هلیوم پارک ایران مال

زیبا وکیلی
زیبا وکیلی دوشنبه، ۷ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۶
هلیوم پارک ایران مال

هلیوم پارک ایران مال یکی از ترامپولین پارک های تهران و مجموعه‌های تفریحی و جذاب پایتخت است که بازی‌های متنوع و پرشوری برای تمام اعضای خانواده دارد.

تهران شهری شلوغ، پرتحرک و البته مدرن است. مراکز تفریحی متعدد، پارک‌های متنوع، رستوران‌های لوکس، سازه‌های تاریخی و پرماجرا و جاذبه‌های طبیعی، همه و همه گزینه‌هایی عالی برای تفریح و گردش با اعضای خانواده و دوستان در پایتخت محسوب می‌شوند. 

امروزه مراکز خرید و مال‌ها یکی از جاذبه‌های تفریحی در شهرها هستند. ایران مال یا بازار بزرگ ایران مجموعه‌ای چندمنظوره (تجاری، فرهنگی، تفریحی و ورزشی) است و هلیوم پارک یکی از بخش‌های سرگرمی آن محسوب می‌شود. این پارک موضوعی از معروف‌ترین ترامپولین پارک های تهران است و بازی‌های مفرح، متنوع و پرتحرکی برای تمام سنین دارد.

آنچه که باید پیش از رفتن به هلیوم پارک ایران مال بدانید:

هلیوم پارک تهران کجاست؟

اگر به‌دنبال پارک ترامپولین در تهران هستید، ما «هلیوم پارک» را به شما پیشنهاد می‌کنیم. هلیوم پارک، اولین ترامپولین پارک کشور و مجموعه‌ای تفریحی و جذاب است که دو شعبه در ایران دارد. شعبه مشهد این مجموعه در برج مروارید گوهرشاد و شعبه تهران آن در ایران مال واقع شده است. ایران مال یکی از بهترین مراکز خرید تهران به شمار می‌رود. 

ورودی هلیوم پارک ایران مال؛ منبع عکس: گوگل مپ؛ عکاس: محمدحسین وکیلی

منبع عکس: گوگل مپ؛ عکاس: محمد حسین وکیلی

هلیوم پارک در طبقه G۱ ایران مال قرار دارد. این مجموعه مدرن برای تفریح همه اعضای خانواده (کودکان بالای یک سال تا پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها) طراحی شده است. هلیوم پارک نوعی پارک موضوعی به شمار می‌آید و با طراحی بازی‌های هیجانی و پرتحرک اوقات خوشی را برای گردشگران رقم می‌زند.

مسیر دسترسی به هلیوم پارک ایران مال

 • دسترسی با خودروی شخصی: هلیوم پارک در شمال غرب شهر تهران و شمال پارک جنگلی چیتگر قرار دارد. برای دسترسی به این پارک موضوعی مسیر بزرگراه شهید خرازی (غرب به شرق) را در پیش بگیرید. در انتهای این بزرگراه و پیش از تقاطع غیرهمسطح بزرگراه با بلوار طبیعت، خروجی ایران مال را مشاهده خواهید کرد. وارد خیابان ایران مال شوید تا به پارکینگ مجموعه دسترسی پیدا کنید. خروجی دیگری مختص ایران مال در مسیر شرق به غرب بزرگراه شهید خرازی وجود دارد.
 • دسترسی با مترو: ایستگاه «ایران خودرو» در خط پنج متروی تهران نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به بازار بزرگ ایران است که حدود پنج کیلومتر با آن فاصله دارد. تاکسی‌ها در این ایستگاه فعال هستند و علاقه‌مندان را به مجموعه می‌رسانند.

محوطه ایران مال؛ منبع عکس: گوگل مپ؛ عکاس: S S

منبع عکس: گوگل مپ؛ عکاس: S S

درباره هلیوم پارک تهران

پارک ترامپولین در تهران مخاطبان بسیاری دارد. ترامپولین‌ها صفحه‌های فنری مخصوصی هستند که امکان پرش چندمتری به بالا و پایین، پشتک و اجرای حرکات نمایشی را برای افراد فراهم می‌کنند. هلیوم پارک یکی از مجموعه‌های تفریحی پیشرو و از ترامپولین پارک های تهران است که در سال ۱۴۰۲ شمسی افتتاح شد. در این پارک موضوعی شرایط برای تجربه بازی‌های منحصر‌به‌فرد و جذاب فراهم می‌شود تا مراجعان بیش از هر زمان دیگری شاد باشند.

