افراد موفق برای داشتن تعطیلات خوب چه کارهایی انجام می دهند؟

سحر مردانه
سحر مردانه پنجشنبه، ۱۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۰
افراد موفق برای داشتن تعطیلات خوب چه کارهایی انجام می دهند؟

دیده می‌شود که برخی از افراد، در برنامه‌ریزی برای تعطیلات بسیار موفق ظاهر شده‌اند، این افراد کسانی هستند که از تعطیلات، هر چند کوتاه، نهایت لذت را می‌برند. آیا شما می‌دانید دستور کار این افراد موفق چیست؟

در روز‌های تعطیلات به سر می‌بریم و این بدان معنا است که شما به دنبال زمانی هستید که بتوانید از سر کار مرخصی گرفته و به سفر بروید.

در این زمان از سال، معمولا افراد خسته و دچار آشفتگی می‌شوند، این وقفه در کار می‌تواند قوای تمرکز شما را به طور مجدد شارژ کند. با این حال، بسیار مهم است که این فرصت را به راحتی از دست ندهید.

قرار است در این مقاله با «لین تیلور»، کارمند داخلی کسب و کار، متخصص محیط کار و نویسنده «Tame Your Terrible Office Tyrant»، همراه باشیم تا مواردی که افراد موفق برای داشتن بهترین تعطیلات رعایت می‌کنند را بدانیم تا مانند آنان عمل کنیم.

افراد موفق

۱. آنها برنامه دارند

تیلور می‌گوید:

افراد موفق، به محض اینکه می‌بینند تعطیلات نزدیک است، برای آن برنامه‌ریزی می‌کنند، زیرا متوجه هستند که این، یک فرصت نادر و خوب برای داشتن اوقات فراغت است.

حتی اگر این زمان به عقب بیفتد، آن‌ها باز هم دارای برنامه‌ای جایگزین هستند و سعی می‌کنند از این زمان استفاده کرده و به دیدن خانواده یا دوستان بروند.

۲. تقسیم‌بندی دارند

زمانی را که برای رفتن به تعطیلات نصیب‌تان شده است، با اضافه‌کاری از بین نبرید. اگر شما نیاز دارید که به طور حتم برخی کار‌ها را به اتمام برسانید و بعد به تعطیلات بروید، راهی برای آن پیدا کنید، بدون اینکه تمام وقت خود را صرف کار کردن کنید. تیلور می‌گوید:

اگر کار باید انجام شود، یک دوره یا یک روز را به طور کامل به آن اختصاص دهید.

۳. مرز تعیین می‌کنند

تیلور می‌گوید:

افراد موفق به دیگران اجازه می‌دهند تا زمان و راهی برای ارتباط با آن‌ها داشته باشند. یک روز با زمانی خاص در طول هفته انتخاب کنید و از طریق ایمیل با دیگر همکاران و کارمندان در ارتباط باشید. بدین ترتیب در انجام کار‌ها نیز وقفه‌ای ایجاد نمی‌شود.

افراد موفق

۴. قبل از رفتن همه موارد را سازماندهی می‌کنند

اگر کار خود را در وضعیت نگران کننده‌ای ترک کنید، دیگر نمی‌توانید با خیال راحت به استراحت بپردازید. قبل از رفتن به تعطیلات، پروژه‌ها را سازماندهی کنید و تا جایی پیش ببرید که تا زمان بازگشت، هرج و مرجی ایجاد نشود.

۵. فردی منتخب، جای خالی آ‌نها را پر می‌کند

ممکن است هیچ‌کس مانند شما نتواند به خوبی پروژه‌ها را سر و سامان دهد. اما برخورد حرفه‌ای این است که فردی را انتخاب کنید تا در زمان نبود شما در دسترس باشد و در مواقع اضطراری بتواند به جای شما تصمیم بگیرد.

۶. محدودیت‌هایی را تعیین می‌کنند

گاهی اوقات، زمانی که در تعطیلات و استراحت هستید، نیاز است که به برخی موارد «نه» بگویید. البته این کاملا به وضعیت کار و موقعیت شما بستگی دارد. ما نمی‌خواهیم که شما رفتاری دیپلماتیک داشته باشید، اما اگر برای موردی تا بازگشت شما می‌توانند صبر کنند، پس بهتر است که منتظر بمانند. اگر نه گفتن در گذشته برای شما یک چالش محسوب می‌شد، الان فرصتی است که رشد و احساس قدرت را در شما زنده کند.

