ناگفته‌هایی درباره شرکت هواپیمایی قطر که باید بدانید

تیم  کجارو
تیم کجارو پنجشنبه، ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۰
ناگفته‌هایی درباره شرکت هواپیمایی قطر که باید بدانید

شرکت هواپیمایی قطر یکی از ایرلاین‌های بزرگ و شناخته‌شده جهان است که خدمات متنوعی را به مسافران هوایی عرضه می‌کند.

شرکت هواپیمایی قطر از ایرلاین‌های پیشرویی است که نخستین پرواز بسیاری از هواپیماهای پیشرفته با حمایت آن انجام شده است. این نگاه روبه‌جلو و ارائه خدمات باکیفیت دیگر است که باعث شده در سال ۲۰۰۴، این شرکت موفق به دریافت رتبه‌بندی پنج‌ستاره شود. در این مقاله می‌خواهیم حقایق جالبی درباره قطر ایرویز را با شما در میان بگذاریم.

با قطر ایرویز آشنا شوید  

قطر ایرویز

شرکت هواپیمایی قطر از ایرلاین‌های باتجربه و مهم دنیا است. این شرکت که در سال ۱۹۹۳ میلادی فعالیت خود را شروع کرده، متعلق به خاندان سلطنتی قطر بوده است و در سال ۱۹۹۷ با نظارت تیم کاری جدیدی، فعالیت‌هایش را از سر گرفت. در حال حاضر، حدود ۵۰ درصد از سهام این شرکت به دولت قطر اختصاص دارد و باقی آن هم متعلق به سرمایه‌گذاران خصوصی دیگر است. قطر ایرویز (QATAR airways) در دوحه قرار دارد و به‌عنوان شرکتی پنج‌ستاره و باکیفیت شناخته می‌شود.  تعداد اندکی از شرکت‌های هواپیمایی موفق به دریافت این عنوان معتبر شده‌اند. این عنوان و جایگاه از سوی مرجع خصوصی و مستقل صنعت هوایی یعنی شرکت اسکای‌ترکس (Skytrax) به شرکت‌های هوایی ارائه می‌شود. 

در سال ۲۰۰۶، شرکت هواپیمایی قطر فرودگاه بین‌المللی دوحه را هم تاسیس کرد. این فرودگاه مخصوص پروازهای تراز اول یا فرست‌کلاس و کلاس تجاری است و برای پروازهایش از انواع هواپیماهای ایرباس 600 A340 بهره می‌برد. 

مسیر هواپیماهای شرکت هوایی قطر چیست؟ 

شرکت هواپیمایی قطر از معدود ایرلاین‌هایی است که پروازهایی به‌سمت نقاط مختلف جهان در تمام قاره‌ها را مدیریت می‌کند. این شرکت در نخستین پروازهای خود، هواپیماهایی را راهی آمریکای جنوبی به‌مقصد بوئنوس‌آیرس و سائوپولو کرد. 

از فوریه ۲۰۱۷ هم طولانی‌ترین پروازهایش را مدیریت کرده است. مسیر این پرواز طولانی از دوحه قطر به اوکلند نیوزلند بوده است. شمار پروازهایی که از سوی قطر ایرویز انجام می‌شود به حدود ۱۷۷ مقصد مختلف در دنیا می‌رسد. 

امکانات ایرلاین قطر چیست؟ 

همان ‌طور که پیش‌تر هم اشاره شد، این شرکت هوایی در خصوص به‌کارگیری فناوری‌های تازه، هواپیماهای جدید و امکانات مختلف پرواز برای مسافران بسیار قوی عمل می‌کند. با خرید بلیط سفر پروازهای کلاس تجاری این شرکت می‌توانید از پنل‌هایی استفاده کنید که به شما در طول پرواز حریم خصوصی مطلوبی پیشکش می‌کنند. 

در واقع، مسافران با وجود صندلی‌های قابل‌تغییر پروازهای این ایرلاین می‌توانند محوطه‌ای شبیه به کابینی خصوصی برای خود تشکیل بدهند. توسعه امکانات ایرلاین قطر در مسیرهای مختلف و کشورهای گوناگون هم قابل‌توجه است. این شرکت سرمایه‌گذاری‌هایی هم در کشور ایتالیا در پروژه شرکت هوایی ایرایتالیا انجام می‌دهد. 

