دسرهای نقاشی شده در رستوران شیکاگو!

کسری مجیدی
کسری مجیدی جمعه، ۲۴ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۰
دسرهای نقاشی شده در رستوران شیکاگو!

برای خیلی‌ها، غذا نه تنها برای سیر شدن، بلکه حکم یک اثر هنری را دارد. با معرفی دسرهای رنگی رستورانی در شیکاگو همراه باشید.

به باور خیلی‌ها، غذا می‌بایست نقشی فراتر از سیر کردن داشته باشد. غذا در چشم بسیاری از افراد و خصوصا آشپزها، می‌تواند به مثال یک اثر هنری باشد. همین امر باعث می‌شود که عده‌ای برای اثبات این موضوع دست به کار شوند و با پرداخت ایده‌های جذاب در کنار چاشنی خلاقیت و مهارت، برای خلق آثار هنری و البته خوردنی تلاش کنند.

دسر نقاشی شده شیکاگو

پیرو همین موضوع، رستورانی در شیکاگوی آمریکا، به نام «آلینیا» (Alinea)، با ارائه‌ی شیوه‌های جالب در آشپزی، فضایی متفاوت را در رستوران خود پدید آورده است. این رستوران به خوبی توانسته کلیشه‌های روزمره را رها کند و تعریفی جدید از غذا داشته باشد. در آلینیا هدف فقط غذا خوردن نیست، بلکه لذت بردن از غذا در کنار صرف آن است.

دسر نقاشی شده شیکاگو

در راستای این امر، دسرهای مخصوصی در آلینیا تهیه می‌شود که مصداق بارز یک اثر هنری است. دسرهایی که به گفته‌ی مدیر رستوران، مانند یک اثر هنری، نقاشی می‌شوند. این دسرها به کمک نقاشان برجسته‌ی منطقه که آثارشان در خود رستوران نیز قرار دارد، درست می‌شوند.

رستوران شیکاگو

آشپزان بر روی صفحات مخصوصی شروع به تهیه‌ی دسر می‌کنند. این کار می‌تواند پیش روی علاقه‌مندان و مشتریان صورت گیرد. در هنگام درست کردن هر یک از این دسرها، آهنگی متناسب با این اثر هنری و خوردنی اجرا می‌شود. در ساخت این دسرها از ترکیباتی مانند توت‌فرنگی، قهوه، وانیل، ماست و شکلات استفاده می‌شود. همچنین جالب است بدانید که قیمت این دسرها از ۲۸۵ دلار شروع می‌شود. 

دسر نقاشی شده در رستوران شیکاگو

در ادامه توجه شما را به ویدیویی از این رستوران و آشپزهایی که دسر نقاشی می‌کنند جلب می‌کنیم:

مطالب مرتبط:

دیدگاه