افزایش دمای هوای کشور از امروز

تیم  کجارو
تیم کجارو شنبه، ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۵
افزایش دمای هوای کشور از امروز

به گفته‌ی مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور، دمای هوای کشور طی روزهای آینده افزایش می‌یابد.

«احد وظیفه» مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور درباره آخرین پیش‌بینی‌ها از وضعیت جوی کشور طی روزهای آینده، گفت:

در روز شنبه با گذر موجی از نوار شمالی کشور در برخی مناطق شمال غرب و دامنه‌های البرز مرکزی، بارش پراکنده باران که گاهی با رعد و برق و وزش باد خواهد بود، پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وظیفه، این موج نیز روز یکشنبه در دامنه‌های البرز شرقی، شمال شرق و بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق کشور فعال بوده و سبب ابرناکی، رگبار و رعد و برق و وزش باد خواهد شد.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه در روزهای شنبه و یک‌شنبه به دلیل وزش باد شدید، خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود، گفت که این وضعیت در برخی مناطق جنوب غرب کشور همراه با وزش باد و گرد و خاک خواهد بود.

وی تاکید کرد که تا اواسط هفته آینده روند افزایش دما برای غالب مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه همچنین با اشاره به اخطاریه سازمان هواشناسی بیان کرد که برای امروز رگبار باران گاهی با رعد و برق و تند باد موقت پیش‌بینی شده و از این رو احتمال آب گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها و احتمال وقوع تگرگ در استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال سمنان، نیمه شرقی خراسان جنوبی و رگبار و رعد و برق و تندباد موقت در ارتفاعات کرمان وجود دارد.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور گفت که اهواز با بیشینه دمای ۴۲ درجه سانتیگراد بالای صفر، گرم‌ترین استان کشور در روز شنبه و همدان نیز با بیشینه دمای ۲۲ و کمینه دمای پنج درجه سانتیگراد بالای صفر، خنک‌ترین شهر کشور در روز شنبه است.

وی درباره وضعیت هوای پایتخت در نخستین روز از هفته نیز گفت:

آسمان تهران در روز شنبه کمی ابری تا نیمه ابری گاهی وزش باد پیش‌بینی شده و بیشینه و کمینه دمای آن نیز به ترتیب ۲۶ و ۱۵ درجه سانتی‌گراد است.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه