کدام ایرلاین های داخلی بیزینس کلاس دارند؟

تیم  کجارو
تیم کجارو دوشنبه، ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۰
کدام ایرلاین های داخلی بیزینس کلاس دارند؟

ایرلاین ماهان، هواپیمایی ایران ایر، ایرلاین معراج و شرکت هواپیمایی کیش ایر از جمله ایرلاین‌های داخلی محسوب می‌شوند که دارای کلاس بیزینس هستند.

در مراحل خرید یا بعد از تهیه بلیط پرواز و پیش از سوار شدن به هواپیما ممکن است چند سوال ذهن شما را درگیر کرده باشد؛ به‌عنوان مثال، زمان خرید بلیط هواپیما، چه ایرلاینی را با چه کلاس پروازی انتخاب کنید؟ چه ساعتی برای خرید بلیط ارزان بهتر است؟ یا مسافران پرواز اولی زمان سفر در فرودگاهی مثل مهرآباد تهران چطور باید کارت پرواز را دریافت کنند؟ و سوالاتی از این دست که ما در این مقاله سعی داریم یکی از این سوالات را به‌طور تخصصی پاسخ دهیم و ایرلاین‌هایی را معرفی کنیم که پروازهای بیزینس کلاس را ارائه می‌کنند. کلاس بیزینس معمولا توسط افرادی انتخاب می‌شود که علاقه به سفر لوکس دارند.

انواع بلیط هواپیما بر اساس کلاس های پروازی

کلیه بلیط‌های هواپیما با توجه به خدماتی که در طول پرواز ارائه می‌شود به سه دسته اکونومی، بیزینس کلاس و فرست کلاس تقسیم می‌شوند که به آن کلاس پروازی می‌گویند. تمامی شرکت‌های هواپیمایی در ایران تنها دارای دو کلاس پرواز اکونومی و بیزنیس کلاس هستند. از جمله این شرکت‌های هوایی می‌توان از ایرلاین ماهان، هواپیمایی ایران ایر، ایرلاین معراج و شرکت هواپیمایی کیش ایر را نام برد که در ادامه به پاره توضیحاتی در مورد هرکدام می‌پردازیم.

پروازهای بیزینس کلاس ایرلاین ماهان

در ایرلاین خصوصی ماهان، پروازهای بیزینس کلاس بنا بر داخلی و خارجی بودن پرواز با یکدیگر متفاوت هستند. البته اکثر خدمات ارائه شده در طول این دو پرواز مشترک‌اند؛ جز در مواردی همچون پخش MP3/DVD به‌طور شخصی، کمی متفاوت است. همچنین در راستای ایجاد آسایش مسافران در پروازهای طولانی کیف‌هایی شامل لوازم آرایشی، بهداشتی و تحریری نیز هدیه می‌دهند. علاوه بر این، به کودکان دو تا ۱۲ سال هدیه‌ای برای سرگرمی داده می‌شود. همچنین، در تمامی پروازهای بیزینس کلاس، پتو و بالش بسته‌بندی و ضدعفونی‌شده در اختیار مسافران قرار می‌گیرد.

پرواز بیزینس کلاس

از جمله خدمات ارائه شده در پروازهای بیزینس کلاس ماهان می‌توان به صندلی‌های راحت و قابل تنظیم در محیط ایدئال اشاره کرد. این صندلی‌ها در کابینی قرار گرفته که مناسب مطالعه و کارهای روزمره است. علاوه بر این، مهمانداران آموزش دیده و مجرب با گذراندن بهترین دوره‌های تخصصی متفاوت و دوره‌های ایمنی طبق استانداردهای بین‌المللی و کشوری در خدمت مسافران هستند. ایرلاین ماهان با داشتن کترینگ مجهز، پذیرایی متنوع با غذای مخصوص ایرانی و بین‌المللی همراه با میزبانی منحصربه‌فرد را برای شما ارائه می‌دهد.

علاوه بر این، می‌توان به تلویزیون ۴۲ اینچ داخل هر کابین اشاره کرد که برنامه‌های مختلف مثل فیلم‌های طنز، کلیپ‌های ورزشی و آموزشی از آن پخش می‌شود. همچنین امکان خرید از داخل پرواز از محصولات متنوع با بهترین مارک‌های معتبر دنیا با کمترین قیمت به‌منظور مشتری‌مداری و همکاری با شرکت‌های معتبر بین‌المللی نیز در این پروازها وجود دارد. پرواز بیزینس کلاس ایرلاین ماهان مخصوص افرادی است که قصد سفری راحت با امکانات عالی را دارند.

