هر ماه از سال به کجا سفر کنیم

مینا سلیمانی
مینا سلیمانی چهار شنبه، ۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۰
هر ماه از سال به کجا سفر کنیم

بازدید از مکانی خاص در اوج فصل سفر یا high season به این معنی است که با ازدحام جمعیت و قیمت بالای هتل‌ها مواجه خواهیم شد؛ بنابراین اغلب، بهترین راه، زمان‌بندی سفر در غیر از چنین زمان‌هایی است. در این مقاله از کجارو بر اساس گزارش سازمان‌های مربوطه بهترین مکان‌های بین‌المللی که در هرماه برای سفر مناسب هستند، ارائه کردیم.

متوسط نرخ بلیط هواپیما و متوسط نرخ هتل چهار ستاره درجاهای مختلف دنیا محاسبه‌شده، همچنین شرایط آب‌وهوا نیز موردبررسی قرار گرفته است.

ماه ژانویه: کانکون (Cancun)، مکزیککنکون.مکزیک

متوسط نرخ هتل:۲۱۳ دلار آمریکا در ماه ژانویه کانکون نه فصل تعطیلات است و نه فصل طوفان. نرخ هواپیما در پایین‌ترین حد است. فصل سرما تمام‌شده؛ توجه کنید که برای چنین زمانی با پایین‌ترین نرخ هزینه‌ها باید تا بعد از شب سال نو صبر کنید.

ماه فوریه: هنگ‌کنگ

هنگ کنگ متوسط نرخ هتل ۱۳۴ دلار آمریکا به‌جای یک ولنتاین تکراری دیگر، برای جشن سال نوی چینی به هنگ‌کنگ بروید. در این زمان از سال، سرما پشت سر گذاشته‌شده و درجه هوا حدود ۲۰ درجه سانتی‌گراد است.

ماه مارس: مونترال، کانادا

مونترال.کانادا متوسط نرخ هتل: ۱۷۶ دلار آمریکا مونترال حس بودن در یک کشور اروپایی را دارد ولی بدون هزینه‌های گزاف اقامت در اروپا. اگرچه همچنان در ماه مارس هوا سرد است اما نرخ پایین هتل و بلیط هواپیما در این زمان، باعث شده تا زمانی ایدئال برای بازدید از این شهر باشد.

ماه آوریل: فیجی (Fiji)

فیجی متوسط نرخ هتل: ۶۶ دلار آمریکا در این ماه نرخ بلیط هواپیما به مقصد فیجی در پایین‌ترین حد ممکن است. درست است که فصل بارش نزدیک است و احتمال طوفان زیاد است اما اگر اهل ریسک هستید، به‌لحاظ اقتصادی برایتان مقرون‌به‌صرفه خواهد بود.  

ماه می: ترکس (Turks) و کایکوس (Caicos) قلمرو بریتانیا در خارج از کشور

جزیره ترکس و کایکوس متوسط نرخ هتل: ۳۸۲ دلار آمریکا کمترین تعداد گردشگر در این بازه زمانی در این مکان هستند؛ طوری که احساس می‌کنید جزیره کارائیب تحت سیطره شما است. این ماه بهترین زمان برای بازدید از سومین جزیره مرجانی بزرگ جهان است.

ماه ژوئن: سنت مارتین (Saint-Martin)

سنت مارتین متوسط نرخ هتل: ۲۹۹ دلار آمریکا در ماه ژوئن می‌توانید در سنت مارتین تعطیلات فوق‌العاده‌ای داشته باشید بدون آن‌که متحمل قیمت‌های نجومی که مستلزم یک زندگی لوکس امروزی است، بشوید. سنت مارتین به دو بخش تقسیم‌شده است: بخش فرانسوی‌ زبان و بخش هلندی‌ زبان. در زمستان، این مکان میزبان جمعیت زیادی است و با فرا رسیدن زودهنگام فصل تابستانی و بارانی جزیره، خیلی‌ها فراموش می‌کنند که ماه ژوئن هم‌زمان خوبی برای رفتن به سنت مارتین است.

