زیباترین جاهای دیدنی اسکاتلند کدامند؟

نرجس  اکبری
نرجس اکبری دوشنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۴
زیباترین جاهای دیدنی اسکاتلند کدامند؟

کشور اسکاتلند با شهرهای تاریخی گلاسکو و ادینبرو و تفریح‌های فضای باز در سواحل دریاچه لوموند و نس، یکی از جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر اروپا شناخته می‌شود.

با فکر کردن به اسکاتلند، تصاویر اهالی کوهستان با لباس‌های پشمی مخصوص، صدای نی‌انبان، هیولای «لوک نس» (loch ness)، قلعه‌های متروکه، گلف، مناظر با‌شکوه و احشام کوهی پشمالو به ذهن خطور می‌کنند. این‌ها تنها بخشی از جاذبه‌های این کشور بی‌نظیر است، که توریست‌ها (به‌جز هیولای نسی) واقعاً در آنجا مشاهده می‌کنند.

شما می‌توانید با قایق‌سواری، پیاده‌روی، قطار یا با اتومبیل شخصی در اسکاتلند سیاحت کنید و هرکدام از اینها، تجربه فراموش‌نشدنی برای شما به ارمغان می‌آورد. ردپای تاریخ را می‌توان سراسر این کشور دید؛ آن‌گاه که گشت‌وگذار شما را به قلعه‌ها و میدان‌های نبرد افسانه‌ای که در آنجا قبیله‌ها می‌جنگیدند، می‌برد یا هنگامی که شما ردپای پادشاهان و ملکه‌های افسانه‌ای را دنبال می‌کنید یا آثار ادبی درخشان از «روبی برنز» (Robbie Burns) و «اسکات والتر» (Sir Walter Scott) را می‌بینید.‌‌

یکی دیگر از جاذبه‌های اسکاتلند، سکوت و آرامش آن است؛ با دشت‌های دور دست پوشیده از گیاه کالونا (heather)، سواحل بکر و کوه‌های جنگلی رمانتیک و دریاچه‌ها و دره‌های عمیق؛ خواه شما شهر‌های شلوغ را انتخاب کنید یا روستاهای تاریخی یا دریاچه‌ها و دشت‌های دوردست، می‌فهمید که همه آن‌ها با جاذبه‌هایی برای دیدن و کارهایی که برای انجام دادن، پر شده‌اند.

در ادامه با کجارو همراه باشید و با ۱۳ جاذبه برتر اسکاتلند آشنا شوید. 

۱. قلعه ادینبرو (Edinburgh) و خیابان رویال مایل (Royal Mile)

ادینبرو

دیوارها و برج‌های سنگی «قلعه ادینبرو» (Edinburgh Castle) از قرن سیزدهم بر افق ادینبرو سایه افکنده‌اند. در بالای سنگ بازالت سیاه، منظره باشکوهی از شهر و سفری در طول تاریخ پرشور اسکاتلند را به نمایش می‌گذارد.

تماشایی‌ترین چیزها، جواهرات تاج دیدنی، سنگ معروف سرنوشت و «کلیسای سنت مارگارت» (St. Margaret's Chapel) که در سال ۱۱۳۰ ساخته شده و قدیمی‌ترین ساختمان در ادینبرو است. وقتی که از پل متحرکی که روی دره قدیمی از میدان عریض جلو قلعه عبور کرده و وارد قلعه می‌شویم، جایی که «تاتو نظامی» (Military Tatto) معروف ادینورگ هر اوت در آنجا برگزار می‌شود، به نظر می‌رسد مجسمه‌های برنز قهرمانان افسانه‌ای «ویلیام والاس» (William Wallace) و «رابرت بروس» (Robert the Bruce) از دروازه‌های قلعه محافظت می‌کنند.

در انتهای «خیابان رویال مایل» (Royal Mile) به «قصر زیبای هولی‌رودهوس» (Palace of Holyroodhouse)، که یکی دیگر از جاذبه‌های معروف ادینبرو است، می‌رسیم. رویال مایل به‌وسیله خانه‌های روستایی آجری و مکان‌های تاریخی و همچنین مغازه‌های کوچک، تولیدی‌های لباس، چای‌خانه‌ها، موزه‌ها و کافه‌ها پر شده است. در میان این ساختمان‌های بلند که بعضی از آن‌ها در سمت سرازیری بیش از ۱۰ طبقه دارند، کوچه‌های کوچک و باریکی به نام «ویندز» (Winds) وجود دارند.

حتماً «موزه ملی اسکاتلند» را نیز در برنامه سفر ادینبرو قرار دهید. یکی از بهترین جاهای دیدنی اسکاتلند، این موزه سرگرم کننده است که شامل همه چیز از آثار باستانی قرون‌وسطایی گرفته تا نمایش‌های مربوط به علم و هنر است.

۲. دریاچه لوک لوموند (Loch Lomond)

لوک لوموند

دریاچه لوموند، که فقط با کمی رانندگی از سمت شمال غربی «گلاسکو» (Glasgow) به آن می‌رسید، بزرگترین دریاچه انگلستان است و بنا به گفته والت اسکات، «ملکه دریاچه‌های اسکاتلند» است. این تکه زیبا از اسکاتلند با ماهی‌های قزل آلا، سالمون و ماهی سفید به‌عنوان طعمه‌ای برای ماهی‌گیران، ورزش‌های  آبی و مقدار زیادی فضای باز برای گردشگران، می‌تواند مقصد سفر یک‌روزه از شهر باشد.

سفر با قایق همیشه محبوب است؛ همان طور که پرسه زدن کنار دریا و سفر طولانی‌تر به «بن لوموند» باشکوه (۹۷۳ متر)، با مناظر تماشایی اطراف «پارک ملی تروساچ».

آخرین جاذبه قابل ذکر، «سواحل لوک لوموند» (Loch Lomond Shores) است که مراکز خرید صنایع دستی محلی، بازاچه محلی کشاورزان، رستوران‌ها و اجاره قایق و دوچرخه را در خود جای داده است. یک جاذبه گردشگری بزرگ در اینجا، «آکواریوم دریایی لوک لوموند» (Loch Lomond SEA LIFE Aquarium)  است. این جاذبه خانوادگی، علاوه بر نمایش زندگی دریایی بومی، بزرگترین مخزن کوسه ماهی اسکاتلند را در خود جای داده است. اگر آب و هوا مناسب بود، حتماْ از پشت بام هم بازدید کنید.

لوک لوموند اولین و بهترین ایستگاه در یک تور از گلاسکو به‌سمت غربی‌ترین راه کوهستانی از میان ییلاقات «آرگیل» (Argyll) به «ویلیام فورت» (Fort William) است. برای مزه کردن رمان‌های اسکاتلندی، ماندن در «خانه کمرون» (Cameron House)  در جنوبی‌ترین قسمت دریاچه، جایی که می‌توان از طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های فضای باز شامل گلف ساحلی لذت برد، پیشنهاد می‌شود.

۳. قایق‌سواری در دریاچه لوک نس (Loch Ness) و کانال کلدونیان (Caledonian)

لوک نس

وقتی به دریاچه لوک نس فکر می‌کنید، احتمالاْ تصویر یک هیولای اسطوره‌ای که بر اساس افسانه‌ها، این خانه ۳۷ کیلومتری را در طی قرن‌های بی‌شماری ساخته است، به ذهن می‌رسد. لوک نس، که بزرگترین بدنه آبی «گریت گلن» (Great Glen) اسکاتلند است، بخشی از آبراهی که سواحل شرقی و غربی اسکاتلند را به هم متصل می‌کند نیز است. این پهنه آبی و سه دریاچه دیگر، به‌وسیله «کانال کلدونیان» (Caledonian Canal) به هم می‌رسند که می‌توانید در سفرهای کوتاه آن‌ها را ببنید یا در یک سفر دریایی ۶ ساعته از یک انتها به طرف دیگر بروید و این، از طریق «آب بندهایی» (canal locks) که سطح متغییر آب را تنظیم می‌کند، ممکن خواهد بود.

این کانال و هر یک از دریاچه‌ها با مناظر زیبای کوهستانی احاطه شده‌اند؛ اما هیچ‌کدام، از خود دریاچه لوک نس، با منظره خرابه‌های عاشقانه «قلعه اورکهارت» (Urquhart Castle)، زیباتر نیست. قلعه قرن دوازدهم که مرکز بسیاری از اسطوره‌های باستانی است، حدود ۵۰۰ سال بعد قربانی آتش سوزی حدود شد.

بهترین چشم‌انداز قلعه از کنار آب قابل‌مشاهده است و شما می‌توانید با قایق در یک سفر دریایی، بر لوک نس گذر کنید. نمایشگاه دریاچه نسی در هتل «درامنادروچیت» (Drumnadrochit)، با شرح افسانه نسی به‌وسیله نمایش‌ها و گزارش‌های دیدنی، اطلاعات جالبی در مورد شکل‌گیری زمین شناسی لوک نس و اطراف آن می‌دهد. قلعه، کانال و لوک نس به‌راحتی از «اینورنس» (Inverness) قابل دسترسی هستند.

