۶ مکان شگفت انگیز در اندونزی

زلیخا رحمانیان
زلیخا رحمانیان چهار شنبه، ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۰
۶ مکان شگفت انگیز در اندونزی

هنگامی که صحبت از مکان‌های زیبای اندونزی می‌شود اولین مکانی که به ذهن می‌رسد جزیره بالی است اما باید بدانید مکان‌های دیدنی فراوانی در این کشور وجود دارد.

اندونزی چهارمین کشور پرجمعیت جهان است. این کشور شامل بیش از ۱۷۰۰۰ جزیره است و در آنجا بسیاری از فرهنگ‌ها، زبان‌ها و ادیان مختلف وجود دارد.این بسیار عجیب است که در بین این همه جزیره مسافران فقط یکی از آن‌ها را که جزیره بالی نام دارد برای تماشا کردن انتخاب می‌کنند. بنابراین دفعه بعد که شما برای گذراندن تعطیلات در اقیانوس آرام برنامه ریزی می‌کنید، بهتر است که به این مقصد کمتر شناخته شده نیز فکر کنید و از مکان‌های پر ازدحام و صرف هزینه‌های زیاد پرهیز کنید.

خوب است بدانید کجارو برای خرید تور بالی و سایر تورهای داخلی و خارجی به شما کمک می‌کند. ما با همکاری آژانس‌های معتبر مسافرتی فهرستی متنوع از انواع تورهای بالی را در اختیار شما قرار می‌دهیم تا بتوانید با مقایسه آن‌ها تور مورد نظر خود را انتخاب کرده و آن را با بهترین قیمت خریداری کنید.

لومبوک

اندونزی

اگر شما به دنبال پیدا کردن یک مکان خنک می‌گردید، Kuta Lombok پاسخ شما است. این مکان به ساحل‌های دیدنی زیادی نزدیک است و در آنجا تعداد زیادی کافه و رستوران وجود دارد. در این مکان شما می‌توانید سبک زندگی در بالی را مشاهده کنید اما بدون ازدحام و شلوغی.

پارک ملی کومودو

اندونزی

هنگامی که اقدام به گرفتن یک تور برای بازدید از کومودو می‌کنید باید بدانید ممکن است در آنجا اژدهای کومودویی مشاهده نکنید. دقیقاً مانند زمانی که در جنگل پیاده روی می‌کنید ممکن است هیچ وقت ببرها و حیوانات وحشی را مشاهده نکنید. این کمی شگفت انگیز است که هنگام راه رفتن کنار ساحل یکی از آن‌ها را دقیقاً مشاهده کنید. نیازی به گفتن نیست ولی به معنای واقعی کلمه آن‌ها عالی هستند.

اگر حیات وحش از گزینه‌های شماست، مطمئناً هیچ چیز جذاب‌تر از اژدهای واقعی کومودو نیست. فقط پنج جزیره در جهان میزبان این موجودات عجیب و غریب هستند و یکی از آن‌ها پارک ملی کومودو است.

زندگی سالم و دریای رنگارنگ را می‌توانید آنجا مشاهده کنید.

بوکیت لانگ

اندونزی

احتمالاً تا به حال راجع به جزیره بورنئو شنیده‌اید جزیرهٔ بورنئو سوّمین جزیرهٔ بزرگ جهان است که حدود ۷۴۳۳۳۰ کیلومتر مربّع وسعت دارد و در مرکز شبه جزیره مالایا و اندونزی واقع است. بورنئو بخشی از منطقهٔ آسیای جنوب شرقی به شمار می‌رود. شما در این منطقه می‌توانید بوزینه‌های دست و پا دراز را مشاهده کنید. در یک پیاده روی جنگی در Bukit Lawang می‌توانید در فاصله‌ای معقول از این حیوانات در معرض انقراض دیدن کنید.

کوه Ijen، جاوه

اندونزی

دو آتش‌فشان در طول سه روز در این منطقه اتفاق افتاده است که آتش موجود در آن به رنگ آبی است. صحنه بسیار زیبایی بود اما عکس‌برداری سخت و غیرممکن بود، بنابراین، در اینجا یک تصویر از بالاگرفته شده است.

هر روز در اندونزی یک آتش‌فشان یا چندین مورد مرتبط وجود دارد، اما کوه ایجن بسیار خاص است. اگر در اواسط شب بازدید کنید، یکی از صحنه‌های فوق‌العاده طبیعت را می ببینید: شعله‌های روشن آبی در اطراف دهانه سوسو می‌زنند. البته اطمینان حاصل کنید که ماسک‌های گازی را با خود به همراه ببرید زیرا این گازهای سولفور نه تنها بد بو هستند، بلکه خطرناک هستند.

مالانگ، جاوه

اندونزی

در حال حاضر مالانگ به سختی بر روی نقشه توریستی دیده می‌شود اما مالانگ در چند سال آینده بزرگ خواهد شد. یک پروژه PR که توسط دانشجویان محلی انجام شده است، کل جامعه فقیر را به جاذبه توریستی تبدیل کرده است: سه تن رنگ، این چشم‌انداز زیبا را دست کرده است. با هزینه ورودی که پرداخت می‌کنید می‌توانید از دور تونل گل‌ها عبور کنید و زیر چتر نمایش رنگین‌کمان‌ها قدم بزنید.

با این حال، انتظار می‌رود که به یک مکان گردشگری تبدیل شود؛ اکثر بازدیدکنندگان روستای رنگارنگ اندونزیایی هستند و برای خارجی‌ها یک پدیده نوظهوراست.

کوه برومو، جاوه

اندونزی

یکی دیگر از آتش‌فشان‌ها برای اضافه کردن به لیست، کوه برومو است نکته‌ای که وجود دارد موقعیت برومو است که در میان چندین آتش‌فشان دیگر قرار گرفته است و یک صحنه قابل توجه را به وجود آورده است.

شما می‌توانید خود را به دهانه آتش‌فشان برسانید، اما بهترین دیدگاه از شمال غربی Cemoro Lawang است که می‌توانید با یک پیاده روی بسیار آسان و یک ساعته به آنجا برسید.

اکثر مردم برای طلوع آفتاب به آنجا می‌آیند، اما چشم اندازه‌ها در طول روز نیز به همان اندازه خوب است، زمانی که جمعیت زیادی آنجا وجود ندارد.

حالا من نمی‌گویم بالی را در بازدیدهای خود در اندونزی کنار بگذارید، من فقط می‌گویم که ارزش آن را دارد تا جاهای جدیدتر را نیز کشف کنید.

 در پایان توصیه می‌کنیم لیست کامل جاهای دیدنی بالی را در کجارو ببینید تا با کسب اطلاعات لازم درباره آن‌ها برنامه‌ریزی بهتری برای سفر خود به بالی داشته باشید.

مطالب مرتبط:

منبع metro

دیدگاه