بدترین مقاصد و فرودگاه های آمریکا از نظر خلبان ها

مینا رهبری | دوشنبه, ۲۶ مهر ۹۵ ساعت ۱۶:۳۰

در همه جای جهان فرودگاه‌ها و مقاصد بدی وجود دارند که سفر به آن‌ها می‌تواند تجربه‌ی بسیار بدی را به‌همراه داشته باشد. این سفرها برای ما گذرا هستند و بعد از مسافرت به کار و زندگی عادی خود برمی‌گردیم اما کار خلبان‌ها و مهمانداران به‌ گونه‌ای است که همواره در سفر هستند و تجربه‌ی چنین اوضاع بدی به‌طور مکرر و هر روزه، برایشان بسیار دشوار است. با کجارو همراه باشید تا با بدترین مقاصد و فرودگاه‌های آمریکا آشنا شوید.

اگر فکر می‌کنید امروزه از سفرهای هوایی ناراضی هستید، ببینید خلبانان و خدمه‌ی پرواز که هر روزه با تاخیرهای طولانی و مسافران بدقلق و پرتوقع مواجه هستند، چه می‌کشند! از یکی از خلبانان آمریکایی که ۱۹ سال سابقه‌ی کار داشت، پرسیده شد که از پرواز به کدامین مقاصد نفرت دارد، کدام‌یک بی‌ادب‌ترین مسافران را دارند و در پرواز به کدام مقصد ترجیح می‌دهد شکنجه‌اش دهند اما در محل کارش نباشد! در این مقاله پاسخ‌های این خلبان را باهم مرور می‌کنیم:

۱. فرودگاه بین‌المللی لیبرتی نیوآرک (EWR)

فرودگاه لیبرتی نیوآرک

پرواز به فرودگاه‌های نیویورک به‌دلیل تاخیرهای زیاد و ترافیک هوایی، نفرت انگیز و اوج بدبختی است! سه فرودگاه منطقه‌ی «Tri-State» حجم عظیمی از هواپیماها را پذیرا هستند. برای این خلبان فرودگاه‌های JFK ،LaGuardia و Newark (نیوآرک) جزو بدترین فرودگاه‌ها هستند. حتی در یک روز آفتابی خوب هم باید ۲ ساعت در ترافیک هوایی برای بلند شدن هواپیما منتظر بمانید. همه کسانی که از از سواحل شرقی می‌آیند، از باندهای مشترک به مقاصد مختلف پرواز می‌کنند و این امر باعث به‌وجود آمدن ترافیک می‌شود. همیشه این شرایط وجود دارد و با قوانین جدیدی که وضع شده، مسافران نباید بیشتر از ۳ ساعت داخل هواپیما منتظر بمانند و هواپیمایی‌ها اگر بدانند که این تاخیر بیش از ۲ ساعت طول می‌کشد، مسافران را سوار هواپیما نمی‌کنند. این وضعیت را می‌توان هم ترافیک هوایی نامید و هم ترافیک زمینی چون تعداد زیادی هواپیما هم روی زمین منتظر هستند هم در هوا! فرودگاه نیوآرک اصلا گنجایش چنین حجمی از پروازها را ندارد! شاید هیچ فرودگاهی در جهان چنین ظرفیتی نداشته باشد! پرواز به این فرودگاه برای خلبان‌ها مثل مبتلا شدن به طاعون است! به همین علت تمام خلبان‌ها از رفتن به این فرودگاه (در حد امکان) اجتناب می‌کنند!

۲. فرودگاه بین‌المللی اورلاندو (MCO)

فرودگاه اورلاندو

پرواز در هواپیمایی پر از بچه مثل کابوس است! تقریبا اغلب پروازها به اورلاندو چنین کابوسی را در پی دارند! مهم‌ نیست که پروازها از کدام مبدا به اینجا می‌آیند؛ همه پروازها مملو از کودکان پرجنب و جوش هستند چون مقصد آن‌ها «دیزنی ورلد» است! همه بچه‌ها به‌دلیل اینکه می‌خواهند به این پارک تفریحی بروند، بسیار هیجان‌زده هستند، کتاب‌های رنگ‌آمیزی با شخصیت‌های کارتونی دارند و چیزی که شما درباره‌‌ی آن‌ها می‌فهمید این است که روی دیوارهای هواپیما نقاشی می‌کشند! اما والدین این کودکان در قبال کارهای آن‌ها چه می‌کنند؟ آن‌ها فقط به بچه‌ها اجازه می‌دهند هر کاری دوست دارند در هواپیما انجام دهند! والدین می‌گویند فرزندشان فقط از رفتن به دیزنی پارک هیجان‌زده هستند! این رفتارها نفرت انگیز است! برخی از رفتارهای والدین بدتر از کارهای بچه‌ها است! آن‌ها به بچه‌ها بیش از اندازه تنقلات می‌خورانند و به این نکته توجه نمی‌کنند که بچه باید ۳ ساعت در هواپیما بنشیند! بچه‌ها مدام به صندلی جلوی خود می‌کوبند، سینی‌های مقابل خود را محکم می‌کشند و به‌طور مکرر دکمه‌ی تماس سرویس را فشار می‌دهند؛ مهمانداران این مسائل را بیان کرده‌اند. این رفتارها اصلا برای مهماندار هواپیما جالب نیست! بعضی اوقات خود خلبان‌ها هم مجبور می‌شوند با پروازهای دیگر برگردند و خود را در یک صندلی، میان ۲ بچه می‌بینند! شاید این سفر یکی از بدترین سفرهایی باشد که می‌توان تجربه کرد! 