۴. کشتی سلطنتی بریتانیا (Royal Yacht Britannia) در ادینبرو

کشتی سلطنتی بریتانیا

برای بیش از چهل سال، «کشتی سلطنتی بریتانیا» (Royal Yacht Britannia) یک اقامتگاه سلطنتی شناور بوده که بیش از یک میلیون و ششصد کیلومتر در سراسر جهان سفر کرده است. در هنگام سیاحت کردن روی پنج عرشه اصلی بریتانیا با تور صوتی، بازدید از پل‌ها، اقامت در آپارتمان‌ها و اتاق‌های سلطنتی، بخش‌های خدمه و موتورخانه، با زندگی خانواده سلطنتی و مهمانان و خدمه آن‌ها به‌طور مختصر آشنا می‌شوید. همچنین می‌توانید «رولز-رویز فانتوم ۵» (Rolls-Royce Phantom V) را که قبلاْ برای مسافرت به آن سوار می‌شدند، ببینید و برای صرف چای و کیک، به چای‌خانه عرشه سلطنتی مراجعه کنید.

جدیداْ در سال ۲۰۱۹ هتل «فینگال» (Fingal) به این جاذبه افزوده شده است که امکانات لوکسی را در یک کشتی قدیمی که در نزدیکی کشتی سلطنتی پهلو گرفته، ارائه می‌دهد.

۵. جزیره اسکای (Skye) و جزایر هبریدز داخلی (Inner Hebrides)

جزایر هبریدز و اسکای

اسکای که بزرگترین جزیره داخلی اسکاتلند است، برای پرندگان و دوستداران طبیعت محبوب است. مناظر کوهستانی رمانتیک آن که توسط دره‌های سبز، غارها، دره‌های خلوت و سواحل شنی و آبشارهای پرهیاهو مشخص شده است، برای جزیره‌ای که فقط ۸۰ کیلومتر طول و حداکثر ۲۴ کیلومتر عرض دارد، کاملاْ متنوع و قابل‌توجه است.

این جزیره شامل بقایای جنگل‌های باستانی بلوط است؛ همچنین حیوانات وحشی به‌وفور دیده می‌شوند که شامل سمورهای آبی، شیرهای دریایی و حداقل ۲۰۰ گونه پرنده است. رسیدن به اسکای آسان است؛ زیرا از طریق یک پل به سرزمین اصلی متصل است. همچنین می‌توانید با کشتی به اینجا برسید.

جزایر دیگر موجود در هبریدز داخلی شامل «ایسلی» (Islay)، «جورا» (Jura)، «مول» (Mull)، «راسی» (Raasay)، «استافا» (Staffa) و «آیونا» (Iona) می‌شود. رسیدن به آیونا کمی پیچیده‌تر است؛ چراکه نیاز به دو بار سوار و پیاده شدن از کشتی دارد؛ اما بسیار ارزشمند است. این جزیره «گهواره مسیحیت» اسکاتلند محسوب می‌شود؛ زیرا در اینجا بود که «سَنت کلمبا» (St. Columba) در قرن ششم از ایرلند وارد شد تا انجیل را گسترش دهد.

یک کلیسای قرن دوازدهم، ویرانه‌های یک کلیسا و یک یادبود سنگی حکاکی شده از قرن ۱۰، از جمله جاذبه‌های آن است. همچنین قدیمی‌ترین گورستان مسیحی اسکاتلند، با آرامگاه بیش از ۶۰ پادشاه اسکاتلندی از جمله «مَکبث» (Macbeth)، در این محل واقع شده است.

 ۶. قلعه استرلینگ (Stirling)

قلعه استرلینگ

قلعه استرلینگ یکی از بهترین ساختمان‌های دوره رنسانس در انگلستان و کاخ «جیمز پنجم» (James V) و خانه کودکی «ملکه مری اسکاتلند» (Mary Queen of Scot) است. در حالی که برخی از سازه‌های قبلی هنوز هم پا برجا هستند، سالن‌ها و اتاق‌های بزرگ قلعه به‌شکل سال ۱۵۰۰ بازسازی و مبله شده است؛ حتی زحمت تولید دوباره پرده‌های نقش‌دار آن را کشیده‌اند. راهنماها برای تفسیر قلعه و تاریخ آن با بازدیدکنندگان در تعامل هستند و برنامه‌های کشف تاریخ در آخر هفته‌ها برای کاشفان جوان طراحی شده‌اند.

