راهکارهای بهترین تجربه گردشگری غذایی

عماد جعفری
دوشنبه، ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۰
راهکارهای بهترین تجربه گردشگری غذایی
حتما تابه‌حال تجربه داشته‌اید که بوی یک غذای محلی یکی از ماندگارترین خاطرات سفرتان باشد. بوی گوشت‌های گریل شده در باربیکیو گردشگران را به یاد آفریقای جنوبی می‌اندازد، بوی پیتزا، ناپل ایتالیا را یادآور می‌شود، بوی نان و شیرینی‌های رولت فرانسه را به خاطر می‌آورد و نام تایلند خاطره دورین (Durian) را زنده می‌کند. غذا و فرهنگ غذایی یکی از مهم‌ترین راه‌های شناخت فرهنگ یک کشور است، و تجربه غذاهای خوب اشتیاق سفر را دوچندان می‌کند. با کجارو همراه باشید.

راهکارهایی برای بهترین تجربه غذایی در مقصد گردشگری

اگر از آن دسته از گردشگرانی هستید که  تجربه غذاهای جدید یکی از دلایل اصلی  سفر شماست،  به خاطر داشتن نکات ذیل برای تجربه بهترین گردشگری غذایی کمک شایان توجهی می‌کند
  • چند کتاب راهنمای غذا تهیه کنید و پیش از سفر با مواد اولیه به‌کاررفته در غذاهای کشور مقصدتان آشنا شوید، هرکدام در دسترستان قرار داشت را امتحان کنید.
  • درباره‌ی غذاهای محلی و تاریخچه هر یک مطالعه کنید، اگر می‌توانید رمان‌هایی که در آن‌ها راجع به غذاهای محلی بحث شده را بخوانید، کتاب‌ غذاهای جهان لونلی پلنِت (The Lonely Planet World Food) راهنمایی مناسبی است اما اطلاعات آن در سال‌های اخیر به‌روزرسانی نشده است.
20141010_100417
  • غذاهای متفاوت را امتحان کنید، برای مثال ممکن است کوکوها، سوفله  (Soufflés) و یا تاپاس(Tapas) در یک منطقه طعم متفاوتی داشته باشند.
  • سعی کنید در سفرتان آشپزی به سبک کشور مقصدتان را یاد بگیرید، برای مثال در تایلند و توسکانی ایتالیا( Tuscany)  برای گردشگران کلاس‌های آشپزی برگزار می‌شود. در رستوران‌ها، هتل‌ها و یا حتی خانه مردم محلی هم می‌توانید با نحوه پخت غذاهای آن ناحیه آشنا شوید.
Cacciucco
  • به دنبال رویدادهای ویژه باشید، برخی از رستوران‌ها برنامه دیدار با آشپز مشهور خود را ترتیب می‌دهند و بعضی دیگر تور بازدید از آشپزخانه‌شان را برگزار می‌کنند.
بسیاری به آشپزی و یا غذاهای خانگی علاقه زیادی دارند، اما تجربه غذاهایی که تابه‌حال امتحان نکرده‌اید چیز دیگری است.   امروزه برنامه‌های ملاقات با سرآشپزهای معروف، سایت‌های معرفی غذا و شبکه‌های اجتماعی که در آن به معرفی غذاهای جدید می‌پردازند همه و همه به اهمیت نقش غذا در صنعت گردشگری افزوده‌اند. غذا نمادی از فرهنگ یک کشور است، گاه با تجربه طعم خاص یک غذا به تفاوت‌های فرهنگی کشور مقصدمان پی می‌بریم. thai-fastfood
  • از تجربه صرف غذاهای خیابانی نترسید، غذاهای خیابانی اغلب تازه‌تر، خوش‌طعم‌تر  و مطمئن‌تر از غذاهای رستوران‌ها هستند. علاوه بر آن نحوه پخت غذا پیش چشم شماست.

تجربه‌های غذایی متفاوت در مقصد گردشگری

اولین و همگانی‌ترین راه برای تجربه غذاهای هر کشور، رستوران‌ها هستند. از رستوران‌های مجلل گرفته تا غذاخوری‌های کوچک هرکدام تجربه متفاوتی به همراه دارند. اما این تنها را آشنایی با فرهنگ غذایی یک کشور نیست. صرف غذا با محلی‌ها یکی از بهترین راه‌های آشنایی بافرهنگ یک کشور است. picnic غذاهای خیابانی نیز گاه تجربه‌های هیجان‌انگیزی به همراه دارند، برای مثال غذاهای خیابانی تایلند معمولاً خوش‌طعم و عطر تر و تازه‌تر از وعده‌های غذایی رستوران‌ها هستند.از  برخی از فروشگاه‌ها نیز، غذاهای محلی یک کشور را می‌توان تهیه کرد، برای مثال در فروشگاه مرکادو سن میگوئل شهر مادرید  (Mercado San Miguel) تاپاس و سایر غذاهای این کشور سرو می‌شود.  در مناطق ساحلی، خرید تور ماهیگیری و صید ماهی‌های تازه از بهترین سرگرمی‌های گردشگری است.   منبع:women-on-the-road  

برچسب‌ها توریسم

دیدگاه