شکوه کوه فوجی در چهار فصل سال

فاطمه حکمت شعار
فاطمه حکمت شعار دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۰۲
 شکوه کوه فوجی در چهار فصل سال

کوه فوجی، بلندترین کوه ژاپن و نمادی از این کشور است که شکوه و زیبایی آن در همه فصل‌های سال، به چشم می‌آید.

کوه فوجی، از جمله سه کوه مقدس ژاپن و بلندترین کوه در این کشور است که بلندای آن به ۳,۷۷۶ متر می‌رسد. کوهی که آن را از مهم‌ترین جاهای دیدنی ژاپن و میراث جهانی یونسکو می‌دانند، در واقع یک آتشفشان خاموش به حساب می‌آید که آخرین بار در فاصله سال‌های ۱۷۰۸- ۱۷۰۷ میلادی فوران کرد. 

دامنه کوه فوجی در غرب توکیو و در مرز استان‌های شیزوئوکا (Shizuoka) و یاماناشی (Yamanashi) قرار دارد و سه شهر کوچک آن را احاطه کرده‌اند. شکل مخروطی جالب‌توجه و سربه‌فلک‌کشیده فوجی، توجه افراد بسیاری را در سراسر جهان به خود جلب می‌کند و از این جهت، بسیاری از گردشگران برای بازدید از آن، راهی ژاپن می‌شوند. ژاپنی‌ها نیز هر ساله در فصل تابستان، خود را به زیارتگاهی در بالای کوه می‌رسانند.

هیسا ماتسومورا (Hisa Matsumura)، عکاس مستعد ژاپنی، تلاش کرده است تا با هنر متعهدانه خود، زیبایی تمام نشدنی و در حال تغییر کوه فوجی را در فصول مختلف سال به تصویر بکشد. او به‌طرز ماهرانه‌ای، در تفاوت‌های ظریف هر فصل و منظره همیشه در حال تغییر کوه، دقیق می‌شود و کوه فوجی را باشکوه تمام در میان شکوفه‌های ظریف گیلاس در بهار تا شاخ و برگ‌های پرجنب‌وجوش پاییز، به نمایش می‌گذارد.

گفته می‌شود که ماتسومورا، صبورانه در انتظار نور و شرایط آب و هوایی عالی می‌ماند تا زیبایی باشکوه کوه فوجی را به بهترین شکل ممکن به تصویر بکشد. تصاویری که نه‌تنها شکوه و عظمت طبیعی کوه را منعکس می‌کند، بلکه یادآور میراث فرهنگی غنی ژاپن و ارتباط عمیق معنوی مردم با عناصر طبیعی است. 

کوه فوجی ژاپن در شب

کوه فوجی ژاپن در زمستان

منظره شهر و کوه فوجی ژاپن

طلوع آفتاب بر فراز کوه فوجی

چشم انداز شب در کوه فوجی

کوه فوجی ژاپن در میان برگهای زرد پاییزی

زمستان در کوه فوجی ژاپن

کوه فوجی ژاپن آن سوی خانه های روستایی

مردی در میان برف‌های کوه فوجی ژاپن

کوه فوجی آن سوی یک بزرگراه در زاپن

چشم انداز کوه فوجی در شهر

شکوفه‌های بهاری اطراف کوه فوجی ژاپن

تابه‌حال به ژاپن سفر کرده‌اید؟ آیا در این سفر از کوه فوجی بازدید داشتید؟ به نظر شما چشم‌انداز کوه فوجی در کدام فصل زیباتر به نظر می‌رسد؟ فراموش نکنید که کجارو و کاربران آن را از نگاه، نظر و تجربه‌های ارزشمند خود مطلع سازید.

چنانچه اهل سفر هستید، عکس‌های خوبی از مسافرت به مناطق مختلف تهیه می‌کنید و تمایل به معرفی آثار هنری خود دارید، می‌توانید تصاویر آثار به‌همراه معرفی کوتاهی از خود را به آدرس ایمیل info[at]kojaro.com ارسال کنید. آثار ارسالی، در صورت تایید، با نام شما در رسانه کجارو منتشر خواهند شد.

منبع عکس کاور: Japan Wonder Travel Blog؛ عکاس: نامشخص

مطالب مرتبط:

دیدگاه