استرلینگ که بین ادینبرو و گلاسکو قرار دارد، به نبرد «بانوکبورن» (Bannockburn)  معروف است که در آن رابرت بروس در سال ۱۳۱۴ مهاجمان انگلیسی را شکست داد؛  همچنین جنگ پل استرلینگ، یکی از نبردها در جنگ‌های استقلال اسکاتلند که توسط «ویلیام والاس» (William Wallace) مشهور به پیروزی رسید در این مکان رخ داده است. مرکز باشکوه میراث بانوکبورن، نمایش‌ها و نمایشگاه‌های عالی راجع به این دوره مهم ارائه می‌دهد.

بین استرلینگ و پل «آلان» (Allan)، بنای یادبود باشکوه «والاس» (Wallace)، یک برج دیدنی و ۲۴۶ پله‌ای با منظره باورنکردنی از منطقه و همچنین اشیایی که گفته می‌شود متعلق به خود والاس بزرگ است، قرار دارد.

۷. گالری هنر و موزه کلوینگراو (Kelvingrove) در گلاسکو

موزه کلوینگراو

از وقتی که آتش سوزی، بسیاری از آثار «چارلز رنی مکینتاش» (Charles Rennie Mackintosh) را در دانشکده هنر گلاسکو ویران کرد، گالری و موزه هنر کلوینگراو به مقصد اصلی برای علاقه‌مندان سبک گلاسکو، که بخش متمایزی از جنبش هنر و صنایع دستی و «سبک‌های هنر نو» (Art Nouveau styles) از اوایل قرن بیستم است، تبدیل شده است.

گالری سبک گلاسکو و چارلز رنی مکینتاش اندکی قبل از آتش سوزی ساخته و افتتاح شد که شامل چندین اتاق اختصاصی آثار مکینتاش و همچنین اتاق‌هایی برای آثار دیگر هنرمندان برجسته جنبش است. در کنار دیگر گنجینه‌های قابل‌توجه، یک نقاشی «ون گوگ» (Van Gogh)، ابزارهای عصر برنز و جواهراتی از «آران» (Arran) و «کینتایر» (Kintyre)، یک «هواپیمای جنگی مارک ۲۱» (Mark 21 Spitfire) مربوط به سال ۱۹۴۴ و یک ارگ باشکوه مربوط به سال ۱۹۰۱ که برای کنسرت‌های رایگان روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرد وجود دارد. یکی از محبوب‌ترین آثار این موزه، نقاشی «مسیح مصلوب» (Christ of St. John of the Cross) «سالوادور دالی» (Salvador Dali) است.

۸. گلف در خیابان اندروز (St. Andrews)

گلف در خیابان اندروز

اسکاتلندی‌ها ادعای بسیاری از اختراعات، از جمله دوچرخه، تمبر پستی، تلفن و موتورهای بخار را دارند. اما شاید ماندگارترین اختراع آن‌ها بازی گلف باشد. یکی از آرزوهای زندگی گلف‌‌بازان حرفه‌ای این است که در کلوپ سلطنتی و باستانی گلف در «خیابان تاریخی اندروز» (St. Andrews) بازی کنند که فقط ۲۰ کیلومتر از جنوب شرقی «داندی» (Dundee) فاصله دارد. خیابان اندروز که در سال ۱۷۵۰ تأسیس شد، به‌طور مرتب میزبان یکی از دوره‌های ۱۸ حفره‌ای مشهور انگلستان بوده است. معروف‌ترین آن دوره قدیمی ۷۲ پار است که در کنار ساحل اجرا می‌شود.

اگرچه اغلب اوقات نوبت‌های کلوپ از شش ماه قبل رزرو شده است، برخی از آن‌ها، برای کسانی که رزرو ندارند، دو روز قبل با قرعه کشی در دسترس قرار می‌گیرند. بازدید از «کلوپ هاوس» (Clubhouse) قدیمی و باشکوه و «موزه گلف انگلستان» ارزشمند است؛ چراکه تاریخچه «خانه گلف» را از قرون وسطی تا به امروز نشان می‌دهد.

