چگونه به کره شمالی سفر کنیم؟

عدنان ایرانی
عدنان ایرانی پنجشنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۰
چگونه به کره شمالی سفر کنیم؟

شاید فکر کنید به خاطر تنش زیاد، دولت کره برای گردشگران محدودیت قائل است. اما اینگونه نیست. در مورد چگونگی سفر به کره شمالی بحث می‌کنیم. با کجارو همراه باشید.

با وجود روابط پ تنش میان آمریکا و کره شمالی و افزایش آن از سوی پیونگ یانگ، این کشور منزوی، مانند دیگر شهروندان روی شهروندان آمریکائی باز است. اما اگر بخواهید به کره‌ شمالی سفر کنید باید چه کاری انجام دهید؟

جهانگردی به شدت منحصر به فرد است، بنابراین رزرو تور با راهنما از طریق یکی از ده یا چند شرکت تاییدشده توسط شرکت بین‌المللی سفر دولتی کره‌شمالی، تنها راه سفر به کره شمالی است، حتی اگر شما بخواهید به تنهایی سفر کنید.

چگونه به کره شمالی سفر کنیم

در ژانویه ۲۰۱۰ کره شمالی قوانین خود را تغییر داد تا به مسافران آمریکایی اجازه دهد به‌ صورت رسمی همراه با تور راهنما در هر زمان از سال از کره شمالی دیدن کنند. قبلا شهروندان آمریکایی فقط اجازه داشتند در طول بازی‌های مشهور که معمولا در اواخر تابستان یا اوایل زمستان برگزار می‌شد وارد این کشور شوند.

«تور کوریو» (Koryo Tours) مستقر در پکن، که از سال ۱۹۹۲ برای مسافرت به کره‌شمالی اختصاص یافته ‌است، می‌گوید با تجدید نظر در قانون نحوه سفر به کره شمالی شاهد افزایش بازدید از طرف شهروندان آمریکایی هستیم.

«هانا باراکلو» (Hannah Barraclough) مدیر تور کوریو می‌گوید:

ما با علاقه بیشتری روبرو هستیم. حدود یک سوم از ۲ هزار توریست معمولی ما آمریکایی هستند.

با وجود تغییر در قوانین، شهروندان آمریکایی هنوز با محدودیت‌هایی روبه‌رو هستند که روی دیگر گردشگران اعمال نمی‌شود. برای مثال آن‌ها فقط می‌توانند از طریق هواپیما وارد این کشور شوند، برخلاف دیگر گردشگران که از چین با قطار وارد می‌شوند.

باراکلو می‌گوید به‌ غیر از روزنامه‌نگاران اکثر درخواست‌های ویزای کره شمالی (شامل شهروندان آمریکایی) بدون مشکل تایید می‌شود.

در اینجا اطلاعات بیشتری درباره نحوه سفر به کره‌شمالی وجود دارد.

بدون در نظر گرفتن اینکه شما تنها هستید یا با گروه، دو راهنمای کره‌ای توسط شرکت بین‌المللی سفر دولتی کره شمالی برای شما به کار گرفته می‌شود و یک راننده همیشه شما را همراهی می‌کند. این بدان معناست که شما نمی‌توانید به تنهایی بیرون بروید.

 وب‌سایت وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که نگرانی خود را درباره سفر به کره شمالی ادامه می‌دهد. دولت کره شمالی هر کس را که برای اولین بار بدون تایید اجازه رسمی و یک ویزای ورود از سوی دولت خود وارد جمهوری کره شمالی شود بازداشت و تحت تعقیب قرار داده و محکوم می‌کند.

آیا می توانم تلفن همراه خود را بیاورم؟

در ژانویه امسال مسئولین کره شمالی اعلام کردند که مسافران دیگر نیاز به تسلیم کردن موبایل خود قبل از ورود به کشور ندارند. شما پوششی از سوی شبکه تلفن خود در کشور ندارید اما ممکن است یک سیم کارت از دکه فرودگاه پیونگ یانگ بخرید.

