عکس هایی از زیبایی شگفت انگیز آب را به تماشا بنشینید (قسمت اول)

سودا سلیمی
سودا سلیمی چهار شنبه، ۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۰
عکس هایی از زیبایی شگفت انگیز آب را به تماشا بنشینید (قسمت اول)

مسابقات عکاسی سالانه‌ی نشنال جئوگرافیک در راه است و عکاسان به طبیعت سفر کرده‌اند تا بهترین صحنه‌ها را شکار کنند. عکس‌های بسیار زیبایی از عکاسان منتشر شده که در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

ما با سختی در تلاش هستیم تا زیبایی های آب را به تصویر بکشیم. امروزه بیشتر مردم جهان ساکن شهرهایی هستند که در سواحل دریاها یا در کنار رودخانه‌ها شکل گرفته‌اند. برای گذراندن تعطیلات اغلب مردم رفتن به ساحل‌های شنی یا استراحت در دریاچه‌ها را ترجیح می‌دهند. غواصان زمانی که به زیر آب برای جستجو در زندگی زیر آب می‌روند، هیجان زیادی را تجربه می‌کنند. مسافران در کنار آبشارها آرامش کامل می‌یابند. آب نه تنها بدن، بلکه ذهن و روح انسان را نیز می‌شوید. در ادامه برترین عکس‌های مسابقه و نظرات عکاسان آن‌ها را به زبان خودشان می‌بینیم.

آلبرتا، کانادا

کانادا

آلبرتا، کانادا

این بهترین سفر من بود. من مشتاقانه منتظر بازدید دوباره‌ی دریاچه‌ی مورانی بودم زیرا در کودکی دو بار به آنجا سفر کرده و خاطرات بسیار خوشی از آنجا داشتم. برگشتن به عنوان یک فرد بالغ به این محل، به این معنی بود که این بار من اختیار کامل برای به تصویر کشیدن تمام مناظر مورد علاقه‌ام را دارم و با قرار گرفتن یک خانم در کادر عکس متوجه شدم که صحنه‌ای که انتخاب کرده‌ام، از نظر همه زیبا است. قرار گرفتن زیبایی‌های کانادا و رویاپردازی‌های یک شخص در یک کادر،  این عکس را به عکس مورد علاقه‌ی من تبدیل کرد.

«پوئرتو ریو ترانکویلو»، (Puerto Rio Tranquilo )، شیلی

شیلی

غارهای مرمری «پاتاگونیا»، (The marble caves of Patagoina)

«لوفوتن»، (Lofoten)، نروژ

نروژ

دهکده‌ای در نروژ

دریای کارائیب

کارائیب

کوسه‌های دریای کارائیب

کوسه‌های دریای کارائیب خجالتی هستند، به همین علت دوربین عکاسی‌ام را روی صخره‌ای در محلی که می‌دانستم اکثرا شنا می‌کنند، نصب کردم و از کنترل از راه دور برای عکس گرفتن استفاده کردم.

«اسی مای»، (Ise Mie)، ژاپن

ژاپن

ژاپن

ژاپنی‌ها بر این باور هستند که این صخره‌ها نشان‌دهنده‌ی اتحاد خدایان ژاپنی است. در فصل زمستان نور مورب به این صخره‌ها می‌تابد و منظره‌ی زیبایی شکل می‌گیرد. برای گرفتن این عکس مدت زمان زیادی صرف کردم تا زاویه‌ی نور مناسب را شکار کنم و آرامش فضا را در عکس نشان بدهم.

«تریئسته»، (Trieste)، ایتالیا

ایتالیا

آب‌ ساکن در کانال بزرک تریئسته

در این عکس آب ساکن کانال‌های ایتالیا که قایق‌های کوچکی روی آن شناور هستند، به اضافه‌ی تصویر زیبای ابرها در آب نشان داده شده است.

رودخانه «بارال»، (Baral)، بنگلادش

بنگلادش

بنگلادش

مردی که در قایقی روی آب و در حال گذر از رودخانه‌ی بارال پارو می‌زند، در عکس نشان داده شده است. این رودخانه‌ی بنگلادش در فصل زمستان جلبکی می‌شود.

دریاچه‌ی «یوگو»، (Yogo)، ژاپن

ژاپن

ژاپن

این دریاچه که به دریاچه‌ی آینه نیز معروف است، انعکاس همه چیز را نمایش می‌دهد.

«واکایاما»، (Wakayama)، ژاپن

ژاپن

ژاپن

حرم «کومانو ناچی»، (Kumano Nachi) و آبشار بزرگ ناچی به عنوان آثار تاریخی توسط یونسکو به ثبت رسیده‌ است. آبشار ناچی ۱۳۳ متر ارتفاع، ۱۳ متر عرض و آبدهی بیش از یک تن در ثانیه دارد. این آبشار، بزرگ‌ترین آبشار ژاپن و محل عبادت برای عبادت‌کنندگان در حرم است.

اقیانوس

اقیانوس

من اقیانوس را بسیار دوست دارم و اقیانوس را خانه‌ی دوم خود می‌دانم. از نظر من باید از تمام اقیانوس‌ها حفاظت کرد. بیشترین مساحت کره‌ی زمین توسط اقیانوس‌ها اشغال شده است. ما بدون اقیانوس‌ها امکان زندگی نخواهیم داشت. آلودگی به تدریج در حال خراب کردن سواحل است و حفاظت از محیط زیست بر عهده‌ی ما است.

«نیگاتا»، (Niigata)، ژاپن

نیگاتا ژاپن

ژاپن

در این عکس جریان مه در صبحگاه مانند آبشاری زیبا می‌نماید.

«واناکا»، (Wanaka)، نیوزلند

نیوزلند

نیوزلند

 من در مورد این درخت معروف در نیوزلند زیاد شنیده بودم و می‌دانستم بسیاری از این درخت عکس گرفته‌اند، پس من هم دست به کار شدم،  تا طلوع خورشید صبر کردم و این منظره‌ی زیبا را شکار کردم.

«آنتارکتیا»، (Antarctica)

آنتارکتیا

شبه‌جزیره‌ی آنتارکتیا

من مشغول عبور از شبه‌جزیره‌ی آنتارکتیا بودم تا این که این پنگوئن توجه من را به خود جلب کرد. پنگوئن به سختی از شیب تندی بالا می‌رفت. من به سرعت دوربینم را درآوردم و قبل از اینکه او متوجه حضور ما شود، عکس گرفتم. من قبل از عبور از آن محل با موفقیت از او شش عکس گرفتم که این عکس بهترین حالت پنگوئن را نشان می‌دهد.

 رودخانه «تادامی»، (Tadami)، ژاپن

رودخانه تادامی

ژاپن

در این منطقه، دهکده‌ای توسط این رودخانه محصور شده بود. نام این دهکده «اهشی»، (Ohshi) است و در منطقه‌ی فوکوشیمای ژاپن قرا دارد. مردم این دهکده زندگی در دل طبیعت را به زندگی شهری ترجیح داده‌اند.

بانکوک، تایلند

بانگوک تایلند

یک مغازه‌ی سنتی و شناور روی قایق در نزدیکی بانگوک

در این عکس فروشنده روی قایق مشغول فروش بستنی آناناسی است و کلاه سنتی بر سر گذاشته است.

«یاکوشیما»، (Yakushima)، ژاپن

یوکوشیما

ژاپن

یاکوشیما جزیره‌ای پر از جلبک‌های زیبا و آب است.

«کوانگ نام»، (Quang Nam)، ویتنام

ویتنام

ویتنام

این پل از چوب بامبو و توسط اهالی دهکده‌ی نزدیک به این محل ساخته شده است. ساکنان دهکده هر روز برای جابه‌جایی محصولات کشاورزی خود و عبور از روی رودخانه از این پل استفاده می‌کنند. این محصولات را هر روز برداشت کرده و به منزل می‌برند تا آن‌ها را برای فروش روز بعد آماده کنند.

«لوفوتن»، (Lofoten)، نروژ

لوفوتن

نروژ

ما مشغول رانندگی در لوفوتن بودیم که ناگهان با این دریاچه مواجه شدیم که مانند آینه‌ای تصویر جنگل را منعکس کرده بود. با عجله اتوبوس را نگه داشتیم و همه از این منظره‌ی خارق‌العاده عکس گرفتیم. جالب است که این چنین مناظر زیبا در لوفوتن بسیار تکرار می‌شوند.

«تونگا»، (Tonga)، اقیانوسیه

اقیانوسیه

اقیانوسیه

در این عکس یک غواص آزاد در حال شنا در غاری در عمق کم است. این غار محل سکونت چندین هزار ماهی است. ماهی‌ها رقص بسیار زیبایی از خود نشان می‌دهند. ترکیب رنگ مناطق عمیق و تاریک غار و نوری که از سطح آب می‌تابد، ماهی‌ها را مانند ستارگانی در اقیانوسیه نشان می‌دهد.

هاوایی

هاوایی

آتشفشان‌های هاوایی

در این عکس مواد مذاب به داخل دریا می‌ریزند. انفجاری رخ می‌دهد و بخار بسیار گرمی در هوا وجود دارد. بعد از این عکس، لنز دوربینم را بخار گرفت.

«هوکایدو»، (Hokkaido)، ژاپن

هوکادیو

ژاپن

«نمورو»، (Nemuro) یکی از شرقی‌ترین شهرهای ژاپن است که توسط دریا محصور شده است. این شهر به خاطر ماهیگیرانش شهرت دارد. این دریا در ماه فوریه یخ می‌بندد.

دریاچه‌ی «گورگووا»، (Gorgova)، رومانی

رومانی

رومانی

در این عکس ماهیگیری بر روی دلتای یخ‌زده‌ی رود دانوب در رومانی ایستاده است. آن‌ها ۲۰ حفره در یخ ایجاد می‌کنند و تور‌های ماهیگیری خود را بیش از ۲۰۰ متر در آب فرو می‌کنند. این عمل از صبحگاه تا غروب خورشید و در دمای زیر صفر درجه‌ی سانتی‌گراد انجام می‌شود.

مطالب مرتبط:

دیدگاه