هلیوم پارک با هدف ایجاد محیطی شاد و پویا برای همه اعضای خانواده خاطرات خوشی می‌آفریند. بازی‌های این پارک افراد را به تحرک بیشتر، بالا و پایین پریدن، بلندتر خندیدن و شادی مضاعف وادار می‌کنند. در هلیوم پارک سن و سال مهم نیست، سستی و کرختی راه ندارد و افراد فعالیت بدنی را به شکلی سالم و مهیج تجربه می‌کنند. 

سالن انتظار هلیوم پارک ایران مال؛ منبع عکس: گوگل مپ؛ عکاس: محمد حسین وکیلی

منبع عکس: گوگل مپ؛ عکاس: محمد حسین وکیلی

شرایط بازدید از هلیوم پارک ایران مال

ساعت کاری هلیوم پارک تهران

هلیوم پارک تهران در همه روزهای سال آماده پذیرش و میزبانی از مراجعان است. ساعات کار مجموعه برای روزهای شنبه تا سه‌شنبه از ساعت ۱۰ تا ۲۲ و برای روزهای چهارشنبه تا جمعه از ساعت ۱۰ تا ۲۳ است.

قیمت هلیوم پارک تهران

در سال ۱۴۰۲ ورودی هلیوم پارک ایران مال مبلغ ۲۰,۰۰۰ تومان است. والدین یا همراهانی که قصد بازی ندارند و با کودک یا فرد دیگری مراجعه کرده‌اند، تنها باید مبلغ ورودی را بپردازند. دیگر افراد علاوه بر مبلغ ورودی، هزینه مقدار زمان بازی را پرداخت می‌کنند. حداقل زمان بازی در هلیوم پارک ۳۰ دقیقه است. ۳۰ دقیقه بازی مفید برای کودکان ۹۰,۰۰۰ تومان و برای بزرگسالان ۱۵۰,۰۰۰ تومان هزینه دارد. این مبلغ در دستنبدی که هنگام ورود تحویل می‌گیرند شارژ می‌شود. مراجعان در زمان بازی، دستبند را فعال و در زمان انتظار یا استراحت دستبند را غیرفعال می‌کنند. 

بازی های تعادلی هلیوم پارک تهران؛ منبع عکس: heliumpark.ir؛ عکاس: نامشخص

منبع عکس: heliumpark.ir؛ عکاس: نامشخص

با شارژ دستبند، مراجعان به تمام بازی‌های فعال مجموعه هلیوم پارک ایران مال دسترسی خواهند داشت و نیاز به پرداخت هزینه جداگانه نیست. اگر فردی بخواهد بیشتر از شارژ اولیه خود بازی کند، حساب دستبند منفی می‌شود. به‌ازای هر دقیقه بازی اضافه، از بزرگسالان مبلغ ۵,۰۰۰ تومان و از کودکان ۳,۰۰۰ تومان در گیت خروج دریافت می‌شود. شارژ باقی‌مانده دستبند در مراجعه بعدی قابل استفاده است؛ اما امکان بازپس‌گیری مبلغ به‌صورت نقدی وجود ندارد.

خرید بلیط هلیوم پارک تهران

فرایند پذیرش در هلیوم پارک ایران مال به‌صورت حضوری و بسیار ساده انجام می‌شود. در حال حاضر (اسفند ۱۴۰۲) امکان خرید آنلاین بلیط وجود ندارد؛ صفحه خرید بلیط از سایت هلیوم پارک در حال تکمیل و راه‌اندازی است. برای حضور در مجموعه رزرو از قبل لازم نیست.

بخش کودک هلیوم پارک تهران؛ منبع عکس: heliumpark.ir؛ عکاس: نامشخص

منبع عکس: heliumpark.ir؛ عکاس: نامشخص

به پیشنهاد مسئولان هلیوم پارک، افراد بهتر است روزهای میانی هفته و ساعات اولیه کاری (شنبه تا سه‌شنبه ساعات ۱۰ تا ۱۷) را برای مراجعه انتخاب کنند؛ زیرا معمولا روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه، مجموعه شلوغ‌تر و زمان انتظار مراجعان بیشتر است. اگر گروهی قصد رزرو کامل سالن را داشته باشند (برای اردو یا هر برنامه گروهی دیگر) نیاز است که یک هفته قبل با مجموعه هماهنگ کنند. 

محدودیت‌های هلیوم پارک

 • در قسمت ترامپولین‌ها محدودیت وزن تا ۱۱۰ کیلوگرم وجود دارد.
 • برای بازی در بخش فوتبال حبابی باید قد شما بیشتر از ۱۶۰ سانتی‌متر باشد. 
 • قسمت سافت پلی برای کودکان یک تا ۶ سال طراحی شده است. 
 • درصورتی که بیماری خاصی با ممنوعیت فعالیت‌های ورزشی دارید، حتما با اجازه پزشک مراجعه کنید.

وایپ اوت کودکان هلیوم پارک؛ منبع عکس: گوگل مپ؛ عکاس: محمد حسین وکیلی

منبع عکس: گوگل مپ؛ عکاس: محمد حسین وکیلی

بخش های مختلف هلیوم پارک تهران

هلیوم پارک تهران دو سالن با نام‌های «کهکشانی» و «جاذبه» دارد. در حال حاضر (اسفند ۱۴۰۲) تنها استفاده از بازی‌های سالن کهکشانی امکان‌پذیر است. طبق وعده مسئولان مجموعه افتتاح سالن جاذبه به‌زودی انجام خواهد شد.

در سال ۱۴۰۲ تنها برای بازی‌های سالن کهکشانی هلیوم پارک تهران پذیرش انجام می‌شود

سالن کهکشانی دو محوطه جداگانه مخصوص کودکان (یک تا ۶ سال) و بزرگسالان (بالای هفت سال) دارد. گودال فضایی، نردبان معلق، تاب هیجان، سرسره فضایی، استخر اسفنج، منطقه پارکور، زیپ لاین، فوتبال حبابی، دیوار صخره‌نوردی، بسکتپولین، ترامپولین حرفه‌ای، طناب تعادلی، چالش نینجا و روپ کورس از بازی‌های بخش بزرگسال سالن کهکشانی هستند. سافت پلی (قد کمتر از ۱۲۰ سانتی‌متر)، وایپ اوت کودکان (قد کمتر از ۱۲۰ سانتی‌متر)، استخر اسفنج، سرسره‌های جذاب و چند نفره، استخر توپ، شهر لگو و الاگلنگ، بازی‌های بخش تخصصی کودکان را تشکیل می‌دهند.

منابع عکس‌ها (از راست به چپ): heliumpark.ir(عکس یک و دو) و گوگل مپ (عکس سه و چهار)؛ عکاس: نامشخص (عکس یک و دو)، محمد حسین وکیلی (عکس سه و چهار)

امکانات هلیوم پارک ایران مال

هلیوم پارک ایران مال امکانات مناسبی دارد. همراهان می‌توانند در فضایی بیرون از سالن بازی بنشینند. میز و صندلی‌هایی برای این افراد تعبیه شده است. کافی‌شاپ، رستوران، بوفه، نمازخانه، فروشگاه لباس و لوازم ورزشی، سرویس بهداشتی و آبخوری از جمله خدمات و امکانات جانبی هلیوم پارک تهران هستند. 

در هلیوم پارک امکان برگزاری تولد با تم‌های دلخواه، پذیرایی، سرو غذا، نوشیدنی و کیک و بازی مدعوین در سالن کهکشان وجود دارد. متقاضیان می‌توانند با مراجعه صفحه اینستاگرام هلیوم پارک و تماس با مسئول بخش تولد، هماهنگی‌های لازم را انجام دهند. 

