اگر ماه‌های سال آدم بودند، چه شکلی می‌شدند؟

صدیقه شجاعی
صدیقه شجاعی دوشنبه، ۸ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۰۳
اگر ماه‌های سال آدم بودند، چه شکلی می‌شدند؟

هنرمندی مشهدی، ماه‌های سال را به‌شکل انسان تجسم و طراحی کرده است.

«علی میری» تصویرگری مشهدی است که از کودکی به نقاشی علاقه‌مند بود. او از سن ۱۷ سالگی به‌صورت حرفه‌ای در زمینه تصویرگری فعالیت می‌کند. این هنرمند مجموعه طرح‌هایی با عنوان «اگر ماه‌های سال آدم بودند» در صفحه اینستاگرام alimiriart@ منتشر کرده که با استقبال کاربران مواجه شده است. علی میری درباره آثارش می‌گوید:

به‌ظاهر، ما انسان‌ها در یک عالم زندگی می‌کنیم؛ اما بدون شک هر آدمی دنیا را به‌شکل منحصربه‌فردی می‌بیند و درک می‌کند. گفته می‌شود که در دنیا هیچ دو چیزی، به‌اندازه دنیای دو انسان از هم دور نیست. مجموعه‌ «اگر ماه‌های سال آدم بودند» نوعی افشاکردن ادراک شخصی من محسوب می‌شود و تلنگر کوچکی است، از اینکه ما آدم‌ها می‌توانیم چقدر دیدگاه‌ها و تحلیل‌های متفاوتی داشته باشیم.

 

فروردین به شکل مردی متمول

طراحی اردیبهشت به شکل زن

طراحی یک زن برای ماه خرداد

طراحی مرد ورزشکار برای تیر

طراحی یک زن برای ماه مرداد

طراحی یک نظامی برای ماه شهریور

طراحی مرد سخنران برای ماه مهر

طراحی مردی با گوی نورانی برای ماه آبان

طراحی زن ورزشکار برای ماه آذر

طراحی یک زن برای ماه دی

طراحی مرد دوچرخه‌سوار برای ماه بهمن

طراحی زنی با دستکش بوکس برای اسفندماه

از تماشای تجسم انسانی ماه‌های سال لذت بردید؟ متولد کدام ماه هستید و فکر می‌کنید که طراحی آقای میری با ماه تولدتان هم‌خوانی دارد؟ حتما دیدگاه خود را با کاربران کجارو در میان بگذارید.

چنانچه شما نیز در زمینه‌های هنری فعالیت می‌کنید، می‌توانید تصاویر آثارتان را همراه با معرفی کوتاهی از خود به آدرس ایمیل info[at]kojaro.com ارسال کنید تا در صورت تایید، با نام شما منتشر شود.

مطالب مرتبط:

دیدگاه