پرواز بیزینس کلاس هواپیمایی ایران ایر

شرکت هواپیمایی ایران ایر در پروازهای بیزینس کلاس خود، علاه بر مسافران به بعضی از شرکت‌های بین‌المللی و داخلی نیز خدمات ارائه می‌دهد. از جمله مزایای سفر با استفاده از پروازهای بیزینس کلاس ایران ایر می‌توان صندلی‌های مبله درجه یک با قابلیت تنظیم در شرایط متفاوت، مهمانداران با‌سابقه و ماهر و استفاده از سرویس پذیرایی در بزرگ‌ترین کترینگ خاورمیانه را نیز نام برد. با توجه به امکانات ارائه شده در این کلاس پروازی، طبیعی است که هزینه بیشتری باید پرداخت کرد، بنابراین برای سلیقه افرادی مناسب است که می‌خواهند سفری لاکچری و راحت داشته باشند.

پروازهای بیزینس کلاس در ایرلاین معراج

هواپیمایی معراج با کسب لقب کمترین میزان تاخیر در پروازهای خود، در بین ایرلاین‌ها به‌عنوان یک شرکت هوایی تازه‌تاسیس همراه با پرسنل جوان و ناوگان هوایی مدرن دارای اعتبار بالایی شناخته می‌شود. از جمله امکانات پروازهای بیزینس کلاس در ایرلاین معراج می‌توان به صندلی‌های راحت و به‌روز و مجهز به LCD اختصاصی، سرگرمی‌های مطابق با استانداردهای بین‌المللی و پذیرایی ویژه همراه با کیفیت عالی در غذاها نیز اشاره کرد. در نتیجه، به‌دلیل داشتن فضای راحت و شرایط بهتر ویژه مسافران، بلیط هواپیمای بیزینس کلاس معراج دارای قیمت بیشتری است.

پرواز بیزینس کلاس

بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی کیش ایر

خطوط هوایی کیش ایر از جمله معروف‌ترین و با کیفیت‌ترین ایرلاین‌ها در بین شرکت‌های هواپیمایی است. پروازهای ایرلاین کیش ایر به دو صورت بیزینس و اکونومی صورت می‌گیرد که بیشتر پروازهای بیزینس در مسیرهای مهم مانند تهران به مشهد یا تهران به کیش است. از جمله خدماتی که کیش ایر در پروازهای بیزینس کلاس برای مسافران خود فراهم کرده می‌توان از ناوگان هوایی با کیفیت و مجهز، رعایت حریم خصوصی مسافران با برخورداری از صندلی‌های راحت با فاصله زیاد از یکدیگر، رعایت رفاه حال و آسایش مسافران، کیفیت در نوع پذیرایی و سرویس‌دهی عالی در طول پرواز، همچنین پذیرایی در سه وعده صبحانه، ناهار و شام همراه با منوی غذایی با بهترین مواد اولیه نیز نام برد. طبیعتا افرادی که قصد دارند بلیط هواپیمای بیزینس کلاس کیش ایر را برای سفر خود تهیه کنند به‌منظور برخورداری از امکانات عالی و رفاه کامل در طول پرواز باید هزینه بیشتری نسبت به پروازهای اکونومی صرف خرید بلیط کنند.

در این مطلب سعی شد چهار مورد از بهترین ایرلاین‌هایی را معرفی کنیم که پرواز بیزنیس کلاس برای مسافران داخلی و خارجی ارائه می‌کنند. در نهایت ذکر این نکته ضروری است که پروازهای بیزینس کلاس، همان طور که از نام دیگر آن یعنی «کلاس پروازی تجاری» مشخص است، بیشتر مختص شرکت‌ها و کمپانی‌های بزرگ جهت انجام تجارت است. همچنین این پروازها مناسب افرادی است که مشکلی بابت پرداخت هزینه بیشتر برای خرید بلیط هواپیما ندارند. علاوه بر این، پروازهای بیزینس کلاس برای مسیرهای طولانی مناسب است و اگر فاصله مقصد شما زیاد است، توصیه می‌کنیم از این پروازها استفاده کنید. 

مطالب مرتبط:

دیدگاه