در کدام قسمت هواپیما خدمات بهتری دریافت کنیم؟

سعیده خلیلی‌صفا
سعیده خلیلی‌صفا پنجشنبه، ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۶
در کدام قسمت هواپیما خدمات بهتری دریافت کنیم؟

اغلب مسافران سلیقه خاصی در انتخاب صندلی هواپیما دارند و البته معیار خاصی هم برای این انتخاب وجود ندارد. ولی در بعضی قسمت‌ها کیفیت خدمات نسبت به بقیه بالاتر است.

نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۸/۰۵/۱۳ منتشر شده و در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ به‌روزرسانی شده است.

سلیقه مسافران در انتخاب صندلی هواپیما متغیر است. تعدادی از مسافران صندلی‌های راهرو را به‌دلیل فضای بیشتر برای پاها انتخاب می‌کنند، در حالی که تعدادی دیگر فقط به‌دلیل تماشای منظره آسمان در حال پرواز صندلی‌های کنار پنجره را ترجیح می‌دهند. از طرفی، افرادی که مداوم پرواز می‌کنند در این خصوص اتفاق‌نظر دارند که صندلی‌های وسط به هیچ عنوان جای مناسبی نیستند.

صندلی هواپیما برای دراز کردن پاها

عکس‌ از وب‌سایت southernliving

اگر به‌اندازه کافی خوش شانس هستید که پیش از پرشدن ظرفیت هواپیما به موقع برای دریافت کارت پرواز مراجعه کرده‌اید، باید بین این دو گزینه تصمیم بگیرید، ولی نکته‌ای که اغلب مسافران از آن غافل هستند این است که در بخش اکونومی هم می‌توان خدماتی در حد فرست کلاس دریافت کرد.

دراین‌باره، آنی کینگستون (Annie Kingston)، مهماندار هواپیما، به موارد مهمی اشاره کرده است:

اغلب مردم این تصور را دارند که اگر صندلی‌های بخش جلویی را انتخاب کنند، شانس بیشتری در انتخاب غذاهای موردعلاقه‌شان یا دریافت سریع سایر خدمات مانند نوشیدنی، بالش و... دارند. ولی واقعیت برخلاف آن است و مهمانداران تمایل چندانی به رفت و آمد به بخش جلو ندارند و انجام چنین درخواست‌هایی برای مسافران انتهای هواپیما برای مهمانداران بسیار آسان‌تر است.

مسافری در حال مطالعه مجله در هواپیما

عکس‌ از وب‌سایت southernliving

بنابراین به نظر می‌رسد که انتخاب صندلی‌های انتهای کابین هواپیما علاوه بر برخورداری از فضای بیشتر، رسیدگی بیشتر از طرف مهمانداران را نیز به‌همراه دارد. به یاد داشته باشید برای خرید بلیط هواپیما همیشه می‌توانید از طریق موتور جست‌و‌جوی پرواز کجارو، بلیط ارزان هواپیما به مقصد مورد نظر خود را یافته و از فروشنده‌های معتبر خریداری کنید.

مطالب مرتبط:

منبع southernliving

دیدگاه