تماشا کنید: تجربه حس سواری بر قایق های ونیز

مینا داودی
مینا داودی جمعه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۰
تماشا کنید: تجربه حس سواری بر قایق های ونیز

ونیز شهر غرق در آب است که مردم آن برای جابه جایی در کوچه و پس کوچه‌های آن از قایق استفاده می‌کنند. این قایق ها که گوندولا نام دارند، یکی از پرطرفدارترین جاذبه های شهر ونیز محسوب می‌شوند.

شهر ونیز به‌صورت امروزی، ۸۰۰ سال بعد از میلاد به وجود آمد. تالاب ونیز در ۸۰۰ سال بعد از میلاد مسیح کم‌کم به شکل امروزی درآمد. با آمدن رومیان به این منطقه مشاغل رونق بیشتری می‌گیرد و بندرها ساخته می‌شود؛ کیوجا اولین بندر ساخت رومیان در نزدیکی ونیز است. آثار متعددی که هنوز هم پای برج است، در همین دوران ساخته می‌شود و بنا بر شواهدی رومیان از ونیز به‌عنوان تفرجگاه برای نیز استفاده می‌کردند.

شهر ونیز یکی از عجیب‌ترین و درعین‌حال زیباترین مناطق دنیا است که به‌خاطر سبک و ساختار شهری سالانه میلیون‌ها گردشگر را جذب می‌کند. ونیز در خلیجی از تالاب ونتزیا در نزدیکی دریای آدریاتیک قرار دارد و به شکل جزیره‌ای کوچک بوده، جزیره‌ها به‌وسیله کانال‌هایی از هم جدا می‌شوند و تردد در این شهر به‌وسیله قایق‌ها انجام می‌شود.

ونیز از حدود ۱۱۷ جزیره کوچک تشکیل شده و آب‌های بیشتر نقاط شهر، کم‌عمق است. وسیله نقلیه در شهری که بر روی آب قرار دارد، چیزی جز قایق نیست. قایق‌هایی با نام‌های گوندولا وجود دارد که در ونیز حدود ۷۵۰ قایق اینچنینی وجود دارد. گوندولاها حدود ۱۱ متر طول و وزنی برابر با ۶۰۰ کیلو دارند.

تکیه دهید، پتویی روی پاهای‌تان بکشید و به مدت دو دقیقه در این ویدیو حس سواری بر این قایق‌ها را تجربه کنید. با کجارو همراه باشید.

دانلود ویدیو

مطالب مرتبط:

دیدگاه