اقامت در هتل درختی در بانکوک

سعیده خلیلی‌صفا
سعیده خلیلی‌صفا چهار شنبه، ۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۰
اقامت در هتل درختی در بانکوک

آیا تاکنون کارتون خانواده دکتر ارنست را تماشا کرده‌اید؟ آیا دوست دارید تا مانند آن‌ها مدتی هر چند کوتاه در دل طبیعت و در محیطی سرسبز اقامت داشته باشید؟ پس برای آشنایی با یکی از جالب‌‌ترین هتل‌های جهان در ادامه همراه کجارو باشید.

بانکوک زیبایی و جذابیت خود را مرهون محیط سرسبز، پارک‌ها و سازه‌هایی است که مطابق با این جاذبه‌های طبیعی و فارغ از آلودگی‌های شهری ساخته شده‌اند. البته برخی از این سازه‌ها به خاطر شکل خاص خود موردعلاقه گردشگران نیز واقع می‌شوند. یکی از مکان‌ها هتلی درختی است که همانند منزل مسکونی خانواده دکتر ارنست بر بالای درخت ساخته شده است.

هتل درختی بانکوک

علاوه بر مکان منحصربه‌فرد، کلیه امکانات هتل نیز در نوع خود بی‌نظیر است؛ برای مثال، کلیه انرژی مصرفی این هتل به‌صورت طبیعی و دوستدار طبیعت تامین می‌شود.

هتل درختی بانکوک روی جزیره مصنوعی بانگ کراچائو (Bang Krachao) قرار دارد که به ریه سبز بانکوک نیز شهرت دارد. البته وجه تسمیه این نامگذاری برگرفته از شکل خاص این جزیره است. رفت و آمد به این هتل فقط از طریق قایق امکان‌پذیر است و هیچ خودرویی به آنجا تردد ندارد.

هتل درختی بانکوک

البته این هتل علاوه بر ویژگی دوستدار زیست محیطی، دارای آشپزخانه‌ای مجهز به انواع غذاهای بین‌المللی و گیاهی است.

هتل درختی بانکوک

علاوه بر این، مهمانان هتل از نحوه چیدمان هر اتاق رضایت خاطر دارند و از اتاق‌ها می‌توان منظره زیبای طلوع و غروب آفتاب را تماشا کرد. در واقع، در هر یک از اتاق‌های این هتل مهمانان می‌توانند تجربه خوابیدن زیر سقف آسمان و تماشای ستارگان را تجربه کنند.

سازه این هتل با ارتفاع ۶ متر از سطح زمین و از چوب بامبو ساخته شده و اتاق‌های آن مجهز به خط تلفن محلی و سرویس صبحانه است.

هتل درختی بانکوک

این هتل به‌دلیل ساختار و محیط خاص کمک شایانی به اکوتوریسم بانکوک کرده است؛ برای مثال، آشپزخانه آن مجهز به سیستم فاقد دود است.

اگرچه این هتل حالتی رویایی و جذاب دارد، شاید اقامت در آن برای همگان امکان‌پذیر نباشد؛ زیرا فاصله ان با مرکز شهر بانکوک در حدود ۹.۷ کیلومتر است.

هتل درختی بانکوک

هزینه اقامت در این هتل با توجه به نوع اتاق متفاوت است و افرادی که برای ۴ شب متوالی در آنجا اقامت داشته باشند از ۱۵٪ تخفیف برخوردار هستند. حداقل هزینه اقامت هر یک از اتاق‌ها ۱۱۴ دلار و حداکثر ۲۷۹ دلار است.

هتل درختی بانکوک

فارغ از هزینه‌های اقامت، برنامه‌های خوشامدگویی متنوعی مانند پذیرایی از مهمانان با بستنی رایگان در بدو ورود از جمله خدمات این هتل است. همچنین، دوچرخه رایگان نیز برای تفریح در اختیار مهمانان هتل قرار داده می‌شود که با استفاده از آن می‌توانند در اطراف جزیره گردش کنند.

 

مطالب مرتبط:

منبع theculturetrip

دیدگاه