چطور چمدان سفر ببندیم؟

روژین  پورحیدر
روژین پورحیدر چهار شنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۰
چطور چمدان سفر ببندیم؟

بستن چمدان یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که قبل از سفر باید به آن توجه کنید. در ادامه به راهکارهایی کاربردی در این خصوص اشاره خواهیم کرد.با کجارو همراه باشید.

اگر جزو گردشگران تمام عیار باشید که برنامه‌‌ریزی خاصی برای مسافرت در دست دارند به طور حتم با طریقه‌ی صحیح جمع‌آوری لوازم و تجهیزات شخصی‌تان برای شروع سفر آشنا هستید. این پست مخصوص گردشگران آماتوری است که به تازگی قرار است به دنیای سفرهای حرفه‌ای وارد شوند.

ترفندهای بستن چمدان

زمانی که پروسه‌ی بسته‌بندی و جمع‌آوری لوازم سفرتان را آغار می‌کنید. ضروری است همواره برنامه‌ی جامع و خاصی را دنبال کنید. با مد نظر قرار دادن این برنامه در مرحله‌ی نخست تمام آنچه را که در طول سفر به آن احتیاج خواهید داشت، در چمدان خود لحاظ می‌کنید و در ثانی می‌توانید به ساده‌ترین نحو ممکن وسائل خود را در طول سفر جا به جا کرده و به راحتی از پس حمل آن‌ها برآیید.

در این بین، گردشگران حرفه‌ای نیز معتقدند که هنر بسته‌بندی لوازم در حین سفر روند مسافرت را به مراتب راحت‌تر خواهد کرد.

در اینجا به برخی نکات ظریف که ضروری است حین بسته‌بندی لوازم و چمدان‌تان آن‌ها را مد نظر قرار دهید اشاره خواهیم کرد.

سبک سفر باشید. این مسأله یکی از مهم‌ترین قواعدی است که می‌توانید با توجه به آن به بهترین نحو لوازم مورد نیاز خود در سفر را تهیه و بسته‌بندی کرده و به آنچه که در طول سفر مورد نیاز شما است، دسترسی داشته باشید.

فراموش نکنید که این چمدان در پروسه‌ی سفر همراهتان خواهد بود. از فرودگاه گرفته تا ایستگاه راه‌آهن و یا اتوبوس. خلاصه اینکه چمدان شما در طول سفر شبیه سایه پابه‌پای شما خواهد آمد.

به این ترتیب بهترین راه برای هرچه مختصر کردن لوازم و وسائل شخصی در طول سفر، تهیه‌ی فهرستی کامل از هر چیزی است که شما به آن نیاز خواهید داشت. در کنار آن فهرستی از ملزومات مورد نیاز در مواقع خاص را هم ترتیب ببینید. این ملزومات شامل (کفش کوهنوردی و یا لباس شب برای حضور در مهمانی‌های رسمی می‌شود) پس از آن با مرور لیست می‌توانید وسایل غیرضروری را حذف کرده و چمدانی مختصر و مفید از وسایلی را که به طور حتم مورد نیازتان خواهند بود، در دست داشته باشید.

چطور چمدان ببندیم؟

اگر سفری طولانی در پیش دارید لباس‌های کم‌حجم را انتخاب کنید. در این حالت می‌توانید با به همراه داشتن چند قطعه صابون آن‌ها را به راحتی با دست بشورید.

اگرچه چک کردن وضعیت آبُ‌وهوایی مقصد قبل از سفر جزوی از ضرورت‌ها به شمار می‌آید، اما به همراه داشتن لباس مناسب برای شرایط اقلیمی نامساعد را مد نظر قرار دهید. همیشه خودتان را برای رویارویی با بدترین‌ وضعیت جوی آماده کنید تا غافلگیر نشوید. به علاوه‌ی این، نسبت به توصیه‌هایی که می‌شنوید محتاط باشید. به طور مثال اگر شنیدید که در جزیره‌ای که قصد دارید به آن سفر کنید خبری از باران نیست، منطقی عمل کنید و یک بارانی را در چمدان خود بگنجانید.

تا جای ممکن جانب احتیاط را نگه دارید. توجه داشته باشید که هرچقدر هم که حواس‌تان را به اطراف جمع کنید، ممکن است بنابر اتفاق چمدان شما در طول سفر گم شود، ممکن است دزدیده شود و یا هر اتفاق ناگوار دیگر.

بنابراین منطقی است اگر کارت بانکی، مدارک شناسایی، پول نقد و هر نوع وسیله‌ی ارزشمند دیگری را در کیفی کوچک نزد خودتان نگه دارید. به این ترتیب در صورت از دست دادن چمدان آشفته نخواهید شد. از جهت دیگر همواره ۲  کپی از پاسپورت، بلیط و مدارک شناسایی خود تهیه کنید. یکی از کپی‌ها را به یکی از نزدیکان قابل اعتمادتان بسپارید و دیگری را با خود به همراه داشته باشید. اسکن کردن مدارک شناسایی و ذخیره‌ی آن‌ها در اکانت ایمیل شخصی، از دیگر تمهیداتی است که سفری امن را برای شما تضمین می‌کند. به این طریق می‌توانید در صورت وقوع حادثه و یا از دست دادن اصل مدارک  در هر موقعیتی به مدارک شناسایی خود دسترسی داشته باشید.

 از دیگر مواردی که در آماده‌سازی چمدان سفر لازم است به آن توجه کنید، خطر نشت مایعات است.

 بطری شامپو، کرم‌های مرطوب‌کننده و هر نوع ماده‌ی مایعی که در چمدان خود حمل می‌کنید، ممکن است برایتان مشکل‌ساز شود. برای جلوگیری از این جریان بهتر است که تمام مواد مایعی که قصد دارید با خود به همراه داشته باشید را در یک کیف کوچک‌تر قرار داده و  بعد از آن با جای دادن کیف در یک کیسه‌ی نایلونی خطر نشت و سرایت تصادفی مایعات را به حداقل برسانید.

لوازم ضروری‌ را در کیف دستی قرار دهید. اگر به صورت هوایی سفر می‌کنید دقت داشته باشید که ضروری است داروها، لوازم آرایشی بهداشتی ضروری و یا مدارک و وسایل ارزشمند خود را درون ساک دستی‌تان حمل کنید و از قرار دادن این لوازم در چمدان‌تان خودداری کنید.

ترفندهای بستن چمدان

 مخصوصا اگر سفری طولانی در پیش دارید و در طول سفر لازم است خط هوایی خود را تغییر دهید، احتمال گم شدن چمدان‌تان بیشتر خواهد شد. در این صورت بهتر است که تمام لوازمی که در طول ۲ روز آینده به آن احتیاج خواهید داشت را در ساک دستی خود حمل کنید.

گردشگران حرفه‌ای در این شرایط سعی می‌کنند لباس‌های ضروری و مورد نیاز خود را نیز در ساک دستی‌شان حمل کنند تا در صورت نیاز بتوانند به ساده‌ترین حالت ممکن به آن‌ها  دسترسی داشته باشند.

 

مطالب مرتبط:

منبع superpages

دیدگاه