پرداخت شما برای سیم کارت شامل ارسال و دریافت تماس بین‌المللی یا تماس‌های خارجی‌ با تلفن در پیونگ یانگ می‌شود. دسترسی به اینترنت پرسرعت یا پیامک بین‌المللی وجود ندارد و شما نمی‌توانید تا با راهنمای خود زمانی که آن‌ها در شبکه جداگانه کره شمالی هستند، تماس بگیرید.

تاریخ های کلیدی

اکثر شرکت‌های گردشگری مکان‌های اصلی کره شمالی را پیشنهاد می‌دهند، آثار تاریخی پیونگ یانگ، موزه‌ها و جاذبه‌های طبیعی، اما راهی برای تنوع در برنامه‌های سفر شما وجود دارد.

برای مثال، یک برنامه جدید در بعضی تورها، بازدید از «زمین‌های مردم رونگنا» (the Rungna People's Pleasure Ground) است. یک شهر بازی که سال گذشته افتتاح شده است.

در کنار جاذبه‌ها، اکثر بازدیدکننده‌های کره شمالی، زمان بازدید خود را با جشن استادانه برنامه‌ریزی می‌کنند. در اینجا بعضی از تاریخ‌های کلیدی تور کوریو پیشنهادی برای سال ۲۰۱۳ آورده شده‌ است.

تولد کیم جونگ ایل

تولد کیم جونگ ایل

۱۶ فوریه هفتاد و یکمین سالروز تولد کیم جونگ ایل است، اکنون در کره شمالی به عنوان «روز درخشش ستاره‌ها» (The Day of the Shining Star) شناخته می‌شود.

 کوریو می‌گوید:

۱۶ فوریه به عنوان یک روز تعطیل باقی خواهد ماند و ما آن را به خوبی دیگر یادبودها با فعالیت‌های ورزشی و یک رقص دسته‌جمعی جشن می‌گیریم.

تولد کیم ایل سونگ

تولد کیم ایل سونگ

روز بزرگ دیگری از تعطیلات، ۱۵ آوریل صد و یکمین سالگرد تولد موسس کره شمالی کیم ایل سونگ است. که به‌ عنوان «روز خورشید» (The Day of the Sun) شناخته می‌شود.

روز ارتش

روز ارتش

کوریو می‌گوید: ۲۵ آوریل هشتاد و یکمین سالروز تاسیس ارتش مردمی کره شمالی است، یک روز جشن برای نظامیان و کهنه سربازان ارتش و تقریبا همه مردم کره شمالی.

جشن اول ماه مه

جشن اول ماه مه

درست مثل بقیه جهان، کره شمالی اول مه را به‌ عنوان «روز کارگر» (Labor Day) جشن می‌گیرد.

کوریو می‌گوید:

این بهترین روز برای همه است تا با حضور خود در جشنواره محلی در «پارک تائه سونگ سان» (Taesongsan park) با مردم محلی برخورد داشته باشند.

روز پیروزی

۲۷ ژولای ۱۹۵۳ روزی بود که آتش‌بس جنگ کره امضا شد، به مناسبت جشن سالانه در کره شمالی به عنوان روز پیروزی جشن گرفته می‌شود.

بازی‌های جمعی

روز پیروزی موجب شده است تا بازی‌های دسته جمعی پیونگ یانگ شکل گیرد، یک بلیط داغ برای توریست‌ها، که معمولا از ژولای تا اکتبر برگزار می‌شود. همچنین به‌ عنوان «آری رانگ» (Arirang) شناخته می‌شود. این رویداد هنری و ژیمناستیک به همراه شرکت بیش ۱۰۰ هزار نوازنده در یک منظره رنگارنگ برگزار خواهد شد.

بسته‌ای که شامل بلیط برای شروع بازی‌های دسته جمعی می‌شود در حدود ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

خطوط هوایی که به کره شمالی سفر می‌کنند و از طریق پکن پرواز می‌کنند شامل کره ایر،  چین ایر و کوریو ایر می‌شود. هیچ شهروند آمریکایی گزینه‌ای جهت مسافرت با قطار از چین ندارد.

مطالب مرتبط:

منبع travel.cnn

دیدگاه