آلودگی هوای تهران خط قرمز را رد کرده است!

تیم  کجارو
تیم کجارو دوشنبه، ۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۰
آلودگی هوای تهران خط قرمز را رد کرده است!

آلودگی هوای تهران خطوط قرمز آلودگی را در نوردیده و پایداری آلایندگی موجب ایجاد شرایط اسف‌باری شده است.

«محمد حقانی» رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه هوای این روزهای کلانشهر تهران و حال و روز شهروندان با گزارش‌های روزانه سازمان‌های مختلف و تصمیمات دستگاه‌هایی که در قالب کمیته اضطرار آلودگی هوا گرفته می‌شود متفاوت است، گفت:

حداکثر کاری که دستگاه‌ها برای بهبود آلودگی هوا انجام می‌دهند این است که محدوده طرح ترافیک را به وسعت طرح زوج و فرد توسعه می‌دهند!

وی با اشاره به اینکه واقعیت این است که این روزها هوای تهران و ۱۰ شهر کشور در وضعیت اسفناکی قرار دارند، گفت که ۹ میلیون جمعیت تهران، سه میلیون جمعیت شهرها و شهرک‌های اطراف تهران و هفت میلیون جمعیت ۱۰ شهر کشور به جای استنشاق اکسیژن سم تنفس می‌کنند و بیشترین آثار تنفس سموم موجود در هوای آلوده نیز متوجه سالمندان، نوزادان، بانوان باردار و افراد دارای بیماری‌های قلبی و ریوی است.

حقانی با بیان اینکه شهروندان کشور به لطف باد و باران گاهی به جای آسمان سربی رنگ آبی آسمان را می‌بینند، افزود:

شهروندان ساکن در شهرها و شهرک‌های اطراف تهران از جمله اسلامشهر، نسیم شهر، شهر قدس و ... نیز تحت تاثیر آلودگی هوای پایتخت قرار دارند.

وی ادامه داد که البته علاوه بر شهروندان کلانشهر کشور همچون کرج، اصفهان، تبریز و اهواز ساکنان شهرهای بزرگ و متوسط در چهار گوشه کشور از جمله اراک، قزوین، بوشهر، سنندج، خرم‌آباد و بجنورد نیز با آلودگی شدید دست و پنجه نرم می‌کنند.

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران در پایان با تاکید بر اینکه نمی‌توان به ۹ میلیون جمعیت ثابت و ۱۲ میلیون جمعیت شناور در تهران گفت که در خانه‌هایتان بمانید گفت:

البته ظاهرا چاره دیگری پیش روی شهروندان نیست؛ چرا که کاری برای بهبود هوا انجام نمی‌شود و واقعیت این است که امروز هر نفسی که شهروندان می‌کشند به جای آنکه ممد حیات باشد مخل حیات است.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه