بهترین چشم اندازهای پراگ را از کجا تماشا کنیم؟

نگین توکلی
نگین توکلی دوشنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۰
بهترین چشم اندازهای پراگ را از کجا تماشا کنیم؟

سفر به شهر پراگ، پایتخت جمهوری چک، درست همانند حضور در دنیای پریان است؛ به‌خصوص که می‌توانید عکس‌های پانورامایی خارق‌العاده‌ای از این شهر جادویی بگیرید.

هیچ راه بهتری برای عکاسی از پراگ، به‌غیر از بودن در ارتفاع و گرفتن عکس از بالا نیست.

به نظر می‌آید برای گرفتن بهترین عکس از پراگ با سقف‌های قرمز افسانه‌ای، قلعه‌ها و برج‌های متعدد باید نقاطی مناسب برای دید خوب پیدا کرد؛ برای همین کجارو قصد دارد بهترین مکان‌ها برای دید پانورامایی (۳۶۰ درجه) از این شهر رویایی را به شما معرفی کند.

۱. برج تالار قدیمی شهر

بهترین چشم اندازهای پراگ را از کجا تماشا کنیم؟

چشم‌انداز برج،  عکس از کارن برایان (Karen Bryan)

اگر می‌خواهید از شهر قدیمی پراگ عکس بگیرید، به‌سمت برج تالار قدیمی بروید. در فصل زمستان، این نقطه بهترین منظره از بازار کریسمس را در اختیار شما قرار می‌دهد و در طول شب قادر خواهید بود تا از فراز میدان، نورپردازی‌های زیبای آن و کلیسای بانوی ما قبل از تین را در عکس خود ثبت کنید. فضای داخل برج تنگ است و در زمان غروب آفتاب بسیار شلوغ خواهد شد؛ پس اگر برای عکاسی به فضای زیادی نیاز دارید، این نکته را در ذهن خود به خاطر بسپارید.

 • ساعت فعالیت: سه‌شنبه تا یکشنبه: ۹ صبح تا ۱۰ شب؛ دوشنبه: ۱۱ صبح تا ۱۰ شب
 • تلفن: ۶۲۹ ۰۰۲ ۲۳۶ ۴۲۰+
 • آدرس: Staromestske nam. 1, 110 00 Stare Mesto, Czechia

۲. قلعه ویشهراد

بهترین چشم اندازهای پراگ را از کجا تماشا کنیم؟

قلعه ویشهراد در کرانه رودخانه ولتاوا قرار گرفته است؛ عکس از سرگی زوبا (Sergey Dzyuba)

قلعه ویشهراد، یک دژ تاریخی در سمت راست رودخانه ولتاوا است که چشم‌اندازهایی خارق‌العاده از رودخانه و شهر را به شما پیشکش می‌کند. شما صرفا با قدم‌زدن می‌توانید بهترین نقطه برای عکاسی را پیدا کنید که درست در کنار یک نقشه فلزی قرار دارد؛ نقشه‌ای که برخی از ساختمان‌های دوردست را مشخص کرده است.

 • قدمت: قرن دهم
 • مساحت: ۳۶ هکتار
 • تلفن: ۳۴۸ ۴۱۰ ۲۴۱ ۴۲۰+
 • آدرس: V Pevnosti 159/5b, 128 00 Praha 2-Vysehrad, Czechia

۳. برج پل شهر قدیمی (پل چارلز)

بهترین چشم اندازهای پراگ را از کجا تماشا کنیم؟

چشم‌انداز پل از بالای برج؛ عکس از نیتین ویاس (Nitin Vyas)

با بالا رفتن از ۱۳۸ پله‌ای که در برج پل شهر قدیمی وجود دارد، می‌توانید بهترین چشم‌اندازهای پل و آن سمت پراگ بر فراز رودخانه ولتاوا را تماشا کنید. در این نقطه از شهر به‌ندرت جمعیت گردشگران دیده می‌شود؛ بنابراین هیچ صف انتظاری در کار نیست و این برج با قدمتی از نیمه قرن چهاردهم، نقطه‌ای فوق‌العاده برای اکتشاف به شمار می‌آید.

 • معمار: پیتر پارلر (Peter Parler)
 • ساعت فعالیت: هر روزه: ۱۰ صبح تا هشت شب
 • تلفن: ۶۷۷ ۳۷۹ ۷۲۴ ۴۲۰+
 • آدرس:  Karluv most Praha 1, 110 00 Praha 1, Czechia

۴. پارک لتنا

بهترین چشم اندازهای پراگ را از کجا تماشا کنیم؟

چشم‌اندازهایی از پارک لتنا. عکس از بیل راند (Bill Rand)

پارک لتنا، بهترین نقطه برای ثبت جذاب‌ترین مناظر از چندین پل پراگ در یک عکس است. به عمارت هانوفسکی (Hanavsky pavilion) در این پارک بروید تا یک دید مستقیم بر فراز رودخانه ولتاوا داشته باشید یا کمی قدم بزنید تا چشم‌اندازهای بیشتری را از زوایای مختلف ببینید.

عمارت هانوفسکی، یکی از تاثیرگذارترین سازه‌های هنر نو در پراگ است که در اصل به‌عنوان اثری آهنی از کوماروف (Komarov) برای نمایشگاه سالگرد ساخت پراگ در ۱۸۹۱ ساخته شد. در آن سال، این عمارت اولین سازه چدنی در کل شهر بود و امروزه این مکان، یک رستوران لوکس است که بهترین مناظر پانورامایی از پل‌های پراگ را پیشکش بازدیدکنندگان می‌کند.

 • جو: فضای باز، مناسب برای عکاسی، اینستاگرامی
 • ساعت فعالیت: ۲۴ ساعته
 • آدرس: Letna, 170 00 Prague 7, Czechia

۵. تپه پترین

بهترین چشم اندازهای پراگ را از کجا تماشا کنیم؟

چشم‌انداز تپه پترین؛ عکس از دنیل زیمرمان (Daniel Zimmermann)

تپه پترین، چندین فرصت برای عکس‌هایی بی‌نظیر در اختیار شما می‌گذارد. برای رسیدن به بالای آن می‌توانید سوار تله‌کابین شوید و در حین بالا‌رفتن، عکس‌های فوق‌العاده‌ای بگیرید. سعی کنید برای تماشای بهترین مناظر شهر در سمت چپ بنشینید. شما همچنین می‌توانید به بالای برج دیدبانی پترین بروید تا از چشم‌اندازی بالاتر به تماشای شهر بنشینید.

  • ارتفاع: ۱۹۶ متر
  • آدرس: Prague, Czech Republic

اگر در حال برنامه‌ریزی سفر با تور جمهوری چک هستید و به‌دنبال مناسب‌ترین پیشنهادهای تور می‌گردید، در کجارو با مشاهده تمامی آن‌ها می‌توانید پکیج موردنظرتان را با پایین‌ترین قیمت از فروشنده‌های معتبر مسافرتی به‌راحتی و در کمترین زمان تهیه کنید.

مطالب مرتبط:

منبع theculturetrip

دیدگاه