ماه ژوئیه: سنت لوسیا (Saint-Lucia)

سنت لوسیا متوسط نرخ هتل: ۱۱۳ دلار آمریکا در ماه ژوئیه درست بعد از فصل اوج سفرها و قبل از فصل طوفان (البته قبل از سفر، پیش‌بینی هواشناسی را بررسی کنید) بهترین زمان برای گردشگری در سنت لوسیا است چون ماه جشن و کارناوال است؛ مردم در خیابان‌ها ابراز شادمانی می‌کنند و همه‌جا موسیقی زنده اجرا می‌شود.

ماه اوت: ریودوژانیرو، برزیل

ریودوژانیرو متوسط نرخ هتل: ۲۱۲ دلار آمریکا ماه اوت فصل زمستانی ریودوژانیرو است؛ این بدان معنی است که گردشگران کمتری حضور دارند و اقامت ارزان‌تر است. توجه داشته باشید که هوای شهر گه‌گاه گرم می‌شود و تا مرز ۲۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. کمترین بارش این زمان خواهد بود. همچنین این ماه بهترین زمان برای اسکی روی آب است. سال بعد مهم‌ترین واقعه یعنی المپیک تابستانی ۲۰۱۶ در این منطقه خواهد بود.

ماه سپتامبر: تورنتو، کانادا

تورنتو متوسط نرخ هتل: ۲۱۶ دلار آمریکا در پاییز، منظره بیشتر پارک‌ها و مسیرهای پیاده‌روی در تورنتو مانند تابلوی نقاشی است؛ دمای هوا به‌طور میانگین ۱۵ درجه سانتی‌گراد است. جشن اکتبر را که ۱۸-۱۹ سپتامبر است از دست ندهید؛ همچنین جشنواره غذا در تاریخ ۱۸-۲۰ سپتامبر برگزار می‌شود.

ماه اکتبر: میلان، ایتالیا

میلان متوسط نرخ هتل: ۱۶۲ دلار آمریکا میلان کانون گردشگران است اما در ماه اکتبر نه از ازدحام گردشگران خبری است و نه از گرمای سوزان تابستان. می‌توانید در دریای تاریخ و هنر ایتالیا غوطه ورشوید و از این شهر مد خرید کنید.

ماه نوامبر: بانکوک، تایلند

بانکوک متوسط نرخ هتل: ۷۱ دلار آمریکا ماه نوامبر بهترین زمان از نظر آب‌وهوا در بانکوک است؛ باران کمتری می‌بارد و میزان رطوبت کمتر است. خورشید زمان بیشتری در آسمان است و میانگین دمای هوا ۲۶ درجه سانتی‌گراد است. مشهورترین جشنواره شهر به نام لوی کراتنگ (Loy Krathong) در ماه نوامبر برگزار می‌شود. در این جشنواره، سبدها و قایق‌های کوچک که با گل و شمع تزیین‌شده‌اند به آب رودخانه انداخته می‌شوند.

ماه دسامبر: ونکوور، کانادا

december-vancouver-canada متوسط نرخ هتل: ۱۵۹ دلار آمریکا در مقایسه با سایر قسمت‌ها در کانادا، ونکوور در این زمان از سال بسیار هیجان‌انگیزتر است. بازارهای زمستانی، میدان‌های یخ برای اسکی، رژه قایق‌ها و سایر جشنواره‌ها باعث شده تا فصل تعطیلات زمانی مناسب برای دیدن این منطقه باشد. هتل‌ها در فصل زمستان بسیار ارزان هستند؛ بنابراین ونکوور در ماه دسامبر برای علاقه‌مندان به اسکی، سورتمه‌سواری و سایر سرگرمی‌های زمستانی مکانی بسیار جذاب خواهد بود.   منبع:businessinsider

مطالب مرتبط:

دیدگاه