سامانه بارشی جدید از یکشنبه وارد کشور می‌شود

تیم  کجارو
تیم کجارو جمعه، ۱۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۵
سامانه بارشی جدید از یکشنبه وارد کشور می‌شود

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به کشور از روز یکشنبه هفته جاری خبر داد.

«احد وظیفه» مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در خصوص پیش‌بینی وضعیت جوی کشور برای ۴۸ ساعت آینده گفت:

براساس تحلیل نقشه‌های پیش یابی، برای برخی مناطق غرب کشور، افزایش ابر و در ساعات بعد از ظهر، بارش پراکنده پیش بینی می‌شود. این موج روز شنبه در بخش‌هایی از زاگرس مرکزی و مرکز کشور سبب رشد ابر و بارش پراکنده خواهد شد.

وی افزود که در سایر مناطق در روز آینده شاهد جوی نسبتا پایدار خواهیم بود. امروز نیز دمای هوا در نوار شمالی کشور به ویژه استان‌های ساحلی دریای خزر به طور نسبی افزایش می‌یابد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی به ورود یک سامانه بارشی جدید از روز یکشنبه اشاره کرد و افزود که با ورود این سامانه، برای برخی مناطق جنوب‌غرب، زاگرس مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز، رشد ابر، وزش باد، رگبار باران و گاهی رعد وبرق پیش‌بینی می‌شود. در این روز با شمالی شدن جریان‌ها در سواحل دریای خزر، ابرناکی و بارش پراکنده رخ می‌دهد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی برای استان تهران در روز شنبه، غبار صبحگاهی، در بعدازظهر افزایش ابر و گاهی وزش باد پیش‌بینی کرد و ادامه داد:

بیشینه دمای استان تهران در ۲۴ ساعت آینده ۱۹ و کمینه آن ۹ درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

به گفته وی، در روز یکشنبه نیز استان تهران شاهد آسمانی کمی ابری، افزایش تدریجی ابر و بارش پراکنده و وزش باد است. دمای هوا در سردترین ساعت این روز به ۱۰ و در گرم‌ترین ساعت به ۱۸ درجه بالای صفر می‌رسد.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه