تایم لپس یک روز در زادار

پوریا  محمدی پیوند
پوریا محمدی پیوند چهار شنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۵
تایم لپس یک روز در زادار

زادار یکی از شهرهای توریستی کرواسی است که با بافت سنتی و بناهای تاریخی شناخته می‌شود. جاهای دیدنی زادار به‌دلیل سکونت اقوام مختلف، از تنوع ویژه‌ای برخوردار است.

زادار، قدیمی‌ترین شهر کرواسی محسوب می‌شود که از دوران باستان تاکنون، همواره محل زندگی اقوام مختلف بوده است. زادار که در شماری سال ۲۰۱۱، به‌عنوان پنجمین شهر پرجمعیت کرواسی شناخته شد، آثاری را از دوران نوسنگی در دل خود جای داده است؛ البته اولین شواهد مربوط به تمدن در آن، به قرن نهم پیش از میلاد می‌رسد. سال ۵۹ قبل از میلاد، دوران شکوه این شهر در امپراتوری روم باستان است و مطابق تمام شهرهای آن دوران، شامل یک شبکه جاده‌ای منظم، یک میدان عمومی برای برپایی تجمع‌ها و یک معبد بود.

در طول تاریخ و طی جنگ‌های صربستان و جنگ جهانی دوم، صدمات جبران ناپذیری به زادار وارد آمد؛ اما همچنان به‌خاطر بافت سنتی شهر و آثار تاریخی غنی، توجه گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند. زادار همچنین سکونتگاه اسقف اعظم کرواسی نیز محسوب می‌شود که باعث رونق گردشکری مذهبی نیز در آن شده است. از جمله جاهای دیدنی زادار می‌توان به کلیسای جامع، ارگ دریایی، یادمان ملاقات با خورشید، موزه باستان‌شناسی و دروازه شهر اشاره کرد. در ادامه، می‌توانید از قاب تصویر و توسط ویدیویی که کجارو تدارک دیده است، به زادار، یکی از شهرهای مذهبی اروپا سفر کنید.

تهیه و تنظیم ویدیو: علی گودرزی

مطالب مرتبط:

منبع کجارو

دیدگاه