افراد موفق

۷. خود را رها می‌کنند

تیلور می‌گوید:

افراد موفق در تعطیلات، خود را از تلفن‌های همراه جدا می‌کنند. این کار به شما کمک می‌کند تا بهتر آرامش کسب کنید.

۸. از خانواده و دوستان بازدید می‌کنند

هیچ جایی بهتر از رفتن به خانه، در زمان تعطیلات وجود ندارد. ممکن است زمان‌های دیگری هم در سال وجود داشته باشد که شما مرخصی داشته باشید و به دیدن افرادی بروید که در دسترس نیستند. اما این یک فرصت مناسب برای بازدید از خانواده و دوستان است. شاید دیگر چنین فرصتی نصیبت‌تان نشود.

۹. زمانی را هم خالی می‌گذارند

تعطیلات، به معنای زمانی است که آرامش کسب کنید. تمام روز و زمان خود را در سفر پر نکنید. زیاد بودن برنامه‌ها و فعالیت‌ها در طول روز، شما را خسته و فرسوده می‌کند که ممکن است به جای استراحت و به دست آوردن آرامش، حسی منفی شما را احاطه کند.

۱۰. برنامه برای گشت و گذار سریع دارند

تعطیلات اگر به صورت کامل باشد، بسیار شگفت‌انگیز است که باعث غنی شدن تجربه‌های فرد می‌شود، اما همانطور که می‌دانید، افراد همیشه در اکثر تعطیلات با کمبود زمان مواجه هستند. اما افراد موفق، کلید راه‌های میان‌بر برای گشت و گذار‌های سریع و سرگرم شدن و لذت بردن از تمامی دقایق تعطیلات را می دانند.

افراد موفق

۱۱. آن‌ها ورزش می‌کنند

هیچ بهانه‌ای قابل قبول نیست. تجربه ثابت کرده است که افراد در زمان تفریح و تعطیلات، غذا و تنقلات بیشتری مصرف می‌کنند، پس مهم است که برنامه‌ی ورزشی خود را مانند روال همیشگی دنبال کنند. تیلور می‌گوید:

انجام تمرینات ورزشی در تعطیلات، بهترین سرمایه‌گذاری ارزشمند از لحاظ ذهنی و فیزیکی است که حال شما را خوب می‌کند.

۱۲. احساسات خود را درگیر می‌کنند

احساسات را درگیر کنید، به این معنی است که در سرگرمی‌های مورد علاقه‌ی خود مانند: موسیقی، ورزش، هنر، خواندن یا دیگر فعالیت‌ها شرکت کنید تا دیدی گسترده‌تر و سالم‌تر به زندگی به دست آورید.

۱۳. از طبیعت لذت می‌برند

تیلور می‌گوید:

تعطیلات، یک زمان عالی برای بیرون رفتن از خانه، لذت بردن از طبیعت و تنفس هوای تازه است. این زمان را با گذراندن در خانه یا هتل از دست ندهید.

افراد موفق

۱۴. کار و تعطیلات را از هم جدا می‌کنند

هر آنچه می‌خواهید انجام دهید، اما زمان گران‌بهای خود را با کار ادغام نکنید. ممکن است زمان کوتاهی را در دفتر کار بگذرانید، اما این کار به مرور زمان شما را دچار فرسودگی شغلی می‌کند و آرامش شما را به خطر می‌اندازد. بر‌قراری تعادل بین کار و زندگی، عبارتی است که شاید غیر‌ممکن به نظر برسد، اما این راز واقعی موفقیت رهبران کسب و کار پیروز است.

۱۵. آن‌ها داوطلب هستند

تیلور می‌گوید:

تعطیلات، همچنین زمانی ایده‌آل برای کمک به افرادی است که در زندگی کمتر خوش‌شانس بوده‌اند، به خصوص در این زمان از سال که حس حمایت در جامعه، بیشتر دیده می‌شود. علاوه بر مواردی که گفته شد، کمک کردن باعث می‌شود حس خوشحالی و آرامش بیشتری داشته باشید.

 

 

مطالب مرتبط:

دیدگاه