هواپیماهای ایرلاین قطر را می‌شناسید؟ 

پیشرو بودن در انتخاب هواپیماهای مسیرهای مختلف و استفاده از بهترین وسایل حمل‌ونقل هوایی از ویژگی‌های شاخص قطر ایرویز است. این شرکت در سال ۲۰۱۹، آخرین ایرباس a340 600 خود را بازنشست کرد تا سن ناوگان هوایی‌اش را کاهش بدهد. 

میانگین سنی ناوگان ایرلاین قطر در حدود ۶ سال است و یکی از جوان‌ترین و مدرن‌ترین هواپیماهای موجود در صنعت هوایی را دارد. از هواپیماهای مدرن و مطرح مورد استفاده از سوی شرکت‌های هواپیمایی قطر باید به موارد زیر اشاره کنیم: 

  • بوئینگ B777-200 LR و B777-300ER: این دو هواپیما از بهترین وسایل حمل‌ونقل ناوگان هوایی قطر هستند.
  • بوئینگ B787 - دریم‌لاینر (DREAM-LINER): این هواپیما هم یکی از مجهزترین گزینه‌های ممکن و به‌زعم کارشناسان، شاهکاری در صنعت هوایی است.
  • ایرباس A320: هواپیمای ایرباس مذکور هم دارای ۱۲ صندلی در کلاس تجاری و ۱۲۰ مورد در کلاس اقتصادی است. این هواپیما هم کیفیت خوبی برای پرواز در مسیرهای مختلف دارد.
  • ایرباس A350-900: این هواپیما هم از بهترین موارد موجود در ناوگان هوایی جهانی است و درجه کیفیت پرواز با آن با موارد معدودی قابل‌مقایسه است.
  • ایرباس A350-1000: این وسیله یکی از پیشرفته‌ترین گزینه‌های موجود است.

اقدامات برجسته شرکت هواپیمایی قطر چیست؟ 

یکی از دلایل موفقیت ایرلاین قطر در این است که همیشه سیاست‌های پویا و منعطفی را در مواجهه با شرایط مختلف به کار می‌گیرد. برای مثال، قوانین جدید قطر ایرویز در دوران کرونا باعث شد که تنها شرکتی باشد که پروازهایی امن با رعایت پروتکل‌های بهداشتی سطح بالا را در تمام دوران کرونا مدیریت کرد. 

فناوری‌هایی که از سوی ایرلاین برای مسافران ارائه می‌شد، مانع از برخورد خطرناک آن‌ها با دستگاه‌های مختلف و پیش‌برد روند پرواز بود. مسافران بی‌نیاز از لمس دستگاه‌های مختلف و با بهره‌مندی از ابزارهایی به‌روز و خودکار می‌توانستند وارد هواپیما شوند و به‌سمت مقصد بروند. این اقدامات بهداشتی ضریب ایمنی مسافران در طول پرواز را بالا می‌برد و از ابتلای مسافران به بیماری‌ها پیشگیری می‌کرد. 

تخفیف دانشجویی قطر ایرویز چگونه است؟ 

تخفیف دانشجویی قطر ایرویز

یکی از جذابیت‌های شرکت هواپیمایی قطر در ارائه خدماتی مخصوص دانشجویان است. تخفیف دانشجویی قطر ایرویز برای تسهیل تردد دانشجویان و کمک به مدیریت بودجه و هزینه‌های پروازشان ارائه می‌دشود. افرادی که در مقاطع مختلف دانشگاهی در رده سنی ۱۸ تا ۳۰ سال مشغول به تحصیل هستند، با ثبت‌نام در باشگاه دانشجویان قطر ایرویز می‌توانند از تخفیف برای خرید بلیط استفاده کنند. 

تخفیف‌هایی از ۱۰ تا ۲۰ درصد برای خرید بلیط دانشجویان از سوی ایرلاین قطر در نظر گرفته می‌شود. با پایان‌یافتن تحصیل دانشجویان و رسیدن آن‌ها به ۳۰ سالگی، امکان استفاده از خدمات تخفیف دانشجویی ایرلاین قطر هم از بین می‌رود. 

در آخر 

قطر ایرویز از بهترین شرکت‌های هواپیمایی دنیا است. این شرکت با بهره‌مندی از هواپیماهای درجه‌یک و پیشرفته، ارائه امکانات و خدمات رفاهی مختلف در طول پرواز و توسعه پروژه‌های هوایی در کشورهای مختلف توانسته در شمار فهرست کوتاه ایرلاین‌هایی قرار بگیرد که موفق به دریافت پنج ستاره کیفی شده‌اند.

مطالب مرتبط:

دیدگاه