عمارتی رویایی در کرمانشاه؛ آرامش گمشده خانه‌های خشتی

صدیقه شجاعی
صدیقه شجاعی جمعه، ۳ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۰۳
عمارتی رویایی در کرمانشاه؛ آرامش گمشده خانه‌های خشتی

هنرمندی ایرانی با استفاده از هوش مصنوعی، خانه‌ای خشتی در کرمانشاه طراحی کرده است.

خانه‌های قدیمی ایرانی همواره در هماهنگی با طبیعت ساخته می‌شدند و زیبایی بصری فوق‌العاده زیادی داشتند. خانه‌های کرمانشاه نیز از این امر مستثنا نبودند. معمار خلاقی به نام کاوه دادگر در صفحه اینستاگرام kaveh__dadgar@ تصاویر جذابی از خانه‌ای کرمانشاهی منتشر کرده که با هوش مصنوعی طراحی کرده است. این هنرمند می‌گوید:

می‌دانستید که خانه‌های کرمانشاه در ۱۰,۰۰۰ سال قبل از خشت بودند؟ به نظرم، خشت بخش بزرگی از هویت و بافت معماری ایرانی است که آن را گم کرده‌ایم. دوست داشتم خانه‌ای طراحی کنم که بتواند این تصویر را به‌شکل امروزی و مدرن نشان دهد.

کاوه دادگر که سابقه همکاری در دوره‌های مختلف کانون معماران معاصر ایران از سال ۱۳۹۴ تاکنون را در کارنامه خود دارد، فارغ‌التحصیل دانشگاه کنت انگلستان و عضو انجمن معماران سلطنتی بریتانیا است. او درباره علت علاقه خود به طراحی خانه‌های ایرانی با هوش مصنوعی می‌گوید:

حدود ۱٫۵ سالی می‌شود که در این زمینه فعالیت می‌کنم و به‌دنبال زنده‌کردن میراث فراموش‌شده‌ای هستم که در تاریخ جا مانده است.

آشپزخانه مدرن عمارتی کرمانشاهی

سرویس بهداشتی عمارت مدرن کرمانشاهی

سالن پذیرایی و مدرن خانه‌ای خشتی در کرمانشاه

آشپزخانه بزرگ یک عمارت کرمانشاهی

طراحی خانه‌ای کرمانشاهی با هوش مصنوعی

اتاق خواب خانه‌ای مدرن در کرمانشاه

کتابخانه‌ای در عمارتی خشتی در کرمانشاه

حمام یک عمارت مدرن خشتی در کرمانشاه

دکوراسیون و مبلمان خانه‌ای خشتی در کرمانشاه

طراحی پذیرایی یک عمارت کرمانشاهی با هوش مصنوعی

از تماشای تصاویر این خانه خشتی کرمانشاهی لذت بردید؟ دوست دارید که برای چند روز هم که شده در چنین خانه‌ زیبایی زندگی کنید؟ حتما کاربران کجارو را در جریان دیدگاه خود قرار دهید.

مطالب مرتبط:

دیدگاه