عکس های دیدنی از انگلستان، سرزمین شکوه و امید

صدیقه شجاعی
صدیقه شجاعی چهار شنبه، ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۱
عکس های دیدنی از انگلستان، سرزمین شکوه و امید

انگلیس یکی از کشورهای معروف اروپایی و از مقاصد گردشگری پرطرفدار در دنیا است که با جاذبه‌های تاریخی، خانواده سلطنتی، هوای بارانی و... بین مردم سراسر جهان شناخته می‌شود. 

انگلستان بخشی از بریتانیا است که شامل کشورهای انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی می‌شود؛ ضمن اینکه این کشور از شمال با اسکاتلند و از غرب با ولز همسایه است. وجود تعداد زیادی رودخانه‌ بزرگ و نهرهای کوچک باعث حاصلخیزی این سرزمین شده‌اند و از همین رو، انگلیس برای هزاران سال از کشاورزی پررونقی برخوردار بوده است. در اوایل قرن نوزدهم، انگلستان به کانون انقلاب صنعتی در سراسر جهان تبدیل و خیلی زود صنعتی‌ترین کشور جهان شد. هم‌اکنون نیز این سرزمین یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای دنیا را در اختیار دارد و لندن، پایتخت انگلیس، در زمره بزرگ‌ترین مراکز مالی دنیا به حساب می‌آید. صنایع اصلی کشور عبارت‌اند از: مواد شیمیایی، داروسازی، هوافضا، کشتی‌سازی، گردشگری و فناوری اطلاعات.

از شهرهای بزرگ انگلیس می‌توان به بیرمنگام، منچستر، شفیلد، لیورپول، نیوکاسل و لیدز اشاره کرد که اغلب در طول سال هوای بارانی دارند. هیچ مکانی در انگلستان بیش ۱۲۰ کیلومتر با دریا فاصله ندارد و جالب اینکه انگلیس در ۳۴ کیلومتری فرانسه قرار گرفته است و توسط کانال مانش به یکدیگر متصل می‌شوند. جمعیت انگلیس حدود ۵۶ میلیون نفر است که پرجمعیت‌ترین کشور در بریتانیا به حساب می‌آید.

انگلستان به‌خاطر سنت ادبی طولانی و غنی‌ و همچنین معماری، نقاشی، تئاتر، موزه‌های متنوع و دانشگاه‌هایش مورد توجه بوده، ضمن اینکه نقش مهمی در موسیقی راک ایفا کرده است. نویسندگان تاثیرگذار متعددی در طول تاریخ در انگلیس ظهور کرده‌اند؛ اما شاید معروف‌ترین آن‌ها ویلیام شکسپیر باشد که آثاری مانند رومئو و ژولیت، مکبث و هملت را نوشته بود. جورج اورول یکی دیگر از مهم‌ترین نویسندگان تاریخ ادبیات انگلیس و جهان نیز کتاب‌های شاخصی همچون مزرعه حیوانات و ۱۹۸۴ را در کارنامه خود دارد. با توجه به اینکه برخی از بهترین دانشگاه‌های جهان مانند آکسفورد و کمبریج در انگلیس قرار گرفته‌اند، بسیاری از سیاستمداران، دانشمندان و حتی داستان‌نویسان مشهور جهان از دانشگاه‌های این کشور فارغ‌التحصیل شده‌اند. دانشمندان معروفی همچون ایزاک نیوتن، چارلز داروین و استیون هاوکینگ نیز اهل انگلیس بوده‌اند. خانواده سلطنتی از دیگر چهره‌های مشهور در این کشور هستند؛ به‌خصوص ملکه الیزابت دوم که از سن ۲۵ سالگی برای مدت ۷۰ سال سلطنت کرد.

کشور انگلیس یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری جهان محسوب می‌شود که جاذبه‌های تاریخی مختلفی از سازه‌های ماقبل تاریخ و محوطه‌های روم باستان تا قلعه‌های چند صد ساله را در خود جای داده است. استون هنج در دشت سالزبری، تاور بریج، برج لندن، کاخ باکینگهام، چشم لندن، موزه بریتانیا و گالری ملی در لندن، قلعه وینزر در شهر وینزر، کلیسای جامع کنتربری در کنتربری، باغ وحش چستر در چشر و غیره از جاهای دیدنی انگلیس هستند که ارزش یک بار بازدید را دارند.

تلفن عمومی قرمز در لندن

تخته سنگ های عظیم در استون هنج

برج بیگ بن در شب لندن

تاور بریج در لندن

صخره ای بزرگ در مجاورت دریا در انگلیس

عمارتی سفیدرنگ با گنبدی بزرگ در انگلیس

ساختمان مدرن موزه در منچستر

اتوبوس دو طبقه قرمز در لندن

پل لندن در هوای ابری

چند ساختمان مدرن نقره ای در انگلیس

چرخ و فلک لندن در شب

تلفن عمومی لندن

تاور بریج لندن

قطعا سفر به شهرهای انگلیس، تجربه‌ای لذت‌بخش و فراموش‌نشدنی برای هر یک از گردشگران رقم می‌زند. اگر شما نیز جزو این دسته از افراد هستید و خاطره و تجربه جالبی دارید، می‌توانید آن را با کاربران کجارو در میان بگذارید.

مطالب مرتبط:

دیدگاه