۳. فرودگاه شارلوت داگلاس (CLT)

فرودگاه شارلوت داگلاس

این فرودگاه نیز از جمله فرودگاه‌هایی است که ترافیک سنگینی دارد، به‌خصوص در بعدازظهرها. خلبان‌ها ترجیح می‌دهند در حد امکان از فرود در این فرودگاه اجتناب کنند! این فرودگاه بزرگترین مرکز هوایی «US Airways» است و تمامی فرودگاه‌ها که مرکز هستند، همواره با تاخیرهای زیادی در پروازهایشان مواجه می‌شوند! اما فرودگاه شارلوت از جمله فرودگاه‌هایی است که همیشه و بدون استثنا (حتی در بهترین شرایط آب و هوایی) پروازهایشان تاخیر دارد. 

۴. فرودگاه بین‌المللی پالم بیچ (PBI)

فرودگاه پالم بیچ

فرودگاه پالم بیچ غربی پر از مسافران حق به جانب است! در این فرودگاه مسافرهایی وجود دارند که ادعا می‌کنند نمی‌توانند راه بروند و از هر ۱۰۰ مسافر، ۲۵ مسافر تقاضای ویلچر می‌کنند و بسیاری از آن‌ها دقیقا زمانی که هواپیما به زمین می‌نشیند، بلند می‌شوند و راه می‌روند! این مسافران به‌ شکل غیرقابل باوری پرتوقع هستند؛ آن‌ها از مهمانداران تقاضای نوشابه می‌کنند و بلافاصله بعد از گرفتن آن، نوشابه را در کیف خود گذاشته و دوباره یک نوشابه‌ی دیگر می‌خواهند! آن‌ها هواپیما را با کیفی پر از نوشیدنی و خوراکی ترک می‌کنند! و اگر سفارش آن‌ها کمی با تاخیر مواجه شود، نظرات گستاخانه‌ای نثار مهمانداران می‌کنند! آن‌ها انتظار دارند همه چیز، بدون در نظر گرفتن مسائلی که ممکن است پیش بیاید، سر وقت آماده باشد. این خلبان می‌گوید زمانی که یکی از پروازهای آن‌ها به این مقصد تاخیر داشت، در پرواز بازگشت، زمانی که از میان مسافران به‌سمت کابین خلبان می‌رفتند یکی از مسافران با طعنه و کنایه به آن‌ها گفت:

خوشحالم که توانستید به ما ملحق شوید!

برخی از رفتارهای مسافران این فرودگاه واقعا غیرقابل تحمل است. خلبان‌ها می‌گویند که در این پروازها در کابین خلبان را می‌بندند تا مجبور نشوند با هیچ یک از مسافران مواجه شوند و فقط در را به روی مهمانداران باز می‌کنند که از بی‌ادبی مسافران خشمگین هستند! چنین اتفاقاتی به‌طور متوسط در ۸۰ درصد پروازهای این فرودگاه اتفاق می‌افتد. 

۵. فرودگاه بین‌المللی هارتسفیلد جکسون آتلانتا (ATL)

فرودگاه هارتسفیلد جکسون آتلانتا

آتلانتا یکی دیگر از فرودگاه‌هایی است که پروازهای آن با تاخیر زیاد انجام می‌گیرد اما مشکلات دیگری نیز گریبان‌گیر این فرودگاه است. ترمینال‌های این فرودگاه از سال‌ ۱۹۵۰ به این شکل است و اندکی تنگ و کوچک هستند و جای کافی برای رفت و آمد و حرکت مردم وجود ندارد. به نظر می‌رسد این ترمینال‌ها به‌روز رسانی نشده‌اند. شاید اگر بخواهیم ترمینال فرودگاه‌های دیگر مانند JFK را هتل ۵ ستاره در نظر بگیریم، ترمینال فرودگاه آتلانتا مثل مسافرخانه‌های ارزان‌قیمت به چشم خواهد آمد! تاخیرهای زیاد این فرودگاه نیز یک تجربه‌ی سفر بسیار بدی را برای شما رقم می‌زند! برخی فرودگاه‌های شلوغ هستند که همه چیز آنجا به‌شکل مطلوبی پیش می‌رود، اما آتلانتا جوی متشنجی دارد! این فرودگاه یکی از پرترافیک‌ترین فرودگاه‌های جهان است و حتی در بهترین شرایط جوی نیز باید انتظار تاخیر چند ساعته را داشته باشید!

مطالب مرتبط:

منبع theaviationnews

دیدگاه