ورونا، پایتخت عشق ایتالیا

مینا رهبری
مینا رهبری چهار شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۰
ورونا، پایتخت عشق ایتالیا

ورونا شهری در شمال ایتالیا، در ناحیه‌ی ونتو، کنار رود آدیگه است که اروپای مرکزی را به ایتالیا متصل می‌کند. ورونا پایتخت عشق ایتالیا است. با کجارو همراه شوید تا در مورد این شهر بیشتر بدانید. 

مقاله‌های مرتبط:

این شهر که بیشتر نقاط آن به رنگ صورتی است، شور و عشق و نشاط در آن پرتو می‌افکند. ورونا به طور کلی مثل خود ایتالیا مکانی عاشقانه بوده و نماد پایتخت عشق و وطن دو عاشق مشهور جهان، رومئو و ژولیت است. این شهر در منطقه‌ی ونتو (Veneto)، دومین شهر بزرگ است اما اصلا شبیه شهرهای بزرگ نیست. این شهر با کوچه‌های روستایی، میادین زیبا و رویایی و ویرانه‌های رومی باشکوه آزاد از گذر زمان است. برای تجربه‌ی واقعی زیبایی، هنر و حال و هوایی عاشقانه، چند روزی به ورونا سفر کنید. 

ورونا ایتالیا

ورونا شهر عاشقان مشهور جهان، رومئو و ژولیت است

در قلعه‌ای شگفت‌انگیز که Castelvecchio نام دارد، یکی از بهترین گالری‌های هنری ونتو برپا است. آثار به نمایش گذاشته شده، به شکل برجسته‌ای در این نمایشگاه چیده شده است که شامل برخی از جذاب‌ترین آثار هنری مربوط به دوران رنسانس و اوایل قرون وسطی می‌شود. وقتی در این قلعه‌ی فوق‌العاده زیبا قدم می‌زنید، می‌توانید چشم‌اندازی چشم‌نواز از رودخانه‌ی آدیگه (Adige)، پل Scaligero و مجسمه‌ی شگفت‌انگیز Cangrande را به تماشا بنشینید.

ورونا ایتالیا

شما می‌توانید به صورت بی‌هدف در شهر بگردید و از تمامی مناظر زیبای آن لذت ببرید. زمانی که چنین کاری انجام می‌دهید، در واقع از شلوغی و ازدحام مناطقی که گردشگران اغلب از آن‌ها بازدید می‌کنند، دور می‌شوید و مثل یک فرد محلی شهر و زندگی مردم آن را تجربه می‌کنید. 

ورونا ایتالیا

Piazza Erbe یکی از میدان‌های قدیمی ورونا است که نام خود را از بازار قدیمی فروش گیاه‌های دارویی گرفته است. در مرکز آن فواره‌ای بزرگ و زیبا با صورت یک مرد (که صورت او حکاکی شده است) وجود دارد که متعلق به قرون وسطی است. امروزه در این بازار غرفه‌ها همه چیز، از گیاهان دارویی گرفته تا قارچ وحشی، میوه، نان‌هایی با گیاهان محلی و ... به فروش می‌رسانند. حتما در این شهر سری به بازارهای کشاورزان محلی بزنید. در این بازارها می‌توانید بهترین محصولات محلی شامل نان، پنیر و ... را بخرید و در پایین فواره، در ساختمانی قدیمی و مجلل پیک‌نیک هیجان‌انگیزی به پا کنید.

ورونا ایتالیا

Casa di Giulietta خانه‌ی ژولیت است و می‌توانید با بازدید از آن تمام آن داستان عاشقانه را تصور کرده و با تمام جان احساس عاشقانه‌ی آن را لمس کنید. بازدید از این خانه که آن را به خانه‌ی ژولیت نسبت می‌دهند، هم حزن‌انگیز است و هم خاص. سنگ زیبای زردرنگ و بالکن بزرگ این خانه‌ی قدیمی در ورونا، این قصه را خیلی واقعی و سحرآمیز جلوه می‌دهد

خانه ژولیت ورونا ایتالیا

حتما از Tomba di Giulietta یا همان مقبره‌ی ژولیت دیدن کنید که در سردابه‌ای با حال و هوای خاص، در پایین صومعه‌ی سان فرانچسکو آل کورسو (San Francesco Al Corso) قرار دارد.

قبر ژولیت ورونا ایتالیا

بعد از بازدید از این مکان توریستی اما فوق‌العاده، باید سری هم به Giardino Giusti بزنید. اینجا یکی از زیباترین و بهترین باغ‌های متعلق به دوران رنسانس در ایتالیا است که در سال ۱۵۸۰ میلادی ایجاد شده است. پرچین‌های دوست‌داشتنی پرپیچ و خم مجسمه‌های زنانی از جنس سنگ مرمر را در یک باغ مخفی دلربا احاطه کرده است. 

ورونا ایتالیا

اگر دوست دارید به ویلایی بسیار قدیمی بروید که در آن چندین کلکسیون، عتیقه‌جات و آثار هنری وجود داشته باشد، باید به هتل Gabbia D’oro بروید. بازدید از این هتل شبیه قدم زدن در مغازه‌های قدیمی است؛ اشیای موجود در این هتل به معنای واقعی کلمه گلچین شده است. هتل ۵ ستاره‌ی  The Gabbia D’oro با این که هتل گرانی است، اما باید حداقل یک شب اینجا بمانید تا شبی عاشقانه و شگفت‌انگیز را تجربه کنید. ورونا ناشناخته‌های جذاب بسیار زیادی (که معمولا همگی به سبک ایتالیایی است) برای کشف کردن دارد. 

ورونا ایتالیا

شکسپیر می‌گوید: هیچ دنیایی بدون دیوارهای ورونا وجود ندارد

ویلیام شکسپیر نقل قولی دارد که می‌گوید هیچ دنیایی بدون دیوارهای ورونا وجود ندارد. بسیاری از افراد سرشناس نیز در مورد این که ورونا به زیبایی، حفظ سورئال و افسانه‌ی عاشقانه شناخته می‌شود، با شکسپیر موافق هستند. ورونا به معنای واقعی کلمه سحرآمیز است.

ورونا ایتالیا

مطالب مرتبط:

دیدگاه