با تور مجازی از پارک ملی حواریون مسیح بازدید کنید

پوریا  محمدی پیوند
پوریا محمدی پیوند یکشنبه، ۱۲ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۰۱
با تور مجازی از پارک ملی حواریون مسیح بازدید کنید

صخره‌های دریایی باشکوه با نام ۱۲ حواری مسیح در جنوب استرالیا قرار گرفته‌اند که مناظری بی‌نظیر را مقابل چشم گردشگران ترسیم می‌کنند.

نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۴ منتشر شده و در تاریخ ۱۴۰۲/۰۱/۹ به‌روزرسانی شده است.

پارک ملی صخره‌های دریایی ۱۲ حواری مسیح واقع در جنوب استرالیا و در فاصله‌ای نه‌چندان دور از ملبورن، دومین نماد مشهور سرزمین گوسپندان، پس از خانه اپرای سیدنی است. این صخره‌های باشکوه در کنار طاق‌ها، غارها، خلیج‌ها و بنادر زیبای استرالیا، گردشگران بسیاری را به‌خود جلب می‌کند. با کجارو همراه شوید تا از دریچه تور مجازی، به گشت‌و‌گذار در سواحل جنوبی استرالیا بپردازیم.

۱۲ حواری مسیح، عنوانی است که به ۱۲ صخره آهکی در سواحل جنوبی استرالیا اطلاق می‌شود و همگی در یک منطقه ساحلی قرار دارند؛ گرچه متاسفانه، هرسال هیبت حواریون مسیح در این ساحل تحلیل می‌رود و تعدادشان کم می‌شود تا یکی از زیباترین سواحل جهان، به‌مرور نمادهای خود را از دست بدهد؛ چراکه دریا به صخره‌های آهکی رحم نمی‌کند.

اکنون مدتی است که جمع حواریون مسیح در این ساحل دیگر تکمیل نیست و یکی از این رسولان نیز اخیرا فروریخت. اکنون تنها هشت صخره آهکی در این ساحل رویایی باقی مانده است تا گردشگران و عکاسان را به تحسین وا دارد.

صخره‌های حواریون مسیح در شب

عکس‌ از وب‌سایت Airpano

سایر جاذبه‌های این ژئوپارک طبیعی که از جاهای دیدنی استرالیا محسوب می‌شود نیز به‌واسطه فرسایش دریا در خطر نابودی قرار دارند. چندین سال پیش، صخره‌ای آهکی و طاق‌مانند بنام «پل لندن» تا حد زیادی تخریب شد. پیش از تخریب این صخره، گردشگران قادر بودند تا با عبور از یک پل طبیعی با ارتفاع ۳۰ متر، به صخره‌ مجاور بروند و از مناظر پانورامایی و نفس‌گیر غروب آفتاب، لذت ببرند. خوشبختانه هنگام ریزش پل لندن، هیچ‌گونه خسارات جانی به گردشگران وارد نشد؛ اما تعدادی از گردشگران که در صخره مجاور پل حضور داشتند، ساعت‌ها معطلی را پشت سر گذاشتند تا با هلی‌کوپتر نجات پیدا کردند.

دو سال پیش نیز طاق آیلند آرچ‌وی، یکی از زیباترین طاق‌های این پارک ملی فرو ریخت و به همین دلیل، نزدیک شدن گردشگران به لبه پرتگاه در این منطقه ممنوع شد. اکنون نظارت بر حضور بازدیدکنندگان در مناطق امن بر عهده محیط‌بانان قرار دارد و این موضوع، چندان به مذاق عکاسان خوش نمی‌آید. این موضوع تا حدی کنترل می‌شود که عبور از حفاظ‌های امنیتی، ۳۰۰ دلار جریمه برای بازدیدکنندگان به‌همراه خواهد داشت.

عکس‌‌ها از وب‌سایت Airpano

اکنون با استفاده از پنجره‌ای که در ابتدای این مقاله قرار گرفته است، شما نیز قادر خواهید بود تا از زیبایی‌های سواحل جنوب استرالیا و صخره‌های حواریون لذت ببرید. کجارو روزانه مطالب مختلفی را با موضوع تورهای مجازی و سفرهای تصویری به اشتراک می‌گذارد. اگر به این دست از مطالب علاقه‌مند هستید، بازدید روزانه را از کجارو فراموش نکنید.

مطالب مرتبط:

منبع Airpano

دیدگاه