تم تولد در هلیوم پارک ایران مال؛ منبع عکس: heliumpark.ir؛ عکاس: نامشخص

منبع عکس: heliumpark.ir؛ عکاس: نامشخص

جاهای دیدنی نزدیک هلیوم پارک تهران

کتابخانه جندی شاپور ایران مال

 • آدرس: ایران مال، طبقه G۲ (مشادهد روی نقشه)
 • شماره تماس: ۰۲۱۲۹۲۹
 • ساعات کار: همه‌روزه از ساعت ۸ تا ۲۲:۳۰

طبق نظرسنجی‌های متعدد، کتابخانه جندی شاپور از محبوب‌ترین فضاهای ایران مال برای گردشگران ایرانی و خارجی است. معماری بی‌نظیر، دکوراسیون چوبی، فضای مجلل و محیط آرامش‌بخش و فرهنگی جذابیت این کتابخانه را دوچندان کرده‌اند. ورود به کتابخانه و استفاده از فضای بزرگ و باشکوه لابی برای عموم رایگان و استفاده از سالن مطالعه تنها با عضویت امکان‌پذیر است. 

منابع عکس‌ها: گوگل مپ؛ عکاس‌ها (از راست به چپ):  مجید مددی (عکس اول و دوم)، .Sam E،  امید میلانی فرد

در کتابخانه جندی شاپور ایران مال تلاش شده است تا محلی برای انس با کتاب و محصولات فرهنگی ایجاد شود؛ به همین جهت کافه کتاب، فروشگاه شهر کتاب و فتوگراف‌خانه آینده در این فضا واقع شده‌اند. محوطه اصلی کتابخانه در طبقه G۲ قرار دارد؛ ولی قسمت‌هایی از آن (سالن مطالعه و محل نگهداری اسناد کمیسیون ملی یونسکو - ایران) در طبقات G۳ و RG هستند. کتابخانه جندی شاپور میزبان برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری در سطح ملی و بین‌المللی است. 

آبنمای موزیکال (آب نوا)

 • آدرس: ضلع جنوبی ایران مال، طبقه G۰ (مشاهده روی نقشه)
 • ساعات کار: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۸ تا ۲۱ و پنجشنبه و جمعه از ساعت ۱۸ تا ۲۱:۳۰

یکی از جذاب‌ترین فضاهای ایران مال بخش آب نوا است. این بخش معمولا توجه همه افراد را به خود جلب می‌کند. محوطه آب نوا بسیار بزرگ است و از طبقات مختلف بازار بزرگ ایران دید دارد. در این بخش حرکت پرتابه‌های رقصان آب و هماهنگی موسیقی به‌همراه نورپردازی چشم‌نواز، لحظاتی پرشور و صحنه‌هایی دیدنی می‌آفریند. لذت تماشای این منظره جذاب از رستوران‌ها و کافه‌های مشرف به آب‌نمای موزیکال دوچندان است. در جشن‌های ملی و مذهبی همچون تحویل سال و اعیاد برنامه‌های متنوعی در این بخش از ایران‌ مال اجرا می‌شود.  

آب نوا در ایران مال؛ منبع عکس: iranmall.com؛ عکاس: نامشخص

منبع عکس: iranmall.com؛ عکاس: نامشخص

مسجد محمد رسول الله

مسجد محمد رسول الله یا مسجد جامع ایران مال نمونه‌ای ساده، زیبا، چشم‌نواز و خلاقانه در معماری و طراحی است. کاشی‌کاری‌های هنرمندانه، گچ‌بری‌های ظریف و استفاده حساب‌شده از سنگ و چوب در نقاط مختلف، این مسجد را دیدنی‌تر کرده است. فرش مسجد محمد رسول الله را به‌صورت یک‌پارچه و برای همین فضا بافته‌اند و نقشه آن با معماری مسجد و نقوش سقف همگون است. 

مسجد محمد رسول الله در مجموعه ایران مال تهران؛ منبع عکس: iranmall.com؛ عکاس: نامشخص

منبع عکس: iranmall.com؛ عکاس: نامشخص

محرابی مزین به نام «الله»، گنبد زیبا و خوش‌نقش و فضای آرامش‌بخش، مسجد محمد رسول الله را به محلی محبوب برای خلوت با آفریدگار در میان شلوغی‌های روز و گشت‌وگذار در ایران مال هفت‌رنگ تبدیل کرده است. بازدید از این مسجد برای علاقه‌مندان به معماری نیز بسیار لذت‌بخش خواهد بود. 