۹. فورت ویلیام و بن نویس (Fort William & Ben Nevis)

فورت ویلیام و بن نویس

بهترین مکان برای دیدن «بن نویس» (Ben Nevis)، بلندترین کوه انگلستان، از شهر دیدنی «فورت ویلیام» (Fort William) است. ریشه‌های این روستای ساحلی واقع در انتهای جنوب شرقی کانال کلدونیان، به قلعه اصیلی که در قرن ۱۷ ساخته شده است برمی‌گردد. همچنین، تاریخ این قلعه را می‌توان در موزه «وست هایلند» (West Highland)، به‌همراه مجموعه‌های قابل توجهی از نقاشی‌ها، لباس‌های کوهستانی و اسلحه مشاهده کرد.

یکی از کارهایی که باید انجام دهید، این است که سوار قطار «جاکوبایت» (The Jacobite) شوید که به لطف فیلم هری پاتر مشهور شده است. این قطار از خط کوهستانی غرب از روی پل راه‌آهن تماشایی «گلفینان» (Glenfinnan) عبور می‌کند. سپس به بن نویس می‌رسیم. یک چشم‌انداز بی‌نظیر است، و یکی از چیزهایی است که کوهنوردان را، چه حرفه‌ای و چه غیرحرفه‌ای به‌سمت خود می‌کشد. با وجود ارتفاع، صعود را می‌توان در حدود دوونیم ساعت انجام داد و به خاطر مناظر دیدنی‌اش که از ۲۴۰ کیلومتر در ارتفاعات اسکاتلند تا ایرلند کشیده شده، بسیار ارزشمند است.

۱۰. موزه ریورساید (Riverside) و کشتی تال (Tall) در گلاسکو

موزه ریورساید و کشتی تال

یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های اسکاتلند، «موزه رایگان ریورساید» (Riverside) در گلاسکو است که تاریخ حمل و نقل زمینی و آبی را در یک مکان جدید و چشم‌نواز گرد هم می‌آورد.در طی یک بازدید، تراموا، لوکوموتیو، اتوبوس، واگن حمل اسب و ماشین‌های وانتی را به‌همراه کشتی و مدل‌های دیگر مشاهده خواهید کرد. یک بخش جذاب موزه بازسازی واقعی خیابان‌های گلاسکو سال ۱۹۳۸ است؛ با مغازه‌هایی که می‌توانید وارد آن‌ها شوید و نمایشگرهایی که سکوهای تمام لوکوموتیوها را به نمایش درمی‌آورند.

در کل، بیش از ۲۰ نمایشگر تعاملی و ۹۰ صفحه لمسی بزرگ، تصاویر، یادآوری‌ها و فیلم‌هایی را نشان می‌دهند که معنی بیشتری را به مجموعه‌ها می‌بخشد. در فضای بیرون روی رودخانه «کلاید» (Clyde) می‌توانید بر «اس اس گلنله» (s. s. Glenlee)، کشتی بلندی که در سال ۱۸۹۶ ساخته شده و تنها کشتی شناور ساخته شده در کلاید است که هنوز در انگلستان قایق‌رانی می‌کند، سوار شوید.

۱۱. کوهستان‌های شمالی

کوهستان‌های شمالی

کوهستان‌های اسکاتلند دارای جاذبه‌ای است که از مناظر دست نخورده و دورنماهای ناهموار به وجود آمده است و تاریخی طولانی دارد که هم‌زمان عاشقانه و خشن است. این کوه‌ها و سواحل صخره‌ای که به‌ندرت کسی آنجا سکونت دارد، به‌طور مساوی موردعلاقه کوهنوردان، دوچرخه سواران و کسانی است که از ماهی‌گیری، گلف، قایق‌رانی دریایی، قایق‌رانی در رودخانه، قدم زدن در دره و سایر فعالیت‌های فضای باز در بزرگترین منطقه انگلستان با زیبایی طبیعی فوق‌العاده لذت می‌برند.

در میان این کوهستان‌ها، دهکده‌ها و شهرک‌های دوست داشتنی و کوچکی وجود دارد که دارای مکان‌های اقامتی و پذیرایی هستند. در دهکده کوچک ساحلی «درنوچ» (Dornoch) برای دیدن ویرانه‌های کلیسای جامع و قلعه آن توقف کنید و همچنین در «جان اُگروتس» (John o'Groats) مشرف به خلیج کوچک «پنتلند» (Pentland)، جایی که یک علامت مصور آن را شمالی‌ترین نقطه انگلستان و در فاصله ۱۴۰۶ کیلومتری از جنوبی‌ترین نقطه در «لندز اِند» (Land's End) در «کورنوال» (Cornwall) اعلام می‌کند. شما می‌توانید این نوک شمالی اسکاتلند را در یک مسیر جدید توریستی، یعنی ساحل شمالی ۵۰۰ ببینید.

