سامانه بارشی از پنجشنبه وارد کشور می‌شود

تیم  کجارو
تیم کجارو سه شنبه، ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۵
سامانه بارشی از پنجشنبه وارد کشور می‌شود

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای پرجمعیت طی روزهای آینده خبر داد و افزود بعدازظهر پنجشنبه سامانه بارشی وارد کشور می‌شود.

«احد وظیفه» مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت:

براساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، در سه روز آینده روند افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود که افزایش دما در استان‌های ساحلی دریای خزر و شمال شرق کشور محسوس بوده و رخداد پدیده بهمن در ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی دور از انتظار نیست.

وی افزود که امروز به سبب عبور موج ضعیفی در سطوح میانی جو، در پاره‌ای از مناطق شمال غرب، ارتفاعات البرز، دامنه‌های البرز و همچنین در بخش‌هایی از استان هرمزگان، کرمان و فارس افزایش ابر و بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. این وضعیت روز سه‌شنبه نیز در جنوب شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

سامانه بارشی

وظیفه گفت که طی روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه تا اوایل روز پنجشنبه استقرار جوی نسبتا پایدار در غالب مناطق شمال غرب، غرب و مرکز کشور افزایش غلظت آلاینده‌های جوی را در شهرهای صنعتی و پرجمعیت به همراه خواهد داشت.

به گفته وظیفه، از پنجشنبه بعدازظهر با ورود سامانه بارشی از شمال غرب و غرب کشور بارش باران و برف و وزش باد در این مناطق آغاز خواهد شد. روز جمعه نیز گستره بارش در نیمه غربی کشور است که از بعدازظهر این روز بارش به شمال شرق کشور خواهد رسید، شنبه بارش در نوار شمالی کشور خواهد بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی بیان کرد که روز چهارشنبه در سواحل دریای خزر افزایش ابر و کاهش دما پیش بینی می شود و در بخش های غربی دریا مواج شده و بارش پراکنده پیش بینی می شود. همچنین از سه شنبه تا بعدازظهر چهارشنبه خلیج فارس و غرب تنگه هرمز به سبب وزش باد شدید مواج خواهد بود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان در مورد وضعیت جوی استان تهران طی دو روز آینده گفت:

آسمان تهران در روز سه شنبه ۱۹ بهمن، صاف، همراه با غبار محلی با بیشینه و کمینه دمای ۱۱ و ۲ درجه سانتیگراد و در روز چهارشنبه ۲۰ بهمن، صاف و غبارآلود با بیشینه و کمینه دمای ۱۳ و ۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه