امروز هوای تهران سالم است

تیم  کجارو
تیم کجارو دوشنبه، ۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۵
امروز هوای تهران سالم است

هوای پایتخت با ایستادن شاخص ذرات معلق کمتر از ۲/۵ میکرون روی عدد ۶۸ در وضعیت سالم قرار گرفت.

«دکتر وحید حسینی» مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت که بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، غلظت تمام آلاینده‌ها به جز ذرات معلق کمتر از دو ونیم میکرون نسبت به روز گذشته کاهش داشته است.

او با اشاره به اینکه در حال حاضر میانگین غلظت به لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲/۵ میکرون در بیشتر ایستگاه‌ها در حد مجاز است، افزود که شاخص کیفیت هوا در حال حاضر در شرایط سالم است و ایستگاه پارک قائم با ایستادن شاخص ذرات معلق کمتر از دو ونیم میکرون روی عدد ۹۵ آلوده‌ترین منطقه پایتخت است.

حسینی بیان کرد که پیش‌بینی هواشناسی برای فردای پایتخت حاکی از آسمانی کمی ابری تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد است. به این ترتیب انتظار می رود هوای پایتخت در شرایط سالم باقی بماند.

وی بیان کرد که اثرات بهداشتی آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲/۵ میکرون در منطقه ناسالم برای گروه‌های حساس شامل افزایش احتمال علائم تنفسی در افراد حساس، تشدید بیماری قلبی و ریوی، مرگ و میر زودرس در افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی-ریوی و افراد مسن است لذا توصیه می‌شود در منطقه ناسالم این افراد فعالیت‌های طولانی‌مدت در فضای باز را کاهش دهند.

مطالب مرتبط:

دیدگاه