تفریح درشهر بلد؛ اسلوونی

پویان میهن‌پرست
پویان میهن‌پرست دوشنبه، ۱۲ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۰
تفریح درشهر بلد؛ اسلوونی

آیا قصد سفر به شهر بلد در اسلوونی را دارید؟ برای دانستن تفریحات و کارهایی که می‌‌توانید در این شهر زیبا انجام دهید، در کجارو همراه ما باشید.

حتما شما هم عکس‌های زیبای دریاچه‌ی بلد در اسلوونی را دیده‌اید. دریاچه‌ای که یک کلیسای جزیره‌ای و چشم‌اندازی به کوهستان دارد. این شهر به خاطر مناظر زیبایش در تمام سال میزبان مسافرین و گردشگران است و می‌توان در تفریحاتی چون اسب‌سواری، پیاده‌روی، شیرجه‌زدن و غیره شرکت کرد.

یکی دیگر از ویژگی‌های این شهر، این است که به لطف وسایل نقلیه‌ی هوایی و زمینی، رفتن به این شهر بسیار آسان شده است و دفاتر مسافرتی در اروپا قیمت بسیار مناسبی را برای تفریح در این منطقه در نظر گرفته‌اند. بیایید به اتفاق با چند کاری که می‌توان در این منطقه انجام داد آشنا شویم.

۱. از کلیسای وسط دریاچه دیدن کنید

از کلیسای وسط دریاچه دیدن کنید

از کلیسای وسط دریاچه دیدن کنید

هرکس که به این دریاچه می‌رود، باید از کلیسای آن که در وسط دریاچه قرار دارد دیدن کند. این مکان برای قرن‌ها مکان مقدسی برای عبادت بوده است و کلیسای فعلی آن در اواخر قرن هفدهم میلادی ساخته شد. برای رفتن به این کلیسا دو راه وجود دارد. یکی آن که از طریق قایق‌های سنتی (که ۲۰ نفر گنجایش دارد) به جزیره‌ی وسط دریاچه بروید، یا یک قایق پارویی شخصی را کرایه کنید.

به محض اینکه به جزیره رسیدید، به کلیسا بروید و از حال و هوای قرن پانزدهمی آن لذت ببرید. فراموش نکنید که قبل از برگشتن زنگ کلیسا را به صدا دربیاورید. طبق باور مردم محلی، به صدا درآوردن زنگ آن باعث خوش‌شانسی می‌شود.

۲. در قلعه‌ی قرون وسطایی گشت و گذار کنید

از قلعه‌ی قرون وسطایی بازدید کنید

از قلعه‌ی قرون وسطایی بازدید کنید

اگر از آن دسته از افرادی هستید که به قلعه‌ها علاقه‌مندید، قلعه‌ی بلد شما را حسابی مجذوب خود خواهد کرد. اگر از تاریخ اسلوونی اطلاعی ندارید، می‌توانید از نوشته‌های داخل قلعه اطلاعات کسب کنید.

نکته‌ دیگر در مورد این قلعه این است که می‌توانید وجب به وجب قلعه را بگردید اما دلیل اصلی مردم برای رفتن به این قلعه، چشم‌اندازی است که از دریاچه‌ی بلد به شما ارائه می‌کند.

۳. تمام منطقه را از بالا ببینید

تمام منطقه را از بالا ببینید

تمام منطقه را از بالا ببینید

قلعه‌ی بلد چشم‌انداز خوبی از دریاچه و مناطق اطراف به شما می‌دهد اما بهترین روش برای دیدن کل منطقه، سوار شدن بر بالون است. بهترین زمان برای بالون‌سواری، صبح زود است چون در اواسط روز، مردم زیادی به آنجا می‌آیند. مزیت دیگر آمدن به این مکان در صبح زود، این است که اگر کمی خوش‌شانس باشید، می‌توانید طلوع خورشید را تماشا کنید.

۴. سری به پارک ملی تریگلاو بزنید

سری به پارک ملی تریگلاو بزنید

اسلوونی تنها یک پارک ملی دارد و آن هم پارک ملی تریگلاو است. اما کیفیت آن کمیت را جبران کرده است. ورودی پارک رایگان است و چندین تفریح محبوب در تابستان‌ها نیز درنظر گرفته شده است که شامل اسب‌سواری و پیاده‌روی می‌شود.

۵. در یک مزرعه اقامت کنید

در یک مزرعه اقامت کنید

در یک مزرعه اقامت کنید

در یک مزرعه اقامت کنید

چه چیزی بهتر از چند ساعت زندگی مثل مردم محلی است؟ اقامت در مزارع یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای مردم بلد و دیگر شهر‌ها است و آن‌ها به شما اجازه ‌می‌دهند تا در کارهایی مثل رسیدگی به حیوانات مزرعه، تهیه‌ی پنیر و دیگر فعالیت‌های محلی شرکت کنید.

در اقامتگاه مزرعه‌ای خود، به شما حسابی رسیدگی می‌شود و بهترین و تازه‌ترین غذاها را برای شما آماده می‌کنند. زمانی که بلد شلوغ می‌شود، می‌توانید به یکی از این مزارع بروید و با مردم محلی و طبیعت وقت بگذرانید. یکی دیگر از مکان‌هایی که برای اقامت گزینه‌ی مناسبی است، اردوگاهی است که در کنار دریاچه است.

در اینجا شما می‌توانید در یک چادر سفر خود را بگذرانید و از مناظر لذت ببرید. همچنین، اگر قصد سفر با بودجه‌ای کم و مقرون به صرفه را دارید، بهترین گزینه برای شما همین است.

۶. تفریحات زمستانی را حتما امتحان کنید

از تفریحات زمستانی لذت ببرید

بلد در زمستان سرشار از تفریحات است. دریاچه‌ی بلد در زمستان یخ نمی‌زند و شما می‌توانید از قایق‌سواری در آن لذت ببرید. اما جدا از فعالیت‌های معمول، تفریحات زمستانی ویژه‌ای برای شما در نظر می‌گیرند که شامل اسکی و پاتیناژ نیز می‌شود. اگر در جشن سال نو به این منطقه بیایید، بر روی دریاچه آتش‌بازی زیبایی به نمایش گذاشته می‌شود که هیچگاه از خاطرتان نخواهد رفت.

۷. سری به غارهای پوستونیا بزنید

سری به غارهای پوستونیا بزنید

سری به غارهای پوستونیا بزنید

این غارها فاصله‌ی زیادی از بلد ندارند و حتی اگر هم شما چیزی از غارها ندانید، با دیدن استالاکتیت‌ها و استالاگمیت‌های درون غار، که بر روی هر سطح آن وجود دارند، شگفت‌زده می‌شوید.

مطالب مرتبط:

دیدگاه