با شهرهای محصور با دیوار در دنیا آشنا شوید

سارا صریحی
جمعه، ۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۰
با شهرهای محصور با دیوار در دنیا آشنا شوید

در همین دنیای مدرنی که در آن زندگی می‌کنیم، شهرهایی هستند که دورتادور آن‌ها دیوار وجود دارد، دیوارهایی که از دوران باستان باقی مانده‌اند. با کجارو همراه باشید تا با این شهرهای محصور با دیوار که تاریخچه‌ی غنی هم دارند آشنا شوید.

با این که دیوارهای کشیده شده دور شهرها، در زمان حال نقش محافظتی چندانی ندارند و نمی‌توانند مانند گذشته از شهری که دور آن کشیده شده‌اند حفاظت کنند، به عنوان یادگارانی از گذشته به حساب می‌آیند و برای شهرشان به یک جاذبه‌ی گردشگری تبدیل شده‌اند.

تارودانت، مراکش

تارودانت، مراکش

تارودانت یکی از شگفت‌آورترین شهرهای محصور با دیوار در دنیا است. دیوار دور این شهر قرن شانزدهم میلادی توسط سلسله‌ی سعدیان به طول شش کیلومتر ساخته شده است. امروزه وجود این دیوار گردشگران زیادی را به مراکش می‌کشاند.

کارکاسون، فرانسه

کارکاسون، فرانسه

در جنوب غربی فرانسه شهری محصور با دیوار وجود دارد که جز میراث جهانی یونسکو نیز است. اینجا یکی از مقاصد پرطرفدار گردشگری است و تعداد زیادی توریست را جذب خود می‌کند.

پینگیائو، چین

پینگیائو، چین

پینگیائو نیز یکی دیگر از میراث جهانی یونسکو است. این شهر در این فهرست رتبه‌ی هشتم را دارد. دیوار دورتادور این‌جا ۶ کیلومتر است و ارتفاع و عرضش نیز ۱۰ متر می‌شود. روی این دیوار در قرن چهاردهم میلادی ۷۲ نگهبان برای محافظت می‌ایستاده است.

مونت سنت میشل، فرانسه

مونت سنت میشل، فرانسه

مونت سنت میشل یکی از زیباترین قلعه‌های دنیا است و جز میراث جهانی یونسکو محسوب می‌شود. دیوار دور این شهر برای محافظت از این جزیره از ورود دشمنان ساخته شده است. افراد زیادی برای رسیدن به این قلعه تلاش کردند و جنگیدند، اما هر بار با شکست مواجه شدند.

شیان، چین

شیان، چین

قدمت شیان ۳۰۰۰ سال است و جز قدیمی‌ترین شهرهای چین محسوب می‌شود. دیوارهای این شهر قرن چهاردهم میلادی ساخته و در دوره‌ی سلسله‌ی مینگ بازسازی شدند. جالب است بدانید که دیوار دور این شهر سالم‌ترین دیوار باقی‌مانده از دوران قدیم در دنیا است. طول این دیوار ۱۴ کیلومتر و ضخامت آن ۱۲ تا ۱۸ متر است.

تولدو، اسپانیا

تولدو، اسپانیا

تولدو علاوه بر محصور بودنش با دیوار، سالم‌ترین شهر باقی‌مانده از زمان‌های دور در اروپا است و از نظر گردشگری جز شهرهای بسیار پرطرفدار و مشهور اسپانیا محسوب می‌شود. دور این شهر رود تاخو جاری بوده و دیوارهای آن مرتبط به قرون وسطا است.

سنت مالو، فرانسه

سنت مالو، فرانسه

سنت مالو یک شهر ساحلی و کوچک بوده که در شمال غربی فرانسه واقع شده است و می‌توان تمام آن را با پای پیاده طی کرد.

یورک، انگلستان

یورک، انگلستان

یورک یک شهر باستانی کلیسایی است که تاریخچه‌ی آن به زمان رومی‌ها باز می‌گردد. این‌جا هم یکی از سالم‌ترین شهرهای باقی‌مانده از زمان باستان است. دیوارهای دور این شهر در قرن دوازدهم میلادی ساخته و دو قرن بعد دوباره بازسازی شده‌اند.

دبرونیک، کرواسی

دبرُونیک، کرواسی

دبرونیک شگفت‌انگیزترین شهر محصور شده با دیوار در دنیا بوده که در جنوب کرواسی واقع شده است. دیوارهای این شهر در قرن‌های ۱۴ و ۱۵ میلادی ساخته شده‌اند. یکی از جالب‌ترین نکات در رابطه با این دیوارها این است که هیچ‌ وقت دچار شکستگی نشده‌اند، حتی زمانی که قرن هفدهم میلادی یک زلزله‌ی شدید منطقه را لرزاند.

 

منبع frecked

دیدگاه