موج‌سواری و غیره، ورزش دیگری با نام شن‌سواری هم وجود دارد که برای علاقه‌مندان به هیجان و سرعت می‌تواند بسیار دلنشین باشد.

شن‌سواری درست به مانند اسنوبرد است، با این تفاوت که روی ماسه و شن انجام می‌شود. نقاط مختلفی در دنیا وجود دارند که مقصد دوست‌داران شن‌سواری هستند. برای آشنایی با بهترین مکان‌هایی که می‌توانید در آن‌جا شن‌سواری کنید همراه این مقاله باسید:

پرو

شن سواری پرو

اگر یک فرد کاملا اهل هیجان هستید و دوست دارید در یکی از بهترین مکان‌های دنیا شن‌سواری کنید، به پرو بروید و روی تپه‌های شنی و ماسه‌ای زیبای این کشور شن‌سواری کنید. بلندترین تپه‌ی ماسه‌ای دنیا در ایکا قرار دارد و نام آن دونا گرنده است. غیر از این منطقه آرکیپا و ناسکا نیز از دیگر مقاصد شن‌سواری این کشور هستند.

ویتنام

ویتنام

یکی از هیجان‌انگیزترین مقاصد شن‌سواری دنیا تپه‌ای با نام موی نی دونز در ویتنام است. با اینکه این ورزش در ویتنام یک ورزش رسمی نیست، می‌توانید با استخدام یک راهنمای محلی به مکان‌هایی بروید که برای این منظور استفاده می‌شوند.

ژاپن

ژاپن

جزیره‌ی زیبای ژاپن درکنار سواحلش تپه‌های ماسه‌ای زیادی دارد که برای دوست‌داران شن‌سواری بسیار مناسب است و می‌تواند حس و حال تفریح در ساحل و شن‌سواری را به یک‌باره به گردشگران هدیه دهد. در این رشته ژاپن حرف زیادی برای گفتن ندارد، اما تپه‌های ماسه‌ای ساحلی این کشور چیزی نیستند که بتوان آن‌ها را نادیده گرفت. مشهورترین تپه‌ی این کشور برای شن‌سواری تپه‌ی تاتوری است.

استرالیا

استرالیا

در جنوب استرالیا و در جزیره‌ی کانگورو، برخی از معروف‌ترین مقاصد شن‌سواری دنیا مثل ساحارای کوچک واقع شده است. تپه‌های ماسه‌ای خلیج لاکی از معروف‌ترین‌های این کشور هستند و برای استفاده از آن‌ها تورهای زیادی برنامه‌ریزی می‌شوند. تورهایی که در آن‌ها به افراد آموزش‌های لازم هم داده می‌شود.

نیکاراگوئه

نیکاراگوئه

چه چیزی می‌تواند هیجان‌انگیزتر از این باشد که روی ماسه‌های به جا مانده از یک آتشفشان فعال شن‌سواری کنید؟ البته برای انجام این کار در این منطقه کمی باید آموزش ببینید. زیرا ماسه‌های این‌جا بیشتر سنگ‌ریزه‌های آتشفشانی هستند و اگر بیفتید، ممکن است آسیب بیشتری ببینید.

شیلی

شیلی

بیابان آتاکاما یکی از مشهورترین میزبانان شن‌سواری در دنیا است. کل بخش شمالی این کشور به‌دلیل شن‌های فوق‌العاده روانی که دارد برای این ورزش مناسب است. وایا دلامورته یک تپه‌ی شنی مشهور بوده که میزبان مسابقات قهرمانی بسیاری است.

امارات متحده‌ی عربی

دوبی

دبی دارای برخی از زیباترین تپه‌های ماسه‌ای دنیا است. نظارت بر این ورزش در این کشور زیاد است، از همین رو گردشگران و علاقه‌مندان می‌توانند خیلی آسان و راحت به انجام این ورزش بپردازند. بهترین زمان انجام این کار اول صبح است، زیرا علاوه‌بر بهتر بودن هوا، هم انرژی بیشتر است و هم تپه‌ها زیباتر هستند.

دوست دارید به دبی سفر کنید و روی شن‌های ماسه‌ای شناور شوید؟ تور دبی را در کجارو جست‌وجو کنید و آفر موردنظرتان را با پایین‌ترین قیمت از فروشنده‌های معتبر خریداری کنید.

نامیبیا

نامیبیا

نامیبیا به خاطر تپه‌های بلندش که می‌تواند هیجان بیشتری برای شن‌سواران داشته باشد شهرت دارد. البته برای انجام این کار باید حتما از مقامات مربوطه اجازه گرفت، زیرا شن‌سواری روی این تپه‌های بلند نیاز به تمرین دارد.

آمریکا

آمریکا

پارک سندمستر در فلورانس یکی از بهترین مکان‌های دنیا برای شن‌سواری است. این پارک ویژه‌ی فعالیت‌های مرتبط این چنینی ساخته شده و همین امر باعث شده است که آمریکایی‌های بیشتری رو به این ورزش بیاورند.

آلمان

آلمان

آلمان تنها کشوری در دنیا است که تپه‌های شنی مصنوعی برای استفاده‌ی مردم ایجاد کرده است. تپه‌های هیرشاو که از شن سفید ایجاد شده‌اند، برای سرعتی که به شن‌سواری می‌دهند شهرت دارند. این‌جا میزبان تنها مسابقات قهرمانی شن‌سواری دنیا بوده است.

منبع frecked

دیدگاه  

    تبلیغات