ماجراجویی در جاده‌های کالیفرنیا

فاطمه حکمت شعار
فاطمه حکمت شعار سه شنبه، ۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۰۲
ماجراجویی در جاده‌های کالیفرنیا

یک عکاس آلمانی علاقه‌مند به سیر و سیاحت، با سفر انفرادی به آمریکا، تصاویر سفر جاده‌ای خود را با مخاطبان به اشتراک گذاشت.

بسیاری از افراد علاقه‌مند به سفرهای جاده‌ای هستند؛ اما تنها برخی از آن‌ها، در میان جاده از خودروهای خود پیاده می‌شوند تا از زیبایی‌های اطراف لذت ببرند یا تصاویری به یادگار ثبت کنند. جولیا نیمکه (Julia Nimke) عکاس اهل برلین آلمان، از جمله افرادی است که به مناظر اطراف جاده توجه می‌کند و برخی از بهترین تصاویر را در قاب دوربین خود به ثبت می‌رساند.

جولیا یک هفته‌ در کالیفرنیا به گشت‌وگذار پرداخت و در این سفر انفرادی، کوه، دریا و جاده را پشت سر گذاشت. او به شرق سیرا (Sierra) رفت تا ضمن دیدار با دوستان خود، به کشف مکان‌های تازه بپردازد. خانم نیمکه درباره این سفر جاده‌ای خود چنین می‌گوید:

یک هفته در جاده گذشت؛ تنها من بودم و جیپ؛ از سانفرانسیسکو به‌سمت شرق سیرا رفتم تا با دوستانم آشنا شوم و بخش‌هایی از کشوری را کشف کنم که قبلا ندیده‌ام. بزرگراه ۱۰۸، مسیر جایگزین زیبایی است که از جنگل ملی استانیسلاس (Stanislaus National Forest) می‌گذرد. بنابراین، به‌جای رانندگی تماشایی و جذاب را از طریق یوسمیتی (Yosemite)، مسیر متفاوتی را انتخاب کردم و بسیار آن را دوست داشتم.

هنگام غروب خورشید به دریاچه مونو (Mono Lake) رسیدم و در ساحل دریاچه خوابیدم. حتی با وجود اینکه در آن زمان، آتش‌سوزی‌های جنگلی اتفاق افتاده بود؛ من شفاف‌ترین کهکشان راه شیری را که تابه‌حال تجربه کرده‌ام، در آنجا دیدم. به سیرای شرقی رسیدم و شکوه کوه ویتنی (Mount Whitney)، دومین کوه بلند ایالات متحده، از داخل کابین قابل‌مشاهده بود.

در ادامه قاب‌هایی از این سفر مهیج را با هم تماشا کنیم.

منظره ای زیبا در میان جاده کالیفرنیا

جاده ای با پستی و بلندی در کالیفرنیا

جزیره ای صخره ای در کالیفرنیا

بازار کوچک محلی در میان جاده

تصویری از جاده کالیفرنیا در آینه بغل ماشین

امواج آب در ساحل کالیفرنیا

اتاقک سیار در میان جاده کالیفرنیا

خانه ای کوچک در میان جاده کالیفرنیا

آب تنی مردم در میان آب های کالیفرنیا

آب های خروشان در کالیفرنیا

منظره ای از کوهستان و طبیعت زیبای کالیفرنیا

شب پر ستاره در میان جاده کالیفرنیا

جزیره ای کوهستانی در کالیفرنیا

پرنده ای در آسمان کالیفرنیا

زن و مردی در غروب کالیفرنیا

کوهستانی در آن سوی آب در کالیفرنیا

منظره ای از کوهستان در کالیفرنیا

چشم انداز منظره جاده ای کالیفرنیا پشت در و پنجره

میوه کاج در دست

خودرویی در آن سوی جاده کالیفرنیا

یک دسته گیاه بیابانی در دست

یک ماشین در میان جاده کوهستانی کالیفرنیا

تجربه سفر جاده‌ای طولانی را داشته‌اید؟ به این نوع سفر علاقه‌مند هستید؟ تصاویر خانم «جولیا نیمکه» از سفر جاده‌ای در آمریکا، مورد توجه شما قرار گرفت؟ لطفا نگاه، نظر و تجربه خود را با کجارو و کاربران آن به اشتراک بگذارید.

چنانچه اهل سفر هستید، عکس‌های خوبی از مسافرت به مناطق مختلف تهیه می‌کنید و تمایل به معرفی آثار هنری خود دارید، می‌توانید تصاویر آثار به‌همراه معرفی کوتاهی از خود را به آدرس ایمیل info[at]kojaro.com ارسال کنید. آثار ارسالی، در صورت تایید، با نام شما در رسانه کجارو منتشر خواهند شد.    

مطالب مرتبط:

منبع julianimke

دیدگاه