افتتاح بزرگ‌ ترین پارک تفریحی جهان در دبی

مینا رهبری | چهار شنبه, ۵ خرداد ۹۵ ساعت ۰۹:۰۰

بزرگترین پارک تفریحی سرپوشیده‌ی درجهان در ۱۵ آگوست امسال و با هزینه‌ی بالغ بر یک بیلیون دلار در دبی افتتاح خواهد شد. این پارک شامل ۴ بخش مختلف است و با تکمیل ساخت آن، دبی بار دیگر رکوردی را در جهان به نام خود ثبت خواهد کرد. با کجارو همراه باشید تا با قسمت‌های مختلف و جزییات این پارک بیشتر آشنا شوید.

دبی تابستان امسال با آغاز به کار پارکی که گفته می‌شود بزرگترین پارک تفریحی سرپوشیده‌ی جهان است، رکورد جدیدی را می‌شکند. «دنیای ماجراجویی IMG» در حال آماده سازی است تا در ماه آگوست درهای آن به روی مردم باز شود و به میهمانان این شانس را می‌دهد که در یک فضای بازی و سرگرمی ۱۳۹۳۵۵ متر مربعی بگردند.

بزرگترین پارک تفریحی سرپوشیده جهان دبی ۱

این جاذبه‌ی گردشگری جدید این امکان را برای بازدیدکنندگان فراهم می‌سازد که از آب و هوای بسیار گرم دبی فرار کنند، چون این پارک تفریحی با سرمایه‌ گذاری یک بیلیون دلاری ساخته شده است و کاملا سرپوشیده و دمای آن کنترل شده است.

دبی به زودی مقصد بی چون و چرای خانواده‌هایی خواهد بود که سلیقه‌های آن‌ها از کارتون مرد عنکبوتی به کارتون داینارسورها (Velociraptors) و از آن به کارتون پاورپاف گرلز (Powerpuff girls) در حال تغییر است. 

بزرگترین پارک تفریحی سرپوشیده جهان دبی ۲

در حال حاضر بلیط‌های این پارک تفریحی به فروش می‌رسد که در مجموع چهار قسمت تفریحی در آن وجود خواهد داشت: عجایب، شبکه‌ی کارتون، دره‌ی گم‌شده‌ی ماجراهای دایناسورها و سینما سه بعدی تفرجگاه IMG و جاذبه‌های تفریحی.

بزرگترین پارک تفریحی سرپوشیده جهان دبی ۳

در ساخت بعضی از ترن‌های اصلی از شخصیت‌های کارتونی الهام گرفته شده است مثل ترن هوایی مجازی (با استفاده از عینک‌های ۳ بعدی) بر گرفته از کارتون هالک، ترن هوایی چرخان برگرفته از کارتون مرد عنکبوتی انتقام دکتر آک و ترن چرخان برگرفته از کارتون ثور تندر. این فضای سرپوشیده که مساحت آن ۲۶ برابر یک زمین فوتبال است، ظرفیت این را دارد که در همزمان میزبان ۳۰۰۰۰ نفر باشد. طراحان پارک می‌گویند که انتظار دارند این پارک در اولین سال آغاز به کارش میزبان ۴.۵ میلیون میهمان باشد. 

بزرگترین پارک تفریحی سرپوشیده جهان دبی ۴

قیمت بلیط این پارک تفریحی برای هر نفر بزرگسال ۳۰۰ درهم امارات (۵۶ یورو) است و به افراد این اجازه را می‌دهد که به ۲۰ ترن و جاذبه‌های دیگری مثل اجرای زنده و تجربه‌ی سینمای ۵ بعدی دسترسی داشته باشند.

بزرگترین پارک تفریحی سرپوشیده جهان دبی ۵

در حال حاضر کارگران آخرین کارهای پارک تفریحی را انجام می‌دهند که در نقشه، دبی را به یک «پاتوق بین المللی برای تفریح و سرگرمی خانواده‌ها» تبدیل خواهد کرد. گروه توسعه‌ دهنده‌ی محلی «الیاس و مصطفی قلدری» می‌گوید که این پارک تفریحی روز ۱۵ آگوست افتتاح خواهد شد. 

روسای مشترک مجری این طرح و صاحبان گروه قلدری می‌گویند:

از آن جایی که این پارک تفریحی اولین مقصد بین المللی تفریح و سرگرمی است، ما برای میهمانان خود یک دنیای کامل و بی‌عیب و نقص سرگرمی طراحی کرده‌ایم. این پارک با ارائه‌ی یک محیط کاملا سرپوشیده و امکان کنترل دمای داخل فضای پارک این امکان را فراهم می‌کند که دنیای ماجراجویی IMG در تمامی طول سال باز باشد.

بزرگترین پارک تفریحی سرپوشیده جهان دبی ۶

سال گذشته ساکنان و گردشگران دبی از این که کاروانی را از دایناسورها به «دنیای ماجراجویی IMG» می‌آورند، بسیار شگفت زده شدند.

بزرگترین پارک تفریحی سرپوشیده جهان دبی ۷

دبی با ساخت بزرگترین پارک تفریحی به دنبال تثبیت موقعیت خود به عنوان یکی ار برترین مقاصد گردشگری جهان است. ماه گذشته در امارات متحده‌‌ی عربی، از مدل معماری یک پارک تفریحی عجیب و غریب دیگری رونمایی شد. 

بزرگترین پارک تفریحی سرپوشیده جهان دبی ۹

پارک و تفرجگاه ۲ بیلیون دلاری دبی در محیطی ۲۳ میلیون متر مربعی، ۳ پارک تفریحی، یک پارک آبی، یک هتل و یک مرکز خرید و رستوران خواهد داشت.

این پارک تفریحی که از ۶ قسمت تشکیل شده است به دنبال این است که در تمامی طول سال «مقصد نهایی گردشگری بین المللی» شود و تلاش می‌کند میهمانان پارک و تفرجگاه دبی را در جو سفر سینمایی قرار دهد.

بزرگترین پارک تفریحی سرپوشیده جهان دبی ۱۰

مدل بزرگ  این مجتمع تئاتری که طرح آن از تاج محل الگوبرداری شده،  بخش فیلم Motiongate و هتل‌هایی را نشان می‌دهد که در اطراف پارک بزرگ و دریاچه قرار گرفته‌اند.

بزرگترین پارک تفریحی سرپوشیده جهان دبی ۱۱

در این پارک برای دوستداران کارتون، یک مکان به شخصیت‌های کارتونی اختصاص داده شده است و شخصیت کارتون‌هایی مثل پاورپاف گرلز (Powerpuff Girls)، دنیای شگفت انگیز گامبال (The Amazing World of Gumball)، زمان ماجراجویی (Adventure Time)، بن تن (‌Ben 10) و شهر تنبل (Lazy Town) را به نمایش گذاشته شده است. 

بزرگترین پارک تفریحی سرپوشیده جهان دبی ۱۲

مدیر عامل دنیای ماجراجویی IMG ،لنارد اتو، در مورد برنامه‌های «قلمرو ممنوعه» صحبت می‌کند که شامل ۷۰ دایناسور رباتیک می‌شود.

بزرگترین پارک تفریحی سرپوشیده جهان دبی ۱۳

مطالب مرتبط:

منبع dailymail

دیدگاه