پیست یخ ایران مال

 • آدرس: ایران مال، انتهای ضلع شرقی، طبقه G۱ (مشاهده روی نقشه)
 • شماره تماس: ۰۲۱۴۷۶۷۲۷۸۱
 • صفحه اینستاگرام: ‌icebox_ir@

پاتیناژ ایران مال یا آیس باکس به‌عنوان یکی از بخش‌های ورزشی و جذاب ایران مال، روزانه میزبان ورزشکاران اسکی روی یخ و علاقه‌مندان به این فعالیت ورزشی است. این مجموعه یکی از پیست‌های استاندارد یخ کشور است و سالن وسیعی دارد. پیست یخ ایران مال مجری برگزاری کلاس‌های آموزشی اسکیت پایه و تخصصی به‌صورت گروهی، نیمه خصوصی و خصوصی است.

پیست یخ ایران مال؛ منبع عکس: گوگل مپ؛ عکاس: حسین ولی پور

منبع عکس: گوگل مپ؛ عکاس: حسین ولی پور

علاقه‌مندان به اسکی روی یخ با مراجعه به آیس باکس ایران مال، اجاره تجهیزات و امکانات لازم همچون کمد، اسکیت، لوازم ایمنی و پرداخت ورودی می‌توانند از خدمات تفریحی مجموعه بهره‌مند شوند. آموزش‌های ابتدایی توسط مربیان پاتیناژ به مراجعان داده می‌شود.

در سال ۱۴۰۲ هزینه استفاده تفریحی از پیست یخ ایران مال در روزهای شنبه تا چهارشنبه ۲۰۰,۰۰۰ تومان و در روزهای پنجشنبه، جمعه و تعطیلات مناسبتی ۲۵۰,۰۰۰ تومان است. کودکان بین پنج تا ۹ سال تنها به‌صورت آموزشی و با وجود مربی، اجازه استفاده از پیست را خواهند داشت.

فروشگاه لوازم ورزشی در هلیوم پارک؛ منبع عکس: گوگل مپ؛ عکاس: محمد حسین وکیلی

فروشگاه تجهیزات و لباس ورزش‌های پرشی و ترامپولین در هلیوم پارک ایران مال؛ منبع عکس: گوگل مپ؛ عکاس: محمد حسین وکیلی

آیا برخلاف بسیاری از علاقه‌مندان و طرفدران بازی‌های مجازی و اینترنتی، اهل بازی‌های پرتحرک و فعالیت بدنی هستید؟ اگر تجربه بازی در هلیوم پارک تهران را دارید، لطفا نظرات و تجربه‌های خود را با مخاطبان کجارو به اشتراک بگذارید. 

منبع عکس کاور: heliumpark.ir؛ عکاس: نامشخص (فوتبال حبابی در هلیوم پارک ایران مال)

پرسش‌های متداول

هلیوم پارک تهران کجاست؟

هلیوم پارک تهران در طبقه G۱ مجموعه بزرگ ایران مال (منطقه ۲۲ پایتخت و انتهای بزرگراه شهید خرازی) واقع شده است. 

قیمت بلیط هلیوم پارک تهران چقدر است؟

هلیوم پارک در سال ۱۴۰۲ بابت ورودی ۲۰,۰۰۰ تومان، شارژ اولیه (۳۰ دقیقه بازی) برای کودک ۹۰,۰۰۰ تومان و شارژ اولیه برای بزرگسال ۱۵۰,۰۰۰ تومان دریافت می‌کند. هر دقیقه بازی اضافه در این مجموعه برای کودکان ۳,۰۰۰ تومان و برای بزرگسالان ۵,۰۰۰ تومان هزینه دارد.

شماره تلفن هلیوم پارک تهران چیست؟

هلیوم پارک تهران در حال حاضر (سال ۱۴۰۲) شماره تماس ثابتی ندارد. افراد می‌توانند برای پاسخ به سوالات خود به سایت یا صفحه اینستاگرام این مجموعه مراجعه کنند. 

مطالب مرتبط:

دیدگاه