هتل‌ های ارزان کراکوف؛ لهستان

پویان میهن‌پرست
پویان میهن‌پرست دوشنبه، ۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۵
هتل‌ های ارزان کراکوف؛ لهستان

اگر قصد سفر به کراکوف در لهستان را دارید، ما در این مقاله به شما ارزان ترین هتل‌ها و میهمانخانه ها را معرفی می‌ کنیم. در کجارو همراه ما باشید.

از مهمانسرا‌های به سبک کمونیستی گرفته تا هتل‌های ارزان نزدیک فرودگاه، کراکوف برای هر قشری مکانی دارد. در این مقاله هتل های کراکوف را به شما معرفی می‌کنیم.

مهمانسرای انقلابی «گودبای لنین» (Good-bye Lenin Hostel)

مهمانسرای خداحافظ لنین

این مهمانسرا با دکور و حال و هوای کمونیستی خود، در نزدیکی شهر تاریخی کراکوف قرار دارد. اتاق‌های آن تمیز و مرتب هستند و چندین تخت دونفره‌ی ساده نیز دارند.

همچنین، این مهمانسرا جنب منطقه‌ی (Dolny Młyny) قرار دارد که بهترین رستوران‌های گیاهی و نوشیدنی‌ها را می‌توان در آنجا یافت.

مهمانسرای «آتلانتیس» (Atlantis Hostel)

مهمانسرای آتلانتیس

یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها برای جماعت گردشگر همین مهمانسرا ‌است که در مرز بین دو منطقه‌ی «اولدتاون» (Old Town) و «کازیمیرز» (Kazimierz) از شهر واقع شده است. اتاق‌های آن بازسازی شده و تمیز هستند.

این مهمانسرا یک اتاق همراه با کار‌های هنری و هر اتاق یک بالکن رو به خیابان نیز دارد.

هتل «کیو» (Q Hotel)

هتل Q

هتل کیو یکی از ارزان‌ترین هتل‌ها برای گردشگران است که تنها پانزده دقیقه از قلب تاریخی شهر فاصله دارد. اتاق‌های آن ارزان، ساده و شیک هستند.

این هتل لابی روباز و امکانات امروزی را در خود دارد. همچنین مکان این هتل نسبتا نزدیک به فرودگاه است.

مهمانسرای «دهه ۷۰» ('70 Hostel)

مهمانسرای دهه ۷۰

این مهمانسرا مسافران را در قلب منطقه‌ی «کازیمیرز» (Kazimierz) می‌برد. جایی که عصر‌ها با فنجان قهوه و نوشیدنی‌های دیگر از شما پذیرایی می‌شود. همان طور که از اسمش پیدا است، دکور این هتل به سبک دهه ۷۰ است که حال و هوای آن زمان را در شما به وجود می‌آورد. بسیاری از اتاق‌های این مهمانسرا بزرگ و همراه با تخت دونفره هستند.

همچنین این مهمانسرا، سوییت‌های خصوصی همراه با یک آشپزخانه‌ی کوچک دارد.

مهمانسرای «آرس» (Ars Hostel)

مهمانسرای آرس

این مهمانسرا در یک خیابان خلوت، بین «قلعه‌ی واول» (Wowel Castle) و «رودخانه‌ی ویستولا» (Vistula River) قرار دارد. اتاق‌های این مهمانسرا بزرگ و همراه با آشپزخانه هستند. 

مهمانسرای «راینک ۷» (Rynek 7 Hostel)

مهمانسرای راینک ۷

حقیقتا بهترین مهمانسرای کل کراکوف همین است. «راینک» (Rynek) در لهستانی به معنای میدان است و موقعیت آن نزدیک به سازمان «UNESCO» است.

مسافران نه تنها از منظره‌ی زیبای کلیسا‌های گوتیک و رستوران‌ها لذت می‌برند، بلکه اتاق‌های آن تمیز و در لابی آن کنسول‌های بازی رایگان وجود دارد.

مهمانسرای «فلامینگو» (Flamingo Hostel)

مهمانسرای فلامینگو

مهمانسرای فلامینگو یکی دیگر از آن مکان‌هایی است که برای سال‌ها انتخاب اول مسافران و گردشگران بوده است.

این مهمانسرا در وسط منطقه‌ی «اولدتاون» (Old Town) است. نه تنها موقعیت مکانی آن نزدیک به بازار شهر است، بلکه اتاق‌های آن بزرگ و همراه با آشپزخانه است. میهمانان همچنین می‌توانند در تور‌ها و برنامه‌هایی که برایشان در نظر گرفته شده است شرکت کنند.

مهمانسرای «وان ورلد» (One World Hostel)مهمانسرای وان ورلد

فاصله‌ی این مکان تا ایستگاه اصلی قطار چندین دقیقه است

این مهمانسرای کوچک و جمع و جور، به دلیل خوش‌رفتاری و مهمان‌مداری‌اش معروف است. با اینکه اتاق‌های آن خیلی مدرن نیستند و خبری از بزن و بکوب‌های دیگر مهمانسرا‌ها نیست، اما مطمئن باشید با لبخند از شما پذیرایی می‌شود و چند دوست جدید در اینجا پیدا می‌کنید.

همچنین، این مهمانسرا تنها چندین قدم تا ایستگاه اصلی قطار شهر فاصله دارد.

مهمانسرای «دکو» (Deco Hostel)

مهمانسرای دکو

اگر به دنبال توازنی میان شیک بودن و ارزان بودن هستید، پس مهمانسرای دکو بهترین گزینه برای شما است. مبلمان آن سیاه و سفید، خواب‌های آن به سبک قدیمی و در کل حال و هوای آن کلاسیک است.

این مهمانسرا درست در شمال منطقه‌ی اولد تاون، با چندین قدم فاصله از پارک‌های سرسبز و مرکز تاریخی شهر قرار دارد.

مطالب مرتبط:

منبع TheCultureTrip

دیدگاه