۱۲. جزیره آران (Arran)

جزیره آران

جزیره آران به‌دلایل خوبی «اسکاتلند مینیاتوری» نامیده می‌شود. این جزیره بی‌نظیر در ساحل غربی کشور، چشم‌اندازهای کل کشور را در مساحتی حدود ۴۳۰ کیلومتر مربع منعکس می‌کند. در اینجا تپه‌های «مور» (moor)، کوه‌های ناهموار، سواحل شنی، بندرهای ماهی‌گیری، قلعه‌ها و زمین‌های گلف را می‌بینید. همه اینها در فاصله کمتر از یک ساعت سفر با کشتی از گلاسکو و همه در یک منطقه است و می‌توانید طی یک یا دو روز به‌راحتی در آنجا سیاحت کنید.

بهتر از همه اینکه نیازی به ماشین نیست زیرا اتوبوس‌ها به‌طور مرتب در جزیره حرکت می‌کنند و جاذبه‌های اصلی آن را به هم متصل می‌کنند. اگرچه مناطق مهم از جمله قلعه «بردیک» (Brodick)، و «کوه گوت» (Goat Fell Mountain) (۸۷۴ متر) در یک روز ممکن است بازدید شود (با کشتی سواری)، اما به‌راحتی می‌توانید چند روز را برای کشف این نمونه کوچک اسکاتلند بگذرانید و شما واقعا باید این کار را بکنید.

۱۳. کشور رابی برنز (Robbie Burns): ردپای میراث برنز

رابی برنز

بدون بازدید حداقل یک یا دو مکان مرتبط با مشهورترین پسر این کشور یعنی شاعر رابی برنز، هیچ بازدیدی از اسکاتلند کامل نیست. این بازدید، یک راه عالی برای تجربه کمی از زندگی و دوران برنز، همچنین دیدن برخی از زیباترین مناطق کشور، در امتداد میراث برنز است.

از موزه زادگاه رابرت برنز در «آلووی» (Alloway) در حومه «آیر» (Ayr) شروع کنید! جایی که خانه گاه‌گلی کاملا نگهداری شده‌ای در آن مکان خواهید دید که در آن شاعر به دنیا آمده و بخش عمده‌ای از دوران کودکی خود را سپری کرده است.

پس از بازدید از سایر نقاط دیدنی مرتبط با برنز، از جمله یک بنای تاریخی و باغ‌هایی که به‌منظور گرامیداشت زندگی و دوران او در آیر ساخته شده و «قبرستان» (Auld Kirk) قرن شانزدهم جایی که پدرش در آن دفن شده است، این تور گردشی به جنوب به‌سمت «دامفریس» (Dumfries) می‌رود. با خانه عالی رابرت برنز که در آن شاعر مشهور چهار سال آخر عمر خود را گذراند (وی در اینجا در سال ۱۷۹۶ و در ۳۶ سالگی درگذشت). در حال حاضر موزه‌ای که یادگارهای مربوط به برنز را به نمایش می‌گذارد، یک تصویر روشن و واضح از زندگی وی را به تصویر می‌کشد؛ آرامگاه ابدی او با فاصله اندکی در کلیسای «سنت ملیکل» (St. Michael's) واقع شده است.

دیگر مقاصدی که باید در اسکاتلند ببینید

شهرهای اسکاتلند

وقتی که در اسکاتلند گشت‌وگذار می‌کنید، مکان‌هایی وجود دارد که می‌خواهید بیشتر وقت خود را در آنجا صرف کنید، عمیق‌تر در فرهنگ جذاب این کشور کاوش کنید و بیشتر جاذبه‌های برتر آن را ببینید. شما می‌توانید بدون دیدن همه چیز، یک تعطیلات کامل را برای سیاحت در جاذبه‌های ادینبرو بگذرانید. در گلاسکو، از گنجینه‌های هنری و اجرای موسیقی لذت ببرید.

روستاهای اسکاتلند

هر دو دریاچه لوک لوموند دوست داشتنی و لوک نس افسانه‌ای، چیزهای زیادی برای انجام در اطراف سواحل خود دارند و ارتفاعات اسکاتلند مملو از مکان‌هایی برای دنبال کردن ورزش‌های فضای باز هستند. در نزدیکی خیابان اندروز کلوپ گلف وجود دارد و می‌توانید با اتوبوس و کشتی دور هبریدز بگردید.

مطالب مرتبط:

منبع planetware

دیدگاه